Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Csak akaraterő volt szükséges...

Csak akaraterő volt szükséges a nagyszülőknek annak idején a továbbtanuláshoz, vagy anyagi előny kellett volna szükséges? (az általános isk. elvégzésére, majd szakmaszerzésre gondolok)

Figyelt kérdés

Anya 87 éves mostoha mamája 4 osztályt tudott csak elvégezni, mert nem volt rá lehetőségük anyagilag folytatni a továbbtanulást.

Viszont. Rengeteg ezer milliószor el tudhatta volna végezni felnőttkorában bérmentesen minimum az általános iskolát, amikorra biztos anyagi helyzete volt.


Az anyukám nevelőanyja is ebben a helyzetben volt, mint az ő anyja; sosem fejezte be az általános iskolát. Úgy látszik ez valamilyen családi hagyomány volt. :D

Annyira felidegesít, amikor arról beszélnek, hogy Úristen, milyen sokat dolgoztam az életemben. Bezzeg ő volt a legrosszabb a szakmában. :D Akármilyen furcsa is, de az anyukám nevelőanyja betanított asztalos volt.. Hát, gyerekkoromban emlékszem milyen csálé székeket, meg asztalokat készített még amikor 58 év körüli volt. :'D Még egy fahintát se tudott összetákolni számomra, inkább megvette a készet (ez volt a legegyszerűbb). Na m1.


Apám nagymamája esti tagozaton elvégezte az utolsó kettő osztályt (mert annak idején csak 6 osztály volt), pedig az ő családja sokkal de sokkal rosszabb körülmények között éltek, mint anyám rokonai. Nem beszélve arról, hogy a vér szerinti nagymamám apai ágról eljutott a technikumig, pedig szegény sorból származott, egy özvegyasszony pék lánya... Nagymamám testvére (még mindig apai ágon) pedig felvételt nyert a főiskolán.. Szóval, sztem ez nagyon nem az anyagiaktól függött, hanem a felfogástól és az akaratától.


Eléggé vicces a két család konfliktusát végighallgatni. :D



2020. júl. 13. 20:58
A kérdező szavazást indított:
Csakis a felfogástól- és az akarattól függött volna.
Csakis az anyagiak, és a hovatartozástól függött volna
A felsoroláson kívül akár egyéb okoktól is függhetett volna; leírom válaszként
A felsorolás összes tényezőjétől függött volna
20 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk a családban volt olyan, aki azért nem fejezhette be a középiskolát, mert osztályidegen volt, csak a politikai helyzet lazulása után tudta megcsinálni esti tagozaton.
2020. júl. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám árva lett, két testvérére dolgozott, akik diplomát is szereztek. Az éhezésektől beteges lett. Néhány évvel azután, hogy férjhez ment, már többet volt kórházban, mint a munkahelyén. Ezért fel se merült. hogy tanuljon, fizikailag se bírta volna. Nagyon becsülöm őt, a két testvéréért és később értünk, a gyerekeiért élt.
2020. júl. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
És aki bármilyen okból kifolyólag nem tanult tovább, de leírásod alapján tisztességgel felnevelték az ő gyermekeiket, és Te megszülethettél, akkor ők alávaló gazemberek?
2020. júl. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

"Viszont. Rengeteg ezer milliószor el tudhatta volna végezni felnőttkorában bérmentesen minimum az általános iskolát, amikorra biztos anyagi helyzete volt."


Ha biztos anyagi helyzete volt, akkor az azt jelenti, hogy az iskolai végzettség hiányában is ervenyesulni tudott. Eselyes az is, hogy szégyellte, hogy nincs meg a 8 általános végzettsége se. Anno én pl szakmunkaskepzobe jártam és pár evvel később döntöttem úgy, hogy le akarok érettségizni. Az iskola kb minden tanulója az én korosztályom volt, egyetlen kivétel volt, a "fiatalember" akkro volt 55 éves, amikor kezdtünk. Mindig nagyon zavarban volt köztünk, akik a gyerekei lehettünk volna, sokaig nem értette meg, hogy mi nem lenézzük, hanem felnezuk rá.

2020. júl. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Amugy hany eves vagy? 14? Eszméletlen mértékben el vagy szallva magadtol. Manapsag eleve 16 éves korig tankötelezettség van, ha akarna se tudna valaki kibújni alóla.


" Annyira felidegesít, amikor arról beszélnek, hogy Úristen, milyen sokat dolgoztam az életemben. "


Képzeld, sokat dolgoztak. Többet, mint amennyit te valaha is fogsz. Ket-harom élet alatt nem dolgoznál annyit, mint a régi öregek

2020. júl. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:
56%
Sokszor a motiváció is hiányzott. Az se tanult, aki megtehette volna, mert "minek". Főleg a lányok, őket a szülő nem is minden esetben engedte volna tanulni, csak adták őket férjhez felé 16-17 évesen aztán szültek egész életükben.
2020. júl. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%

Anyai részről: Nagymamám azért végzett csak 8 általánost, hogy támogatni tudja a rokonait anyagilag. Pedig jó tanuló volt, de akkoriban elég volt. Ügységen volt irodista, elég kellemes munkája volt, nem kellett megszakadnia. Nagypapám rendőrtiszt lett, tehát ő "sokra vitte".


Apai ágról: mind a 2 nagyszülő tanár lett (matek-tesi). Tehát felsőfokú végzettségűek. Pedig mind a ketten elég vacak körülmények közt éltek. Sok tesó volt.


Hogy miért így alakult? Szerintem csak igyekezet kérdése volt, ambíció. Nagymamámnak elég volt megélhetésnek az elemi. A többieknek nagyobb elképzelésük volt.

2020. júl. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

5... Munkanélküliként nagyon-nagyon sokat dolgozott. :D Ki beszél itt a régi öregekről? Én csakis anyám és apám rokonságáról beszéltem!

A 14-nél több egypár évvel.

Én dolgozom, ha tudnád, légy szíves ne állítsál olyan dolgokat rólam, amiről fogalmad sincs.

Én nekem nincs problémám a régi öregekkel, minden tiszteleten az övüké. Csak akik ebbe nem tartoznak bele, az élete 2/3-át munkanélküliként töltötte, és még ők mondják magukról, hogy sokat dolgoztak, arról megvan a véleményem róluk.


Nem vagyunk rokonok (hála az istennek), amúgy se teljesen normális a mostoha nagyanyám. Okirat hamisítástól kezdve, a vér szerinti gyermeke problémájáig és még sorolhatnám.

A drágalátos mostoha nagymamám jól kicseszett az anyjával is.. Nem szeretnék részletekbe esni. Melyik lánygyermek az, aki képes a mostohaapját elcsábítani a saját anyjától?

És ilyen ember mellett kell egy fedél alatt élnem...

Na m1. Már nagyon eltértem a témától.

2020. júl. 14. 22:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!