Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kinek kötődik a gyermeke...

Kinek kötődik a gyermeke ennyire a nagyszülőkhöz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A nagyobbik fiam 2 éves, az utóbbi időben nagyon nagyon mamás.

Egész pici korátol fogva jöttek a nagyszülők átlag heti 1x találkozott velük, néha 2-3x is. Mostanában már heti 1 napot töltött náluk. Azt vettük észre, hogy nagyon mamás lett (anyósomról van szó). Három napja voltunk náluk azóta többször mondja, hogy mama, meg bárhova megyünk azonnal azt hiszi a mamához. Most itthon van a férjem, sokat foglalkozunk vele. Kistestvére született 2 hónapja, de nagyon szereti, jól fogadta, bújik mimdig hozzá, puszilgatja és tényleg annyira odafigyelünk a nagyobbikra, hogy egyáltalán nem féltékeny. Nagyon örülünk, hogy ennyire mamás, de bevallom picit rosszul is esik.🙂 Nekem ez “fura”, egyik nagyszülőmhöz sem ragaszkodtam ennyire, mindig anya, apa volt az első. Vagy ez egy 2 évesnél teljesen normális, h ennyire ragaszkodik a nagyszülőkhöz? Már én érzem cikinek, és úgy érzem már egy szinten kezel minket. Persze a nagyszülők mások, ott szinte mindent lehet, mindig tudnak neki ugrálni, azért egy szülőnek ez nehezebb. Anyukámhoz is heti 1x megy ugyanúgy, kezdetektől megbeszéltük a ferjemmel, hogy így igazságos, h mindkét helyre egyformán járjon és anyumékkal is elvan, de nagy a különbség a kötődésben. Ezt elmeséltem anyumnak,hogy rosszul esik picit, mert anyát, apát nem is mondja soha csak mamama. Ő azt mondta, hogy nem baj, örüljek neki, hogy így szeret velük lenni. Örülök is, de icipicit bánt is, szerintem ez normális.

Van aki hasonló cipőben volt? Később hogy alakultak a dolgok?


2020. júl. 31. 11:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
81%
Szerintem normális, nem kell félned, én is nagyon mamád voltam, valahogy megvan a nagyiknak is az a jellegzetes kisugárzása. Bár elhiszem, hogy rosszul esik, de szerintem pár év múlva változni fog, ahogy egyre nagyobb lesz az öntudata és esze.
2020. júl. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Én is ilyen voltam gyerekként, és a mai napig is úgy gondolok a néhai nagyszüleimre, mint a rendes szüleimre. Nincs ebben semmi rossz míg nincs hátsó szándékuk, vagy nincsenek rossz hatással a gyerekre (sajnos van ilyen, de a leírásodból talán azt lehet levonni, hogy itt nincs erről szó). Hagyd a gyereknek, hogy kötődjön hozzájuk is, csak figyelj rá, hogy Téged tekintsen szülőnek a továbbiakban is.
2020. júl. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
A kérdést nem tetted volna fel, ha nem anyósodhoz, hanem a te anyádhoz húzna ennyire.
2020. júl. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Pontoasan

Nalunk családban amugy ahhoz huzott a gyerek ennyi idoseny akitol folyton édességet meg minden alkalommal jatekot kapott...

2020. júl. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válszokat. Tényleg örülünk neki, hogy kötôdik hozzájuk meg szereti őket, ez abból is látszik, h mi örülünk ha szeret velük lenni és hagyjuk is hogy menjen.😊 annak nyilván nem örülnénk ha hozzájuk jobban kötődne, de szerintem egyik szülő sem.

Kedves 3-as, de akkor is feltettem volna es biztos lenne bennem akkor is féltékenység.

Kedves 4-es, igen adnak neki édesseget, meg sok mindent megkap tőlük, amúgy eslő unoka is azért is van az, hogy nagyon rà vannak kattanva a nagyszülők is. Mindennel alhalmozzak ami nem baj, csak pl dragabb ajandekokat volt, hogy velunk nem beszélték meg.

2020. júl. 31. 11:55
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Nekem egy 3 éves és egy 3 hónapos van itthon. A nagy imádja a kistesót, figyel rá, ölelgeti, gondosodik róla. Várja, hogy együtt játsszanak majd. A nagymama neki is fontos lett, mert tőle egyelőre egyéni figyelmet kap, és ugrik minden nyikkanásra. Most is megy hozzá pár napra. Örülök, hogy várja és nem fél. Sokszor emlegeti, ha megáll a ház előtt egy autó, rögtön ugrik, hogy a mama jött-e.

Nem vagyok féltékeny, mert bár kevesebbet mondja, de tudja, hogy anya és apa mindig ott van neki. Este alváshoz tőlünk kér és kap ölelést. A mama a változatosságot jelenti, lazább szabályokat, máshova viszi el. Így lesz színesebb a kicsi élete.

2020. júl. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is kap a gyerek váratlanul nagy és drága dolgokat, ami már csak az átadáskor derül ki, akkor.meg ugye nem veheted el tőle azzal, hogy szerinted felesleges, korai vagy nem hasznos. Ilyenek után beszéltem a nagyszülőkkel, hogy hiába veszik meg szólás nélkül a második triciklit, ha mi már megrendeltük. Azt adjuk neki, amit neki szántunk, a másik meg marad a mamánál és 3 hetente ráül, ha épp érdekli. Nem tárolgatok mindent, aki más szerint kell a gyerekemnek.
2020. júl. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Metionin ***** válasza:
Normális, egy 2-5 éves még ahhoz húz aki több mindent megenged, több dolgot ad neki, kevesebbet tiltja. És ez legtöbbször a nagyszülő.
2020. júl. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért ennyire mamás mert a kistesó miatt a háttérbe szorult és amikor a mamaval van ott még mindig körülötte forog minden.
2020. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hat ha csak most kezdte nagyon hianyolni a mamat, akkor ez tenyleg csak egy atmeneti dolog. Igen ott nincs kisteso es biztos nagyon elkenyezteti (jo ertelemben) az anyosod. Meg hat a ketevesek dackorszaka is aktualis kezd lenne. Szoval ontudatosodik es most epp a mama a favorit. Lehetne ez egy domper is (ha mama nem lenne):-).


Nalunk anyam volt heti 1* a nagyobbik gyerekemmel. O is eleg mamas lett, belelatva tenyleg azert, mert ha ott volt vagy vele volt akkor az volt az ebed a vacsora amit o akart annyit tevet nezett amennyit akart annyit es csak oda kellett mennie ahova o akart. Most hogy nagyobb es bizony ott is lettek szabalyok (nem lehet naphosszat tevezni), mar annyira nem vonzo, meg most mar van a kistestver is oylan korban, hogy vele is tud jatszani es mar annyira nem vagyik el, hogy nelkule legyen.


Tudom milyen erzes egyebkent, mert bennem is volt egy adag feltekenysegszeruseg, meg hogy nekem soha nem orul ugy mint az anyamnak stb., de ez is elmult idovel. Te ott vagy neki majdnem minden nap, te vagy az o "istennoje", de azert vagyik olyan hivekre is mint a mamak😀

2020. júl. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!