Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rokonom kiadja nekünk a...

Rokonom kiadja nekünk a lakását úgy, hogy csak rezsit kell fizetnünk. Adjak-e neki ezen felül valamennyi pénzt?

Figyelt kérdés
Unokatestvérem feleségének van egy lakása, amit kiad nekünk használatra és azt mondta, hogy csak a rezsit kell fizetnünk. Így ő is jól jár, hiszen így mi fizetjük a lakás rezsijét. Másfél éve üresen áll a lakás, de azelőtt voltak albérlők is benne. Én szeretnék még a rezsin felül valamennyit fizetni (nem biztos, hogy elfogadja) és azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek elvárja-e, hogy adjak még valamennyit, vagy hogy jó ötlet-e, hogy ebben gondolkodom? Hogyan illik ezt csinálni? Nagyon kedves, rendes nő és tényleg segíteni akar.
2010. júl. 10. 06:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy százas? Mármitn száz forint, mint a nagyi "tessék, fagyiravaló"? Az igen. :DDD


Az ismerősöd is jól jár, hogy nincs üresen a lakás, és olyan ember lakik a lakásában, akiben megbízik. Szerintem nem kell plusz pénz.

2010. júl. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Apukám te aki a százast mondogatod, te vagy még kiskorú vagy, és maximum a nagypapádtól kaptál egy ezrest, hogy segítettél neki valamit, de ha száz ezerre gondolsz kapj már a fejedhez. Mit gondolsz minek ajánlják fel nekik, mert nincs olyan jövedelmük. Ha meg száz forintra. Ne nevetessél már minket. Adózni elvileg mindenkinek kell, nemtom hogy ezt elhinnék e hogy csak ingyen laksz valakinél. Most leírni bármit leírhatsz nem? Ha már eleve távhős a lakás épp elég lesz azt is fizetniük szegényeknek. sok sikert.
2010. júl. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
45%
na tessék végre valaki, mondom én h ADÓZÁS NÉLKÜL EZT NEM ÚSSZÁTOK MEG !!!!!!!!!!!!!!!!
2010. júl. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
mondjátok már meg melyik jogszabály szerint és kinek kéne adózni szívességi lakáshasználatnál?
2010. júl. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Létezik olyan fogalom, hogy "szívességi használó" vagy valahogy így hívják, aki nem fizet lakbért. Ezt le lehet írni szerződésbe. Viszont adózni akkor kell utána, ha a mérőórák ne a ti neveteken vannak, hanem a tulajén és ő fizeti be a számlákat. Mármint úgy, hogy havonta jön a pénzért. Ha pénzt vesz át (teljesen mindegy, hogy ő azt utána rögtön be is fizeti), az után adózni kell. Ha a számlák a ti nevetekre jönnek, és ti fizetitek be, akkor nem kell adózni.
2010. júl. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Figyu. gondoljatok bele. Ha már saját cuccodat eladod és többért mint kétszázezer már azután is kéne elvileg mert bevételnek számít ami adóköteles. Nemhogy az, ha kiadsz egy lakást, és az tiszta jövedelem. Attól, hogy nem elterjedt, hogy bejelentik ha kiadnak, az egy tény. Azért mondtam, hogy "leírni, mondani " bármit lehet. De ne illyeszgessük őket. Én is albiba vagyok, évek óta kiadta már a tulaj a házat, szerintem senki nem jött még, max ha egy szomszéd megunná és rosszakaratú.
2010. júl. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

09:30 olvasgasd kicsit az szja-törvényt a saját cucc eladásáról ;)


a lakáskiadás meg üzletszerű tevékenység 1 ft bevétel után is kellene adózni...de ha nincs belőle bevétele, milyen alapon adózna már?

2010. júl. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Értelek én téged, de az élet másképp műkszik. Figyi ha az én főbérlőmnek mennének a hatóságok, hogy na miért nem adózik? Megmondaná, hogy ingyen lakunk benne, ő egy fillért nem fogad el. :) Kézbe kapja a pénzt, ki az aki lenyomozza, hogy tényleg nem kap e érte. :) Mégcsak nem is a lakásra jön a lóvéért.
2010. júl. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
mi is laktunk így ismerősnél. Írt az ügyvéd egy szívességi szerződést,amiben leírtuk,h ingyen használjuk a lakást,a rezsinket fizetjük és ami általunk ez idő alatt tönkre megy,azt renováljuk.2 tanu aláírta és ennyi. Létezik ilyen.
2010. júl. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Akkor faca. :)
2010. júl. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!