Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te elvinnéd a hatéves lányodat...

Te elvinnéd a hatéves lányodat a dédimamája temetésére?

Figyelt kérdés
2019. júl. 13. 15:21
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
51%
Ezert kell a gyerekkel beszelni. Elmondani mi fog történni és miért. Ha felkészíti az ember, akkor nem sokkolja, hogy síró embereket lát, hogy a dédi egy "dobozban" van, higy elássák, stb. Miután ezeket mind elmondja az ember -nyilvan abban az esetben, ha a gyerek amúgy elég értelmes hozzá - megkérdezi, hogy mit szeretne. Szeretne e jelen lenni, vagy szeretne egy másik államommal kimenni a sírhoz, vagy egyáltalán nem szeretne még a temető közelébe se kerülni. Akármi is a válasz, azt kell elfogadni és úgy kell csinálni. A gyereknek segíthet a temetés feldolgozni a dédi elvesztését, ha olyan típus. De erőltetni nem szabad. Semmilyen korban
2019. júl. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
56%

#21 elmondva más, mint átélni. Mivel sok más ember reakciójától is függ, így még nehezebb felkészíteni rá. Nem beszélve arról, hogy ha a gyerekedhez megy oda az idős rokon néhány kedves szóval. Pl. örökre elaludt a mama... Aztán magyarázhatod azt is, hogy nem kell félni az alvástól.

Természetesen nagy mértékben függ a gyerektől is.

2019. júl. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
51%
És vinném, 6 évesen már nem olyan kicsi! A halál,a temetés az élet velejárója. Nem azzal teszünk neki jót, ha csak a csupa jó dolgot mutatjuk meg neki a világból. Egy gyerek egyébkéntis az ilyet könnyebben veszi, mi felnőttek misztifikáljuk túl.
2019. júl. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam 6 évesen a dédimamám temetésén. Még itt vagyok, semmi lelki trauma nem maradt bennem, pedig emlékszem az egészre, a 2 órás gyászmisére is. A Legjobb barátnőm pszichológus, gyerekekkel foglalkozik. Ő mindig amellett kardoskodik, hogy a gyerekeket vinni kell temetésre, azért mert kicsi, neki is ugyanolyan joga van elbúcsúzni, mint bárkinek.

Az unokatesóm 7 éves volt, mikor meghalt a közös nagypapánk a nagynéném nem hozta el a temetésre, azóta se tudta a gyerek feldolgozni és emlegeti, hogy a papa még volt, aztán egyszer csak nem látta többet. 21 éves és még mindig gond ez neki.

Ha a gyereked tud viselkedni annyi időre én vinném, persze előtte tisztáznám, hogy mi történt és mi fog történni.

2019. júl. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
73%
En nem vinnem el. Elso es szerencsere eddig egyetlen temetes amin reszt vettem a nagymamame volt. 15 eves voltam. Korabban mikor a nagypapak temetese volt nem vittek. 15 evesen mar illett ott lennem. De nem neztem meg a koporsoban es ezt szuleim nem is vartak el. Tavol ultem az egesztol. Hugom is ott volt o 10 eves volt. Nem razta meg, mar felfogta o is. De kisebb gyereket szerintem nem erdemes vinni. Nyomaszto es ijeszto lehet nekik
2019. júl. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!