Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kinek kötődik a gyermeke...

Kinek kötődik a gyermeke ennyire a nagyszülőkhöz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A nagyobbik fiam 2 éves, az utóbbi időben nagyon nagyon mamás.

Egész pici korátol fogva jöttek a nagyszülők átlag heti 1x találkozott velük, néha 2-3x is. Mostanában már heti 1 napot töltött náluk. Azt vettük észre, hogy nagyon mamás lett (anyósomról van szó). Három napja voltunk náluk azóta többször mondja, hogy mama, meg bárhova megyünk azonnal azt hiszi a mamához. Most itthon van a férjem, sokat foglalkozunk vele. Kistestvére született 2 hónapja, de nagyon szereti, jól fogadta, bújik mimdig hozzá, puszilgatja és tényleg annyira odafigyelünk a nagyobbikra, hogy egyáltalán nem féltékeny. Nagyon örülünk, hogy ennyire mamás, de bevallom picit rosszul is esik.🙂 Nekem ez “fura”, egyik nagyszülőmhöz sem ragaszkodtam ennyire, mindig anya, apa volt az első. Vagy ez egy 2 évesnél teljesen normális, h ennyire ragaszkodik a nagyszülőkhöz? Már én érzem cikinek, és úgy érzem már egy szinten kezel minket. Persze a nagyszülők mások, ott szinte mindent lehet, mindig tudnak neki ugrálni, azért egy szülőnek ez nehezebb. Anyukámhoz is heti 1x megy ugyanúgy, kezdetektől megbeszéltük a ferjemmel, hogy így igazságos, h mindkét helyre egyformán járjon és anyumékkal is elvan, de nagy a különbség a kötődésben. Ezt elmeséltem anyumnak,hogy rosszul esik picit, mert anyát, apát nem is mondja soha csak mamama. Ő azt mondta, hogy nem baj, örüljek neki, hogy így szeret velük lenni. Örülök is, de icipicit bánt is, szerintem ez normális.

Van aki hasonló cipőben volt? Később hogy alakultak a dolgok?


2020. júl. 31. 11:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nálunk apósom a favorit. Imádja a fiam, amúgy kiköpött mása. Én örülök neki. Tudom, hogy ha szükséges mindig van felügyelet és nem sírva, hanem örömmel megy a gyerek.

Nem érzek féltékenységet, teljes biztonsággal tudom, hogy én vagyok a gyerekem számára a "vár".

2020. júl. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!