Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kellemetlennek kéne érezni,...

Kellemetlennek kéne érezni, ha egy nagypapa gyakran használ trágár szavakat?

Figyelt kérdés

Papám 75 éves, olyan tipikus parasztember, kisöreg, alacsony és vékony.

Folyamatosan dolgozik, pörög,rohan, tesz-vesz, csinál mindent, józan életű, mindenféle kisebb főként fizikai munkát elvállal a környéken.

Van egy 40 éves sárga "zöldséges" Mercije, állandóan utánfutóval szállítgat, dinamikusan de nem agresszívan vezet.

Sokat szokott káromkodni, de valahogy sosem kelti azt az "ez egy tahó" érzést.

A trágárságára egy példa, hogy megkérem hogy vigye majd el a kocsimat szerelőhöz, de mondom kevés benne a benzin.Erre mondja, hogy jól van szivecském, nem baj az.....de ha kifogy akkor ott hagyom a g***be az út szélén azt hazasétálok" és néz fapofával majd hozzáteszi "há' de nem?!".

A másik mamám és papám eléggé "sznob" típus, ők évtizedek óta egy Duna menti éttermet üzemeltetnek, és múltkor megkérték papámat, hogy vigye el nekik a hűtőt az utánfutóval, kifizetik neki.

Papám mondta is hogy jó, aztán azért rákérdezett,hogy oda tud e állni az étterem konyhája elé?Erre mondták neki, hogy hát igen csak behajtási engedélyes övezet, úgyhogy 500 méterrel arrébb tud megállni ha nekem akarja hogy 30 ezerre büntessék.

Erre meg mondta papám, hogy jól van akkor én meg majd beleb***om a Dunába a hűtőt. (és mosolyog)

Ezen a másik mama-papa páros meg teljesen kivan, hogy hogy beszél mindig, hogy mennyire mocskosan tud megnyilvánulni.

De tényleg úgy adják elő mintha ilyen világi bunkó lenne.

Persze a hűtőt behúzta egyedül az utánfutóval együtt 500 méteren, és ismétlem, 75 éves.Aztán még a hűtőt is berakta a helyére egymaga. (a kocsit meg kint hagyta az övezeten kívül)


Viszont nem folyamatosan kötőszóként használja a trágár szavakat, inkább őszinte, és ha kicsit is hülyére akarják venni kimondja amit gondol a maga stílusában.

Nekem titkon ő a kedvenc nagyszülőm, imádom a nyers stílusát, és lehet velem van a baj, de szerintem ezek annyira nem gáz szövegek, nem?

Mert a család java része (nyilván főleg az anyai rokonok) néha úgy előtudják adni, hogy mennyire nem szalonképes a papa...


Anyukám mesélte, hogy egyszer felvette őt a buszmegállóban, és 3-4 autót egyszerre előzött 70-es táblánál legalább 100-al, és azok között volt egy rendőrautó is amit már későn vett észre papám.

Meg is állították, és azt mondta a rendőrnek, hogy be fog szarni itt helyben ha nem engedi tovább, azért siet.Tovább engedték.

Anyukám ezt mindig egy kellemetlen sztoriként adja elő, de szerintem ez óriási, ki mondana ilyet egy rendőrnek?Így meg hogy el is engedték, egyszerűen zseniális.


Azért meséltem el ezeket, illetve részleteztem hogy milyen ember is papám, mert talán így jobban átjön, hogy ez valóban nem a tapló öregember esete, nem?

Nekem egyre inkább bántó amikor azt mondják, hogy ilyen meg olyan.

Így leírva át sem jön, mert még a hangja meg a lazasága is rátesz arra hogy milyen ember is ő, de tényleg bunkó lenne?A másik mamának is elmondtam ezt, és hogy szerintem nem gáz, erre azt mondta, hogy hát "madarat tolláról...." (nyilván ha én ezt viccesnek tartom, vagy nem tartom bunkónak akkor az azért van mert én is az vagyok)



2020. jún. 18. 15:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez alapján jófejnek tűnik az öreg. De amúgy is mindegy, kenyere javát már megette, nem fog megváltozni, így kell őt elfogadni. Ha szereted és téged ezek a dolgok nem zavarnak, akkor tölts vele annyi időt, amennyit szeretnél és ne foglalkozz mások véleményével.
2020. jún. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
17%
Nem kell kellemetlennek érezni (illetve lehet, de ő ettől sajnos nem fog változni), csak ne tanulja el tőle senki...
2020. jún. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Tisztára mint az én megboldogult nagyapám! Neki is hasonló volt a stílusa, imádtam gyerekként, felnőttként is.

A nagypapád nem fog már változni, mindenkinek el kell fogadnia őt annak amilyen és örülni, hogy jó egészségnek örvend (legalábbis remélem). Lesz mit mesélni legalább a gyerekeidnek az aranyköpéseiből.

2020. jún. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrös sztorin meg tök jót mosolyogtam és ahogy látom a rendőrök is értékelték :D inkább, mint hogy egy megkeseredett vénember legyen, szerintem meg van a magához való józan esze és élvezi az életet, mi más kell még? :D 1. voltam
2020. jún. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
36%
Neked miért kellene magad kellemetlenül érezni? Nem te káromkodsz. Én is szoktam, de nem alapból, nem mindenki társaságában és csak ha van rá okom.
2020. jún. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
Komolyan nem értem, hogy ezen a stíluson miért kell egyes embereknek fennakadni. Mintha főbenjáró bűn lenne a káromkodás...
2020. jún. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon érzékletesen leírtad, szerintem is jó fej lehet! Egyáltalán nem érezném kellemetlennek.
2020. jún. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Akik fizikai melósok voltak egész életükben azok megkeményednek a nehéz munka miatt azért beszélnek csúnyán sokszor

Ehhez még hozzájön az életkor is minél öregebb valaki annál fáradtabb, belefárad mindenbe aztán azért káromkodik

2020. jún. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

Hát, ha nem is főbenjáró bűn, de igencsak bunkó dolog. Én nagyon utálom a káromkodást, és biztos kellemetlenül érezném magam a környezetében. Mindig kerültem a káromkodó embereket; szerencsére a mi családunkban ez tabu. Gyereket meg pláne nem engednék a közelébe, hogy aztán a kicsi eltanulja... Az kéne még. Hall eleget így is sajnos már az óvodában is, állandóan el kell neki magyarázni, hogy ne ismételgesse ezeket, mert mi nem beszélünk így akkor sem, ha a Pistike igen.


Ettől még lehet a nagypapa jó ember, de sajnos ez a káromkodás egy borzasztó dolog. Nem lehet vele erről beszélni?

2020. jún. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
22%

En mindket oldalt megertem.

Nem azt mondom, hogy par poenos beszolas nem fer bele, de peldaul neha az en fulemet is serti a tragar beszed.

Mas, hogy ennyi idosen mar tenyleg kar ezen gondolkodni, biztos nem fog megvaltozni, senki kedveert sem.

2020. jún. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!