Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért elvárás hogy szüljön...

Miért elvárás hogy szüljön egy nő?!

Figyelt kérdés
2 éve meghalt a babánk... Megbeszéltük a férjemmel hogy nem lehet és nem is akarjuk őket pótolni. Már lassan nem merek kimenni a házból, mert mindenki azzal cseszeget hogy mikor jön már a gyerek?

2019. máj. 29. 16:09
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
96%

Részvétem, kérdező!

Abszolút érthető, hogy miért gondoljátok így.

Mondd meg nekik, amit itt leírtál, vagy ne foglalkozz velük. Ők a bunkók, nem te.

Ha csak azért nem akarnál gyereket, mert nem, akkor se lenne joga senkinek ezzel zaklatnia, mert a te életed, a te döntéseid.

De aki ezt a te helyzetedben pláne nem képes felfogni, az nem is érdemel több szót.

2019. máj. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
96%

Teljesen a magánügyetek a férjeddel, ehhez senkinek semmi köze, nyugodtan állíts le bárkit, aki ezzel szekál.

A kérdésedhez tudom, hogy nincs köze, de megkérdezhetem mennyi idősek voltak a fiúk? Részvétem.

Én egyébként azt gondolom, hogy egy ekkora tragédia után abszolút megérthető, hogy ha egy pár nem szeretne soha többet gyereket, viszont azt is gondolom, hogy ha mégis gyermeket vállalnátok, akkor ő nem pótlék lenne, hanem egy új, független kis élet. (bocsánat, ha belepofáztam)

Egy szó mint száz, ez a Ti életetek és a Ti döntésetek, és nem kell bújkálnod, mondd meg nyugodtan, hogy a vaginádhoz és méhednek senkinek semmi köze, turkáljon máséban, de ne a tiédben.

2019. máj. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem.


Legközelebb ha valaki ezzel zargat, nyugodtan mondd a szemébe: "Már mondtam. Nem szülök, és ez a mi döntésünk a férjemmel, senki másé. Ez egy kellemetlen téma számomra, ha még egyszer felhozod, akkor többé nem állok veled szóba."


Egyetértek az egyik korábbi válaszolóval, az új baba nem pótolná őket, hanem egy teljesen különálló csöppség - nem akarok tiszteletlen lenni a döntésetekkel szemben, nem az én dolgom, csak megjegyeztem.


Én sem értem, mások miért szólogatnak be a nőknek. Kedvencem a "annyi terméketlen nő van, önzőség ha nem szülsz...!"

Igen, sok ilyen nő él. És?

Szomorú helyzet, de semmi közöm hozzájuk. Se nekem, se a méhemnek. Nem egy két lábon járó inkubátor vagyok az ő teljesíthetetlen vágyaik számára.


Sok erőt, kitartást kívánok nektek, és sok türelmet a hülyékhez :c


Ne hagyd, hogy emiatt korlátozottabb legyen az életed. Mozdulj ki, élj! Aki beszól, az meg nyaljon sót.

2019. máj. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem állnék szóba ilyen emberekkel.

Ha már valóban egyszer elmondtad nekik, akkor meg főleg nem.

Értetlen tuskók.


Amúgy oké, hogy itt van ez a kormányprogram, amit az előbb említettél, de ez olyan dolog, hogy valaki kihasználja, valaki nem. Valaki magát a veszi, hogy erőltetik a szülést, valaki nem. Én is látom a reklámokat, hallom a rádióban a hirdetéseket, látom a TV-ben is, mégsem érdekel és lesz.rom. Én nem érzem úgy, hogy rábeszélnének a gyerekvállalásra, mert nem akarok és kész (még). Szerintem ezt a részét kissé túlspilázod, persze részben érthetően, hiszen mindenhol boldog családdal bemutatva reklámozzák a dolgot, amit ti is terveztetek. De egyéni megítélés, hogy ki hogy reagál arra, hogy az arcába van tolva.


Ne haragudj meg kérdező, de szerintem nálad az a probléma, hogy igenis szeretnél újra megpróbálkozni a gyerek témával, csak félsz belevágni, valamint félsz a férjednek is előállni ezzel. Érthetően persze, mert nem mondom aztel, hogy nem lenne az! Csak ezt ne vetítsd ki egy országos gondolkodásmódra, mert egyáltalán nem az. Tőlem sem kérdezi a kutya se, hogy mikor fogok szülni. Ha téged meg zavar ez, küldd el őket a pics.ba.

2019. máj. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
"viszont azt is gondolom, hogy ha mégis gyermeket vállalnátok, akkor ő nem pótlék lenne, hanem egy új, független kis élet. (bocsánat, ha belepofáztam)" => Ebben igazad van, viszont sokkal jobban benne lenne a félelem, hogy újra megtörténhet a tragédia, mint egy olyannál, aki nem élt át ilyet, lehet, hogy ez is közrejátszik, hogy nehogy újra át kelljen ezt élni.
2019. máj. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
27%
érzéketlen otromba világban élünk, aki veled ilyen gonosz annak őszintén kívánom hogy éljen át hasonló szörnyűségeket, és lehetőleg lekezelően emlékeztesse őket is majd mindenki erre. iszonyat gusztustalan dolog. szakits meg minden ilyen emberrel minden kapcsolatot. ez a Te döntésed ezt vagy elfogadja valaki, vagy nincs miről beszélgetnetek! szerintem ehhez akkor sincs köze másnak ha valaki csak szimplán nem akar gyereket. De esetedben azért egész másról van szó, nagyon komoly oka van a döntésednek. ezt tartsa tiszteletben mindenki!
2019. máj. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
32%

Lehet, hogy most naiv idióta vagyok, de számomra ebből a történetből az jön le, hogy segíteni akarnak.


Valószínűleg látják rajtad a boldogtalanságot. Ami teljesen érthető egy ilyen súlyos veszteség bekövetkezése után. És úgy gondolják, hogy az űrt, ami a lelkedben keletkezett ezzel orvosolni tudnád.


Arra akarnak utalni, hogy az élet nem állt meg és menj tovább. Nem kell lemondanod az anyaságról.


Az emberek sajnos bunkók, azért közlik ezt ennyire primitív módon, de én továbbra is hiszem, hogy nem a rossz szándék vezérli a többséget.


Borzalmasan sajnálom, ami veled történt :( az tud ennyire szenvedni és gyászolni, aki szeretni és ennyire tud. És megérdemled azt is, hogy szeretve legyél.


Részvétem :(

2019. máj. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Sok az idióta ebben az országban. A média pedig hemzseg a "Nekünk a gyerek az első." szlogentől.
2019. máj. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Le a kalappal előtted, hogy nem ilyen redneck módon kezeled, hogy jaj, lesz majd másik.


Komolyan, hol élsz te, hogy ilyen tajparasztok vesznek körül?

2019. máj. 31. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Egy tajparaszt faluban... :(
2019. máj. 31. 17:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!