Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SEGÍTSETEK, mit tegyek?

SEGÍTSETEK, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szerelem volt első látásra a miénk, ami több mint egy hónapja történt. Még aznap randiztunk és tudtuk, hogy megtaláltuk a társunkat a másikban. Minden egyes nap találkoztunk, 7 napból 5-öt nála aludtam. Bemutatott a legjobb barátainak, a szüleinek, munkatársainak is. Felvállalt mindenki előtt, és ezt még a volt feleségével sem tette meg. Aztán egy hete egyik napról a másikra valami megváltozott. Azzal az indokkal szakított, hogy neki ez sok, hogy ennyit törődnek vele. Én nem akartam minden nap találkozni, ő erősködött! Elmosogattam nála, vittem neki vacsit... nem ez a férfiak álma? Szándékosan nem találkoztam vele amikor foci ment, hogy a barátaival is legyen és persze azt sem akartam, hogy megunjon. Tudni kell róla, hogy szerencsejáték-függő, de már több mint 100 napja nem játszott, és jár is gyűlésekre. És, hogy a napokban mondták ki nekik a válást. Nem miattam mentek szét, mert amikor már megismerkedtünk, már külön éltek. Szakításunk után pár nappal írtam neki sms-t, hogy biztosan ez e a megoldás, hiszen idáig arról áradozott, hogy mennyire örül a sorsnak, hogy összehozott minket... erre a válasza csak annyi volt, hogy amíg nem építi fel magát, nem jön rendbe lelkileg, addig nem tud normális társa lenni senkinek.

Szerintetek van még reményem? :(


2010. júl. 10. 16:46
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Jaaaj Istenem, megint rám jött! Annyira de annyira hiányzik! De nem fogok írni! Kitartás Ritus!
2010. júl. 11. 22:21
 22/30 anonim ***** válasza:
Légy türelmes, lehet hogy egy kicsit sok vagy neki. Várd meg mig Ő keres, bármennyire nehezedre is esik.
2010. júl. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Én nő vagyok, de velem ugyanez volt a helyzet, mint most a te szerelmeddel. Elmesélem, hogy nálam mi volt az ok, hátha nála is ez van.


Az életem eléggé romokban volt, de hogy úgy mondjam, már elkezdtem felállni. Azt gondoltam, rendbe kell szednem az életem. És ez egy olyan dolog, ami fájdalmas, hosszú folyamat, és az embernek végig kell mennie rajta, de egyedül. Ebben nem segíthet senki, bármennyire is szeretne, bármennyire is a jószándék vezérel valakit.


Lehet, hgy ő szerette volna ezt az utat végigjárni, de aztán hirtelen azon kapta magát, hogy ott van mellette egy nő, aki hirtelen része lett az életének, sokkal erősebben, mint amennyit ő még most el tud viselni, és amire még vigyázni, figyelni tud.


Abszurd példa, de képzelj el egy fekvő embert, aki megpróbál felállni. Mondjuk már térdel, amikor te felemeled a két kezedbe, és tartod. Neki nem ér le a lába, hiszen még nem tudott volna állni, csak te felvetted.

Aztán egyszer el kell engedned. Lehet, hogy nem teljesen, csak mondjuk meg kell mégis fognod valamit a kezeddel (és ha most ezt itt átvitt értelemben is írom, de a valóságban ezek nagyon apró dolok lehetnek). És akkor te elengeded őt, és ő leesik. És újra feküdni fog, plusz még meg is ütötte magát, ami nagyon fáj. De megpróbál újra felállni. Megint térdel, mire te megint felveszed. Aztán elejted, és még nehezebb lesz felállni. És ez így megy a végtelenségig (vagy amig valamelyikőtök ezt meg nem unja, csak akkor már lehet, hogy nem fog tudni felállni, vagy neked lesz eleged, és lefekszel mellé)


Nem tudom emnnyire volt érzékletes és érthető a példa.

2010. júl. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok, csak 3,5 éves kapcsolat után, 4 hónapja szakított a párom. Hideg zuhany volt. Én még kicsit remélek, bár vele is súlyos egzisztenciális gondok vannak, mindenféle téren, és belátom, ebben az állapotában képtelen az egészséges párkapcsolatra. Megfpgadtam, nem keresem. Vagy ő keres egy idő után, vagy nem keres többé, de akkor is lassan túlleszek rajta. Mivel ő taszított el, ő teheti meg a következő lépést is.
2010. júl. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
00:31-es nagyon bölcs.
2010. júl. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Kemény egy xaros hónap?


emiatt ne legyél így begyulladva...


Ha majd kapcsolatotok elmúlt már 7-8 éves akkor kezdheted biztosra venni, hogy igen ő az igazi..


Addig meg feleslegesen izgatod magad..

2010. júl. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Nem akarlak lelombozni, de tartok tőle, hogy nagyot fogsz koppanni..


Nem kéne ebbe így beleélni magad, mert annál nehezebb lesz belőle kimászni.


A Pasi 30 elmúlt, gyakorlatilag nyakig benne van a kapuzárási pánik korban..

2010. júl. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Amúgy sztem amelyik férfi álma egy házvezetőnő, az anyakomplexusban szenved..


Én spec az eszéért szeretem a párom, és a szépségéért, természetességéért, még ha egy parasztnak is tart néha :P

2010. júl. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Naggyon sok minden történt a napokban, de a lényeg a lényeg, h rájött, hogy nem tud nélkülem élni... :)

Ez tényleg Szerelem!

Köszönöm mindenkinek a segítségét!

Bár már annyira nem élem bele magam a helyzetbe, amíg ilyen labilis az érzelmi világa...

Imádom! :))))

2010. júl. 15. 18:22
 30/30 A kérdező kommentje:

Hááát... 1 hónappal utána rájöttem, kutyából nem lesz szalonna.....

Azért remélem más is tanult ebből aki hasonló helyzetben van.

2010. aug. 15. 10:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!