Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Almaim munkaja vagy a csaladot...

Almaim munkaja vagy a csaladot valasszam?

Figyelt kérdés
Nagymamammal es a papaval nagyon jo a kapcsolatom, mindenben segit, tamogat. Eleg idosek es egeszsegugyileg nincsennek mar a toppon sajnos. 4 unokajuk van, akikkel tesomon kivul nem tartjak a kapcsolatot. Es anyaekon kivul nincs mar mas a csaladban. Nagyon sajnalom, mivel a fiat is elvesztette (mamam). Jovore szeretnek jelentkezni egy allasra, amivel ismeros altal fel is vennenek, viszont egy evbe max 2*1 hetet tudnek hazajarni, mivel nem a kozeli es szomszedos orszag. Azt persze megtudom oldani, hogy repulojegyet veszek nekik es kijojjenek hozzam. Viszont annyira rossz latni, hogy bar ez szoval se mondjak, es tamogatnak abban, hogy vagjak bele, de hogy engem is elfognak vesziteni.. egyszer ketszer sirva is fakadt, hogy hat engem is milyen keveset fog latni es lassan mar senkije nem marad. Ilyenkor a szivem szakad meg, es nem akarok elmenni, viszont a munka nem fog ram varni es lehet soha tobbe ilyen alkalmam nem is fog adodni. Hogy dontenetek?
2019. szept. 16. 19:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Munkát, de nekem a kozeli csaladtagokkal sincs jo kapcsolatom ugyh konnyu lenne a dontes ilyen helyzetben.
2019. szept. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
29%

Én is a munkát választanám, és sűrűn küldenék nekik repülőjegyet (ha jól értem, valami egzotikus országba mennél, nem Ausztriába vagy Németországba, ahol - ha nagyon indokolt - akkor kéthetente, vagy akár hetente is haza lehet járni.


(Párommal így élünk mi, ő kinn él Ausztriában, én itthon Magyarországon, tavasszal-nyáron minden héten hazajön, ősszel-télen kéthetente, és minden itthon töltött hétvégéjét együtt töltjük,kettesben)

2019. szept. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz döntés lenne, de ha tényleg álmaim munkája lenne, akkor valószínűleg mennék.
2019. szept. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
82%
Válasz racionálisan, ne az érzelmekre hallgass.
2019. szept. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
96%

Hasonló szituban voltam és a munkát választottam. Elmentem, a nagyszüleim betegek lettek, hirtelen történt, hazarohantam és a kórházban még el tudtam búcsúzni az egyiköjüktöl.

Karrierista voltam és ma is az vagyok, de azt mondom bárcsak ne mentem volna. Imádtam öket és nagyon fáj az egész pedig 10 éve történt már.

N

2019. szept. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben, ha van, aki ellássa őket, a munka. És ha nyitottak rá, tanítsd meg őket internetezni, skype-ot használni. Lehet, hogy anyukád segítene ebben! Kezdetben vonakodni fognak, de szerintem 80%, hogy hihetetlenül rákattannak majd, és rájönnek, hogy akár napi kapcsolatban lehettek, látni is fognak téged! Ez motiválni fogja őket arra, hogy beletanuljanak. És igaz, hogy ez nem ugyanolyan, mint élőben, de az egyszerű telefonhívásnál többet ad.
2019. szept. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Mit jelent számodra az elég idős?

Mert én 43éves vagyok, az én nagymamám 87,na ő elég idős.Ha a te nagyszüleid olyan 60 körüliek,még simán élhetnek 15-20(vagy több) évet.

Különben a munkát választanám, és ebben a nagymamám is támogatna(mint ahogy a tied is támogat téged),mert tudják,hogy ez a jövő.És a nagyik, meg anyák, apák, nem magukat sajnálják ha elmegy a gyerek.Nekem is van gyerekem, ő még nagyon kicsi, de bátoritanám, főleg ha az álom munkája(amit csak akkor fogsz megtudni, hogy tényleg olyan jó-e mint képzeled, ha kipróbálod).

Ha az én gyerekem(unokám) menne el,igen támogatnám meg sirnék is,hogy vajon megállja-e a helyét, nem fogják-e bántani, nem fog-e éhezni(nagyim mindig ezt kérdezi, bár ő élt háborúban),jó helyen fog-e lakni,ilyenek miatt aggódnék.

Különben meg tanitsd meg őket skypolni.Férjem unokájával skypon tartjuk a kapcsolatot.Nem ördögtől való dolog.

Itt nálunk a másik utcába lakik egy 104 éves néni.És köszön jól van.Az egyik rokonunk meg 49évesen elaludt és nem kelt fel reggel.Semmi baja, betegsége nem volt.Egyszerüen megállt a szive.

2019. szept. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom az eddigi valaszotokat. Erot adtatok, es a Skype-ot jo dolognak erzem, remelem nekik is tetszeni fog ez az otlet, igy akar mindennap lathatnak (megha szemelyesen nem is) :)
2019. szept. 16. 21:40
 19/26 anonim ***** válasza:
És végül hogy döntöttél, kérdező?
2019. szept. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom nálatok mi a helyzet, az biztos, hogy papa szívesen leköpné magát és mama is borzasztóan rosszul érezné magát, ha megtudná, hogy ő az oka annak, hogy nem teljesítem be az álmaimat, amikor lehetőségem van rá.

nézd, igen, valakinek a gyereke és az unokája vagy, de elsősorban és mindenek előtt te önmagad vagy, és az önmagad életével kell törődnöd. a többiek is így működnek, majd megoldják a magukét, hidd el.

2019. szept. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!