Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kellemetlennek kéne érezni,...

Kellemetlennek kéne érezni, ha egy nagypapa gyakran használ trágár szavakat?

Figyelt kérdés

Papám 75 éves, olyan tipikus parasztember, kisöreg, alacsony és vékony.

Folyamatosan dolgozik, pörög,rohan, tesz-vesz, csinál mindent, józan életű, mindenféle kisebb főként fizikai munkát elvállal a környéken.

Van egy 40 éves sárga "zöldséges" Mercije, állandóan utánfutóval szállítgat, dinamikusan de nem agresszívan vezet.

Sokat szokott káromkodni, de valahogy sosem kelti azt az "ez egy tahó" érzést.

A trágárságára egy példa, hogy megkérem hogy vigye majd el a kocsimat szerelőhöz, de mondom kevés benne a benzin.Erre mondja, hogy jól van szivecském, nem baj az.....de ha kifogy akkor ott hagyom a g***be az út szélén azt hazasétálok" és néz fapofával majd hozzáteszi "há' de nem?!".

A másik mamám és papám eléggé "sznob" típus, ők évtizedek óta egy Duna menti éttermet üzemeltetnek, és múltkor megkérték papámat, hogy vigye el nekik a hűtőt az utánfutóval, kifizetik neki.

Papám mondta is hogy jó, aztán azért rákérdezett,hogy oda tud e állni az étterem konyhája elé?Erre mondták neki, hogy hát igen csak behajtási engedélyes övezet, úgyhogy 500 méterrel arrébb tud megállni ha nekem akarja hogy 30 ezerre büntessék.

Erre meg mondta papám, hogy jól van akkor én meg majd beleb***om a Dunába a hűtőt. (és mosolyog)

Ezen a másik mama-papa páros meg teljesen kivan, hogy hogy beszél mindig, hogy mennyire mocskosan tud megnyilvánulni.

De tényleg úgy adják elő mintha ilyen világi bunkó lenne.

Persze a hűtőt behúzta egyedül az utánfutóval együtt 500 méteren, és ismétlem, 75 éves.Aztán még a hűtőt is berakta a helyére egymaga. (a kocsit meg kint hagyta az övezeten kívül)


Viszont nem folyamatosan kötőszóként használja a trágár szavakat, inkább őszinte, és ha kicsit is hülyére akarják venni kimondja amit gondol a maga stílusában.

Nekem titkon ő a kedvenc nagyszülőm, imádom a nyers stílusát, és lehet velem van a baj, de szerintem ezek annyira nem gáz szövegek, nem?

Mert a család java része (nyilván főleg az anyai rokonok) néha úgy előtudják adni, hogy mennyire nem szalonképes a papa...


Anyukám mesélte, hogy egyszer felvette őt a buszmegállóban, és 3-4 autót egyszerre előzött 70-es táblánál legalább 100-al, és azok között volt egy rendőrautó is amit már későn vett észre papám.

Meg is állították, és azt mondta a rendőrnek, hogy be fog szarni itt helyben ha nem engedi tovább, azért siet.Tovább engedték.

Anyukám ezt mindig egy kellemetlen sztoriként adja elő, de szerintem ez óriási, ki mondana ilyet egy rendőrnek?Így meg hogy el is engedték, egyszerűen zseniális.


Azért meséltem el ezeket, illetve részleteztem hogy milyen ember is papám, mert talán így jobban átjön, hogy ez valóban nem a tapló öregember esete, nem?

Nekem egyre inkább bántó amikor azt mondják, hogy ilyen meg olyan.

Így leírva át sem jön, mert még a hangja meg a lazasága is rátesz arra hogy milyen ember is ő, de tényleg bunkó lenne?A másik mamának is elmondtam ezt, és hogy szerintem nem gáz, erre azt mondta, hogy hát "madarat tolláról...." (nyilván ha én ezt viccesnek tartom, vagy nem tartom bunkónak akkor az azért van mert én is az vagyok)



2020. jún. 18. 15:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
97%

#6 vagyok megint.


Tanult ember vagyok, de faluról jöttem, nekem nem meglepő ez. Miért kell ezért bunkónak nevezni valakit? Csak más a stílusa. Nem minden második szava káromkodás. Nem egy emberre mondta, hogy "mekkora egy k.va ez". Meg teljesen tabunak címkézni meg már megint a másik véglet.

2020. jún. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

Miért másik véglet? Nálunk tabu. Ez van. Mi nem káromkodunk. A legcsúnyább szó, ami valaha elhagyta a számat, az a "basszus" volt, de már ahhoz is nagyon-nagyon idegesnek kell lennem.


És én hadd tartsam már bunkónak, amit és akit én akarok. NEKEM bunkó, aki káromkodik, ennyi. ÉN nem barátkozok/beszélgetek/tartózkodom a közelében olyannak, aki káromkodik. Nyilván nem arra gondolok, akinek már ennél csúnyább dolog is egyszer-kétszer elhagyta a száját, de amit a Kérdező leír, az már nekem sok. Teljesen indokolatlanul, kötőszóként trágár szavakat használni NEKEM nem fér bele.


Ha neked igen, akkor hajrá. Engem nem zavar, csak velem ne beszélgess.

2020. jún. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
92%

Már épp akartam írni, hogy ahhoz látnunk és ismernünk kéne az öreget, de a rendőrös sztorinál meggyőzött :D

Egyébként én is ismerek így leírás alapján hasonló embert, én bírom a stílusát annak ellenére is, hogy néha tényleg sok egy kicsit.

2020. jún. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem bunkó, és ezen nem kéne megsértődnie senkinek, ilyen az ő stílusa, ezt el kell fogadni. De szerintem jófej lehet. :D
2020. jún. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
97%

Hú, nálam még a gondolatmenet is fordítva lenne. A másik ("sznob") nagyszüleim miatt érezném magam kellemetlenül, de nem azért, mert ők nem káromkodnak, hanem mert lenéznek ilyesmik miatt másokat, és előttem beszélnek megszégyenítő hangnemben a szeretett másik nagyszülőmről... A "madarat tolláról" beszólást meg nem is minősíteném, de amúgy ezek szerint te se vagy a szívük csücske...

A másik nagyapád meg menő, legyél rá büszke! :D ;)

2020. jún. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
95%

"be fog szarni itt helyben ha nem engedi tovább, azért siet"


Hahahaha! Nagyfater nagy arc :D

2020. jún. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
98%
Persze az éttermes nagyszülőknek egy csúnya szó nem hagyja el a száját, de azért elvárták, hogy fél kilométert talicskázza a pápa a hűtöjüket. Ki is a nagyobb bunkó?
2020. jún. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Akik szerint ez a nagypapa durva, azok nézzenek már rá néhány politikus Facebook posztja alatti kommentháborúra :D Na ott aztán látható, hogy mi a baj, mert ez nem az.


Nagyon bírom azokat az embereket, akik beközölnek valamit, aztán néznek fapofával :D Nem szívbajosak, ilyenekből kéne több. Karótnyeltből meg kevesebb.

2020. jún. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Amíg nem Réd célozgat ilyen stílussal, hogy pl. "ilyen lapos p...val nem vennék fel szoknyát" vagy hasonló, addig nem kell tartanod.
2020. jún. 19. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

Azért elgondolkodtató, mennyien tartják jópofának a bunkóságot. Rengeteg itt is a primitív ember - mondjuk ez minden kérdés alatt megmutatkozik.

Az általános intelligenciaszint itt valahol a gyengeelméjűség határán mozog.


Mindig hálát adok az égnek, hogy élőben engem nem ilyen emberek vesznek körül.

2020. jún. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!