Állami/önkormányzati fenntartású idősotthonokban van ilyen fajta sorrend a várólistán szereplők között?
Hogy akinek rosszabb az állapota, az előrébb kerül, mint aki még nagyjából el tudja látni magát?
A nagypapám kb másfél éve szerepel a várólistán, akkor még a nagymamám nagyjából tudta gondozni, de mostmár egyre közeledik a totális magatehetetlenség felé. Mamám is idős, nem tudja a papát emelgetni, megtartani, ha pl elbotlik, az utóbbi időben naponta minimum 2-3-szor elesik, összetöri magát, pár hetente mentőt kell hívni hozzá. Emiatt jó lenne, ha minél hamarabb be tudnánk adni a helyi idősotthonba, mert online oktatás és nyári szünet alatt még én (unoka) tudok rá figyelni és ott tudok lenni vele, de ha elkezdődik a tanév, akkor nem lesz, aki gondoskodjon róla. Magán fenntartású idősotthon, otthoni ápolás anyagi okok miatt sajnos nem jön szóba.
2 szempont van sajnos az idősotthonoknál: ismerős és pénz. Ha ebből az egyik megvan, nyert ügyed van, egyébként sajnos tényleg éveket kell várni.
Sajnos én is tapasztalatból beszélek.
#1 igen, le vannak adva a zárójelentései
#2-3 sajnos nem áll rendelkezésre pár százezer ilyesmire. Ismerős esetleg akadna.
Egyhazi fenntartasunal volt ilyen. Nagyszuleimnel az egyikuk varolistas volt, de ujabb orvosi vizsgalatok, ujabb allapotrosszabodas miatt gyakorlatilag teljesen elorevettek ket het alatt es mehetett is be az otthonba.
Egyhazi miert nem johet szoba? Minden otthonnak van kozvezlen vezetoje es lehet veluk beszelni. A mi csaladunk eseteben a nagyszulo nyugdija ment az otthonnak ami jo esetben allta a gyigyszerek arat is. Egyikuk eseteben mivel a nyugdija nem teljesen fedte a gyogyszerei koltseget meg havi plusz par tizezret kell fizetni. Viszont ha kihizzak hetvegere vagy x napra akkor annak a dijat nem kell kifizetni (pl. etkezes).
Ezt a nyugdijon feluli rafizetos dolgot pedig a csalad ossze tudja dobni. Vagy ha a nagyszuloi haz/lakas/szoba felszabadul akkor bizony penzhiany eseten nincs mese ki kell adni. Es a berleti dijat befizetni az otthonnak.
Sajnos ez egy nagyon kemenyen penzrol szolo dolog es kinek mennyire van ideje tema. Allamiban is persze elore vehetnek de menj szemelyesen beszelj veluk, jarj a nyakukra. Legrosszabb esetben kerdezd meg miylen anyagi segitsegre lenne szukseguk vagy nincs e alapitvanya az otthonnak? Es a valaszbol latni fogod tudsz e a varolistara hatni egy kis plusz penzzel:-/.
Itt helyben nincs egyházi fenntartású idősotthon. Fontos, hogy a városi otthonba kerüljön be, hogy a nagymamám be tudjon járni hozzá (a lakásától párszáz méterre van) és haza tudja/tudjuk hozni időnként. Más városban nem nagyon tudná megoldani a rendszeres látogatást, a szüleim pedig dolgoznak, nem érnek rá naponta vagy hetente többször fuvarozni a mamát.
Az a helyzet, hogy egyedül a papa nyugdíját (ami elég magas) szeretnénk erre fordítani, esetleg a mama fizetne be még ezen felül gyógyszerekre és hasonlókra. Sajnos ezen felül nincs sem megtakarítása, sem lakása vagy bármilyen más tulajdona, ami miatt előnyt élvezhetne. A szüleim nem szeretnének anyagilag beszállni, mert nincsenek annyira jó kapcsolatban (a papa nem vér szerinti rokon, hanem a nagymama élettársa), nekem és a testvéreimnek még nincs jövedelmünk. A papa saját gyerekei pedig évtizedek óta sz#rnak a fejére, tőlük esetleg havi pár ezer forintra számíthatunk havonta, végszükség esetén, de még ez sem garantált.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!