Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rokonom kiadja nekünk a...

Rokonom kiadja nekünk a lakását úgy, hogy csak rezsit kell fizetnünk. Adjak-e neki ezen felül valamennyi pénzt?

Figyelt kérdés
Unokatestvérem feleségének van egy lakása, amit kiad nekünk használatra és azt mondta, hogy csak a rezsit kell fizetnünk. Így ő is jól jár, hiszen így mi fizetjük a lakás rezsijét. Másfél éve üresen áll a lakás, de azelőtt voltak albérlők is benne. Én szeretnék még a rezsin felül valamennyit fizetni (nem biztos, hogy elfogadja) és azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek elvárja-e, hogy adjak még valamennyit, vagy hogy jó ötlet-e, hogy ebben gondolkodom? Hogyan illik ezt csinálni? Nagyon kedves, rendes nő és tényleg segíteni akar.
2010. júl. 10. 06:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

inkább költsetek a lakásra - festés, csempézés, persze a tulaj beleegyezésével... ;) ...és javaslom, hogy írjatok szerződést, hogy szívességi lakáshasználók vagytok és rögzítsétek benne az óraállásokat, ezzel ők be lesznek biztosítva, hogy biztosan kifizettek minden rezsiköltséget (bár a kérdésedből ítélve nem egy átvágós fajta vagy :)) + hátha valami kedves szomszéd feljelenti az apehnél, akkor tud mire hivatkozni


+ nyilván szülinapi ajándéknak fog örülni

2010. júl. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
13%
sztem azért egy havi 100-ast adjatok persze, bár nemtom milyen lakásról van szó, de egy sima panel esetében egy 100-as reális, csak gesztusképpen
2010. júl. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%

100 ft-ot? minek, hogy megsértse a rokonát?


ha meg 100 ezerre gondoltál, akkor te nem a magyar panelekről beszélsz

2010. júl. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Milyen százasra gondolsz? A lakás rezsije nincs több 25 ezernél és egy ilyen lakás bérleti díja sincs több 30 ezernél. Tehát nem értem, hogy miért kellene havi 100-ast letennünk.
2010. júl. 10. 07:21
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az egyik elözö válaszoló irta, legyen meg irásban, hogy szivességböl használjátok a lakást - igy mindkét oldal be van biztositva hivatalosan is.

A rezsin kivül ne fizess neki, mert egyrészt nem hiszem, hogy elvárná, masrészt furcsán jönne ki.

De a lakásban a szükséges kisebb renoválásokat csináljátok meg, és ha kiköltöztök, akkor adjatok valami nagyobb ajándékot.

2010. júl. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

Meg lehet próbálni az első alkalommal, hogy ti ennyire gondoltatok (mondjuk rezsivel együtt egy ötvenest adtok) de ha ő ajánlotta fel, hogy lakjatok ott és azt mondta, hogy ennyi lesz, akkor nem vár többet.


Tényleg lehet, hogy jobban is örülne, ha rendbe tetetnétek a lakást (festés, lamináltlap stb.), de ezt mindenképpen vele kell tisztázni, mert a lakás nem a tiétek.

A szerződést (ajándékadási) szerintem is szükséges, hiszen így egyikőtöknek sem kell magyarázkodni, ha esetleg jön egy ellenőrzés.


Ha tényleg szeretnétek meghálálni, akkor egy csokor kedvenc virág, s valami apróság megteszi: (csemegekosár, kávé, tea, exkluzív bonbon stb.)


A pénzt, amit spóroltok pedig javaslom, hogy tegyétek el, gyűjtsétek össze (akár egy majdani saját lakásra, akár nyaralásra vagy bármire)

2010. júl. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Amikor a fiam Pestre került, borzasztóan örültünk, hogy amíg nem sikerült végleges megoldást találnia, egyik ismerősünk felajánlotta a lakását, amiben pill. nem éltek.Csak a rezsit kellett fizetnie, amit első és utolsó óraállással megállapítva. Nekik is jó volt, hogy ilyen módon nem volt a lakás felügyelet nélkül.

Nekünk is van egy eladó lakásunk. Én örülnék, ha míg el nem tudjuk adni - áll a piac:( - valaki vállalná, hogy a rezsi gondját levenné a vállunkról. Még mindig jobban járnék, mint ha albérlőnek adnánk ki, s tönkre tenne mindent, elmaradna a számlákkal, nem lehetne kitenni...Sokszor tehát kölcsönösen segítenek a rokonok ilyen módon egymáson. Egy kis figylmesség persze járhat.

2010. júl. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
16%

mindegy, sztem adjatok egy 100-ast, ennyit kibírtok na


és hivatalosan aha szívességből adja nektek ki, az sem megoldás ám az apeh felé, mert az után is elvileg adózni kellene sajnos most már (ez kb olyan mint az ajándékozás, ott se adhatsz csak úgy valakinek valamit, mert bizony keményen le kell adózni, hiába ajándék)

2010. júl. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

mit propagálod itt a százast??? 100 ft-ot?? 100 ezret??? eszednél vagy???


a szívességi lakáshasználatra kiadott lakás után nem kell adóznia egyik félnek sem

2010. júl. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy adjatok neki havi 100-ast kibírjátok nem??? :S:S


Nem lehet tudni, hogy a kérdező Pesti vagy vidéki én vidéki vagyok és simán kijön 70-ből havonta egy albérlet akkor minek adjon neki 100-at ha a rezsi alapból ha jól emlékszem 25 ezer ft. Szerintem 30 ezret simán rá tud fordítani másra is minthogy "kibírja fizetni a százast" havonta.. Szerintem nincsen neki se álomkeresete, mert akkor nem a rokona albérletébe lakna hanem egy saját házban.

2010. júl. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!