Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen problémát okoz (hat),...

Milyen problémát okoz (hat), ha egy barátom is nálam lakik?

Figyelt kérdés

A legjobb barátommal lakom albérletben, viszont hamarosan kézhez kapom a saját lakásom kulcsát. Most kezd alakulni egy kapcsolatom, eddig nem zavart a barátom, de most, hogy kezd komolyabbra fordulni a dolog, nem lenne terhes a jelenléte?

Ha van valakinek hasonló tapasztalata, akkor kérem írjon!

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!


2010. júl. 7. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a barátnő estére megy hozzátók s szobába akrtok bezárkózni akkor a fürdőszoba résznél kell tapintatosnak lennie, ha vacsiztok is nálatok akkor legjobb ha elküldöd a lakótársat valahova. Egy mozijegy ára megéri, hogy meghitt, csendes estétek legyen.
2010. júl. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy egészen értem a dolgot. Ahogy értem, két hapsi vagytok, akik közösen albérelnek. Neked horogra akadt egy csajszi. Hamarosan elköltözöl az albiból sajátba. Ami nem tiszta, hogy a barátod is költözik-e veled. Vagy hogy addig a rövid ideig felviheted-e a csajt az albiba? Egyáltalán jól találtam el a nemeket?


Szerintem ha nem egy szobában laktok, akkor minden további nélkül felviheted, de ha tartósan ott dekkol, akkor udvariasságból fel kell ajánlani, hogy beszáll a költségekbe. Ha a barátod nem mászik rá a csajodra, akkor semmi extra baj nem lehet belőle. Persze olyan probléma lehet, ami minden új lakótársnál, hogy valamiért nem jönnek ki, mert pl mondjuk fordítva rakják fel a WC papírt. Azonban ha tényleg hamarost költözöl, akkor nem lehet nagy gáz.


Ha már a sajátodban laksz, akkor érdemben változik a helyzet, mivel otthon te vagy az úr, úgyhogy ha emberölős konfliktus alakul ki, akkor az egyiket ki kell dobnod.


Namost ha valamit én értettem félre, és te lány vagy, a barátod fiú, és a szerelmed is fiú, az nagy gáz lehet, mert két kan... naszóval akkor ne nagyon vidd fel az albiba, várd meg azokat a lakáskulcsokat.

2010. júl. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én (fiú) és a barátom (fiú) egy albérletben lakunk. Kezd alakulni egy komolyabb kapcsolatom (lány), aki néha nálam alszik (heti 1-2). Viszont hamarosan beköltözhetek az új lakásomba. A barátomnak anyagi szempontból nagyon előnyös lenne, ha még 1-2 évig nálam tudna lakni, mellesleg baromi jól megvagyunk. Viszont, ha kezd komolyodni a kapcsolatom, akkor egyre többet fog feljönni a barátnőm. Lenne saját szoba, még saját fürdő is, de mégse vagyunk egyedül. Most még elmegy, hogy megkérem a haverom nagyritkán, hogy töltse házon kívül az estét, de ha gyakrabban szeretném együtt tölteni az estét a párommal kettesben, akkor mindig küldjem el a haverom. Itt bizonytalanodok el, hogy mi lenne a helyes döntés. Ezért várok tanácsokat, személyes tapasztalatokat.
2010. júl. 8. 00:09
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Költözni, csak egyedül.Egy albérlet is más, ott egyformák a jogaitok, de az a másik már a sajátod lesz,- és még akkor is, ha most úgy gondolod, hogy nem,- rengeteg konfliktus forrása.Meg már van kialakulóban kapcsolatod, így semmi képpen nem ajánlom.Ebből harag nem lehet, meg kell beszélni a haveroddal is a dolgokat, szerintem meg kell, hogy értse.
2010. júl. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
alkalmazkodni kell, mindkettőtöknek. gondolom ezt már megtapasztaltátok mióta együtt laktok. a lényeg, hogy soha ne rontsd el a barátságot egy csaj miatt.
2010. júl. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem így ment tönkre a -legjobb barátságom-

amin lehet összekülönböztünk, barátként fél év után sem nézem el h sosem ad bele a rezsibe/kajába annyit, ami járna, mikor ki mennyit takarít, mikor ki vásárol... csak szabályokkal menj bele, állapodjatok meg fix pénzben a rezsibe, h utólag ne mondhassa nem fizeti a felét mert ezmegaz, különkaja, munkamegosztás(gondolom most is megvan).

attól ti mért ne romantikázhatnátok, ha ő a másik szobában alszik?

biztos nem fekszik be közétek

2010. júl. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elsősorban a saját kényelmeddel foglalkozz, s csak aztán a barátodéval. Hiába vagyok nagyon jó barátok, ha az együttélést kényelmetlennek tartod... A kapcsolatod meg lehet komoly, de ki tudja meddig, ezt te érzed, milyen távra tervezel, lehet egyre többet lesz nálad a lány, és a barátodat fogja zavarni, hogy ő meg egyedül van, nem foglalkozol vele és hasonlók, sok kényelmetlenség adódhat. Úgy csináld, hogy a lánnyal is megmaradj, meg a barátoddal is, s ez alapján dönts, hogy mindenkinek jó legyen, de főként neked, nehogy később megbánj valamit...
2010. júl. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!