Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van még olyan,...

Szerintetek van még olyan, aki manapság 20-22 évesen szül?

Figyelt kérdés
Már egyre kevessebb,nem?
2010. júl. 10. 10:21
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés!


Nekem az a vélemyényem,hogy szülnének sokan sztem 22-23 évessen,csak ez magyarországon nem olyan egyszerü,mint mondjuk ausztriába,vagy svájcba!egyszerü a magyarázat,a munkanélkülésigtől való félelem,a gyatra fizetés,a killátástalanság!Csak egy összehassonlittás:Magyarország átlag kereset 100-110ezer ft!Ausztria átlagkereset:1500-2000euró,kb 400-500ezer ft!az élelmiszer árak ugyanazok mint,néhol még olcsóbb!én itt lakom a határ mellett,de nagy bevásárlás ott van kint,mert kb 5000ezer ft-ot sporolok!ruhát is ott veszek mindent,még magyar fizetésnek is olcsóbb mint az itthoni!Svájc:4000-6000 frank havonta,kb 1 millió ft!kicsit drágább mint ausztria és magyarország!csak azért írtam le ezeket,mert ott megteheted könnyebben hogy szűljél az anyagiak miatt,én akit ismerek és elmúlt már 28,az azért nem szűl,mert fél hogy elveszti a munkáját,és a nagy killátástalanság miatt!

2010. júl. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Elöző voltam!

Még annyit szerettem volna mondani,hogy a sokan hencegnek a diplomával,nem bántani akarom ezzel a diplomásokat!de már annyi diplomás van mint a szemét!már mindenki diplomát akar,és amikor kikerül az életbe,rájön hogy kitörölheti vele a seggét és majd csodálkozik amikor nem veszik fel,mert minden 2.embernek az van!de vannak nagyon jól kihaló félben lévő szakmunkák,amivel sokat lehet keresni,itthon is,és külföldön is!de azt a diplomás nem fogja elválalni!én nem azt mondom legyenek diplomás tanuét emberek,de ne akarjon már mindenki diplomát!ez tudom nem ide illő téma,de annyiban még is csak,hogy ez a diplomásokat is ugyanúgy érinti,mert ő azt mondja ő addig nem akar családot,amig ő elnem helyezkedik abba a szakmában!az idő meg csak megy és megy,aztán azon kapja magát hogy hoppá 35 vagyok!ez ugyanugy férfira nőre vonatkozik!nagyon kevés diplomásnak sikerül elhelyezkedni!

2010. júl. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Én 21 éves vagyok és Jövő héten lesz a lagzim és nem bánom!
2010. júl. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Én 22 éves vagyok, barátnőim 20-23 közöttiek, és legtöbbjének van már gyereke, és tervezett. Én nem akarok/merek ilyen fiatalon szülni. Még komolyabb munkahelyem sem volt. Lakáshitelünk is van. Majd egy pár év múlva. Akinek a szülei tudnak segíteni, jobban járnak.
2010. júl. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Én 22 évesen szültem, most 6 hónapos a lányom.

Tervezett baba volt, nagyon akartuk.

Van érettségim, 2 okj-s szakmám, angolul beszélek, értek a számítógéphez. Egy nagyon jó, jól fizető munkahelyről jöttem el szülni, ahova tárt karokkal várnak vissza, mert meg voltak elégedve a munkámmal.

Emeletes kertesházban élünk (egy kevéske hitel azért van rajta), kocsi van (hitel nélkül).

Az átlaghoz képest jól élünk, nincsenek anyagi problémáink. Jó, persze, nem megyünk Ibizára nyaralni...

Szóval rám nem illik ez a "fiatal anyuka" skatulya.

Nekem így kerek az életem, minden nehézségével együtt.

Persze azt is tudom, hogy nem vagyok az az átlagos húszonéves, aki a szülei nyakán élősködik, itt-ott dolgozik, csak a buli, ruhák, smink érdekli.

2010. júl. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Nem minden átlagos húszonéves élősködik a szülei nyakán:D

Van olyan aki gyerekkel is képes élősködni.

2010. júl. 11. 09:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!