Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülők miért várják el,...

A nagyszülők miért várják el, hogy mindig a gyerekeik/unokáik menjenek hozzájuk?

Figyelt kérdés

Nálunk is ez a helyzet, meg ahogy olvasom, másoknál is.


25 percre lakunk egymástól, nem távolság, de volt, hogy 1,5 hónapig el sem jöttek, ha mi nem vittük volna az unokát minden hétvégén, nem is jöttek volna. Még amikor szabin voltak, akkor sem.


Nem rokkant, beteges 60+ emberekről beszélünk, hanem olyanokról, akik az ötvenes éveikben járnak, nem a legfittebbek, de nem is fizikailag leépültek.


Mi is dolgozunk, ellátjuk a háztartást, a gyerekeket, mi is fáradtak vagyunk. Miért várják el a legtöbb helyen a nagyszülők, hogy a szülők vigyék a gyereket?



2021. nov. 9. 20:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
93%
Biztos hogy elvárják? Beszéld meg velük, hogy minden hétvégén nem tudtok menni, mondjuk más program miatt.
2021. nov. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%
A legtöbb fiatal nem szereti, ha előzetes bejelentkezés nélkül mennek a nagyszülők.
2021. nov. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
95%
A nagyszülők se szeretik ha a nyakukra járnak rendszeresen, főleg hogy a többségük még dolgozik, csak ezt szégyenlik megmondani.
2021. nov. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ők mondják mindig, hogy menjünk. Amúgy jó a kapcsolat, sokat beszélünk, az unokát is szeretik, csak jönniük ne kelljen, pedig tényleg 20-25 perc kocsival.
2021. nov. 10. 08:26
 15/17 anonim ***** válasza:
89%
Az hogy ők mondják, megint lehet üres udvariassági kör.
2021. nov. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#14

Nálunk ugyanez van. Mindig mondják, hogy vigyük az unokát, ha egy hétvége kimarad meg vannak halva, meg hogy vihetnénk még hétköznap is. De mindig mi vigyük, ők nem jönnek. Nem mondják, hogy miért, de elég nyilvánvaló, hogy

Egy: lusták. Kényelmesebb, ha nekik nem kell menni sehová.

Kettő: jobban szeretnek otthon lenni mint máshol, mikor véletlenül elvetődnek, olyankor is mindig feszengenek, csak ülnek a kanapén, mindent megköszöngetnek, és sietnek haza.

Három: anyósom oda meg vissza van, hogy a főztjéből etethesse az unokát meg a fiát is. Az a mániája, hogy menjenek, és akkor ő ad nekik levest meg rántotthúst, és látja őket enni. Ezt az élményt nem kapja meg, hogyha hozzánk hozza el a kaját ételhordóban, és betesszük a hűtőbe.


Szóval nagyrészt a kényelem az ok, hogy ők ott vannak otthon, nálunk meg nem otthon vannak, és ez kellemetlen nekik. A fiuk legalább félig-meddig náluk is otthon van, én meg csak ritkán megyek, mert ahogy ők, úgy én sem szeretek másoknál udvariaskodva lesni, nekem náluk még unoka sincs, amiért oda akarnék menni. Úgyhogy általában nem megyek, van jobb dolgom is.

2021. nov. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de az én apósom és anyósom is ilyen.

Hasonló okokat sejtek, mint 16-os.

Minden nap kétszer elmennek a környékünkön, mivel munkábamenet erre kell átmenniük a városon, ennek ellenére egy kezemen meg tudom számolni hányszor jöttek be megnézni az első és egyetlen unokájukat az elmúlt pár hónapban, akkor is volt valami, ami miatt be kellett jönni, nem is a gyerekhez jöttek (férjemet is nagyon bántja ez). De gondolom majd ha a gyerek nem fog úgy kötődni hozzájuk, annak én leszek az oka

... A szüleim meg képesek voltak többször is utazni akár csak egy 20-30 percnyi láthatásért 40 km-t.

2021. nov. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!