Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van még olyan,...

Szerintetek van még olyan, aki manapság 20-22 évesen szül?

Figyelt kérdés
Már egyre kevessebb,nem?
2010. júl. 10. 10:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező! Végülis minek gyereket szülni, amikor azért vagy fiatal mert tanulsz, élvezed a szabadságot. Egy gyerek után már nem vagy szabad. teljesen logikus, hogy a nők kihúzzák.
2010. júl. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
53%

A környezetemben aki ennyi idősen szült azoknak cak véletlenül jött össze, nem védekeztek kellő képpen stb.

Szerintem nagyon nagy ritkaság, aki ennyi idősen direkt vállalkozik gyerekre. Én is 20 éves vagyok, de el sem tudom képzelni még jó pár évig, hogy szüljek.

2010. júl. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
69%

Én 22 vagyok, egyáltalán nem érdekel a karrier, annál inkább a család. Most kezdtünk el próbálkozni, remélem 23 évesen már anyuka lehetek :)

Ja és nem vagyok cigány!

2010. júl. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
83%

Pl. én (20 évesen szültem).

Itt a kettes pontban leírtam elég sok mindent ami valamennyire ide tartozik szerintem. [link] (egyetemre kellett)

De a KSH adataiból feketén-fehéren kiderül, hogy az első gyerek szülésének ideje egyre inkább kitolódik, illetve egyre több az olyan nő, aki később vállalja az első gyerekét. Ettől függetlenül ma ugye van egy olyan nézet is, hogy szülés után is ráér az ember karriert építeni. Én pl. inkább ezt választottam, mert (bár ezt nem tudatosan így terveztem) jobbnak látom, ha majd a munkámat később nem szakítom meg 2-3 évre. Igaz, én szülés előtt is dolgoztam, de hát az... na mindegy, szóval az nem volt egy olyan hely, ahova az ember vissza akar menni. Plusz mivel még ugye tanulok, ha már a diplomámmal szeretnék munkát vállalni, nagyobb csemetém lesz, így talán kevésbé érint majd az, hogy "á, fiatal nőt nem veszünk fel, úgyis pár éven belül szülni fog".


De persze mindennek megvan az előnye és a hátránya is.

2010. júl. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

"A másik probléma a kapcsolatok sekélyessége (sokan még élni akarnak, ill. a pasik nem akarnak még családot alapítani)"!!! És a pasik, majd rájönnek 30 éves korukra, hogy mégis akarnak gyereket, de akkor most azonnal. Én is hasonló cipőben járok 24 vagyok, és semmi kedvem még egy gyerek üvöltését hallgatni, sőt lehet sosem akarok majd gyereket, de párom folyton azzal idegesít, hogy most azonnal. Már rájött, hogy eddig milyen rosszul élt, csak futó barátnői voltak, egyéjszakás kalandjai, de most családot akar. Pedig nincs munkája, (most rúgták ki) a munkanélküli segélyből az apját tartja fenn, akinek ellenben szép nyugdíja van, de az másra kell. Nincs ház, nincs pénz. Így hogyan?

Barátnőmék bevállalták, az egyik 17 évesen szült, a másik 20 évesen, egy harmadik 21 évesen szült volna, de meghalt a babája (hadd ne mondjam miért). De ők is mind "nyomorba szülték". Egy 1,5 szobás panelba, ahol már eddig is 5-en laktak. Én nem értem az embereket. Egy másik lány, egyik barátom élettársa terhes. Nekik annyival jobb, hogy a 1,5 szobában eddig ketten éltek, és mindketten dolgoznak, de náluk van más gond, a minimálbérüket úgy szórják mintha milliók lennének. Hónap közepén kenyeret nem tudnak venni. Így bevállalni egy gyereket?

Bocsi hogy hosszú lett, de én még nagyon gyerek ellenes vagyok, így "kimondtam" amit gondolok.

Summa summarum: Igen vannak sokan még akik ebben a korban szülnek, csak tudni kell hol keresni őket.

2010. júl. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
11:10-es.Nektek van saját lakásotok?Vagy hiteletek?Dolgoztok?
2010. júl. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Igen dolgozunk. Van saját lakás. És diplomám is van.
2010. júl. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
én is 20 évesen szültem. most 22 vagyok. együtt vagyok még a párommal. Jövő hónapban leszünk 5 éve együtt. Nem bántam meg. A szüleink sokat segitenek. Mindketten főiskolába járunk. Nem tervezett baba volt,de örülök hogy megtartottuk. Jó döntés volt. Adott célt az életünknek és van miért kitartani. Igaz szülői segitség nélkül sokkal nehezebb lenne. Jlenleg dolgozunk hogy legyen saját kis lakásunk :)
2010. júl. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Szia.Én 21 éves vagyok és van egy 6 hónapos lányom.Tervezett baba.Fősuli járok,nyelvizsgázom és egy tanfolyamot is elkezdek jövőre.Így szerettem volna,mivel nagyon vágytunk egy gyerekre,és nem akartam,hogy kitolódjon a tanulás-munkavállalás miatt.Párom dolgozik,külön lakunk szülőktől.Örülök,hogy ezt az utat választottam.

A környezetemben(pl.fősuli)sokan vannak még így.Együtt lehetnek a babával éveket,közben tanulnak,így friss diplomával mehetnek dolgozni és a baba is megkapta a kellő figyelmet(nem kellett visszamenni dolgozni-mert ugye kirugnak).

2010. júl. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

19 éves vagyok én sem tudnám azt elképzelni,hogy 20-22 évesen szüljek. Valahogy úgy vagyok vele,hogy egy gyerekkel nehezebb karriert elérni,de akiknek sikerült azoknak grat:)

2010. júl. 10. 13:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!