Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ha egy kamasz lányt az imádott...

Ha egy kamasz lányt az imádott nagymamája és dédnagymamája (akikkel sokkal jobb a kapcsolata, mint az anyjával) állandóan rémtörténetekkel traktálják a fiúkkal kapcsolatban, az később kihathat a szerelmi és szexuális életére?

Figyelt kérdés
A dédmama szerint a fiúk kb. a Sátán megfelelői, rosszul van már a szimpla iskolás barátságoktól is (nem szerelem, csak beszélgetés), rendes fiú nincs, mindenki csak felcsinálja a lányokat aztán azok mehetnek abortuszra, stb. A nagymama úgyszintén, ne legyen szemezgetés se senkivel, mert az majd kilesi, aztán elvágja a torkát, stb. Ezt a témát leszámítva amúgy felvilágosult, viszonylag modern gondolkodású és tanult emberek, tehát nem elmaradottak, és kifejezetten nem is szigorú vallásosak. Gondolom, hogy valami trauma érhette őket, amiről viszont nem beszélnek. A lány szüleit ez abszolút nem érdekli, etetik, ruházzák a gyereket de lelkiekben nincs vele foglalkozva, igazán anyjaként a nagymamájára néz fel. Azért kérdem, mert már most vannak jelek nála, hogy lassan beérnek ezek a riogatások nála...

2020. júl. 7. 14:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
34%
Csak realisták.
2020. júl. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
74%

Azt nézd meg szerintem, hogy azok, akik a férfiakat a sátánhoz hasonlítják kollektíve, mennyire boldogok jelenleg, az életük végén, hogy mennyire tekintenek vissza jó érzéssel, elégedetten az életükre.


Én nem nagyon ismerek olyan férfit vagy nőt, aki egyedülállóként elégedetten tekintett volna vissza az életére időskorában (vannak nálunk ilyenek a tágabb családban.)


Abban igazuk van, hogy tanulj sokat, de ahelyett, hogy démonizálod a férfiakat, inkább arra gondolj, hogy a férfiak túlnyomó többsége rendes ember, aki vágyik arra, hogy szép családja és jó párkapcsolata legyen.


Céltudatosan élj, ne csak karrier szintjén, hanem párválasztás szintjén is. (ezalatt azt értem, hogy a megfelelő időben kell kiválasztani a megfelelő férfit, és nem pzarolni az idődet és az életedet olyan férfiakra akiknek más céljaik vannak a párkapcsolattal, mint neked.)


Nekem anyám mondta, aki szintén feminista, de jó értelemben, hogy lányom, jó állást akármikor és akárhol kaphatsz életed során, de egy jó férfit jó időben kifogni: ez jobban kihat az életedre, mint a karrier.

Apukámmal már 37 éve vannak együtt.

2020. júl. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező, szerintem nincs miért aggódnod, ha fel tudod mérni, hogy hülyeségeket beszélnek, és tudod, hogy azért, mert utálják a férfiakat. Az nem baj, ha ebből azt szűröd le, hogy tudni kell jól választani magadnak társat, és akkor nem leszel ilyen megkeseredett idős korodra.
2020. júl. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
71%

Férfiak nélkül most te sem lennél és fel sem tehetted volna a kérdésedet. Tetszik vagy sem, az élethez tartozik, hogy vannak férfiak. Általánosítani meg igenis befásultság sőt, egyenesen butaság. Egy idős "bölcsebb" embertől nem ezt várnám.

De most mondj valamit te, te mit gondolsz?

2020. júl. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Engem nem zavar, hogy vannak, félreértés ne essék. :) A befásultság szerintem inkább azt jelenti, ha valaki mereven gondolkodik azért, mert új dolgokat nem képes elfogadni, viszont amit a mama és dédimama csinál, az inkább valami traumából vagy csalódásból adódhat, amit nem tudtak feldolgozni. Persze nyilván nem szabad ennyire szélsőségesen gondolkodni, próbáltam velük beszélni erről, de nemigen engednek, főleg dédi, szentül meg van róla győződve, hogy minden úgy van, ahogy ő hiszi. Egyébként mindenben lehet rájuk számítani, és tudom, hogy csak a legjobbat akarják nekem, én pedig nyilván nem akarom őket megsérteni, mert nem tudom, milyen traumájuk van, lehet, hogy a helyükben én is olyan lennék.


Amúgy külön köszönöm mindenki kedves válaszát, ment is a zöld kéz, 12-es szüleinek pedig további sok szép, együtt töltött éveket kívánok! :)

2020. júl. 7. 16:51
 16/19 anonim ***** válasza:
76%

"szentül meg van róla győződve, hogy minden úgy van, ahogy ő hiszi" = "befásultság szerintem inkább azt jelenti, ha valaki mereven gondolkodik"

Tehát nem képes befogadni ellenérveket, új dolgokat mert csak.

Miért nem kérdezel rá, hogy konkrétan mi bajuk az egésszel? Hogy mi a traumájuk? Neked attól még lehet normális életed, hogy az öregek ezt nem akarják. Egyébként kezdem azt hinni hogy trollkodsz.

2020. júl. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Miért trollkodnék? Aki befásult, az azért nem fogad be új dolgokat, mert esetleg dogmákhoz ragaszkodik, akit trauma ért, az pedig a traumájából adódóan látja úgy a dolgokat, ahogy, nem csak puszta "maradi" gondolkodásból, ha úgy tetszik kényelemből.


Kérdeztem, de mint írtam, nem árulják el. Igen, jól írta az első, volt részük menekülésben a világháború alatt, na és '56 sem volt épp egy leányálom nekik, nagyanyám házassága meg elég botrányos volt, maradjunk annyiban. Ilyen dolgokkal pedig ép eszű ember hidd el, nem fog viccelni...

2020. júl. 7. 19:08
 18/19 anonim ***** válasza:
44%

Hát az én nagymamámmal is történt olyan - pontosan az első gyerekével - egy férfi által, ami borzasztóan kegyetlen, én nem csodálnám, ha ő is ilyeneket gondolt volna.


Szerintem a férfiak ma ugyanolyanok, mint annak idején, bármire képesek, csak viselkednek. De mindben ott van ez a kegyetlenség.

Nehezen hihető, de ezt nem keserűségből mondom, csak ilyenek az emberek.

2020. júl. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Igen sajnos, ilyenek az emberek. Annyi kiegészítést fűznék hozzá, hogy nem sokkal különbek sajnos a nők sem, ők is borzasztóan kegyetlenek tudnak lenni! Szomorú nagyon, ami a nagymamád gyerekével történt!
2020. júl. 7. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!