Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért elvárás hogy szüljön...

Miért elvárás hogy szüljön egy nő?!

Figyelt kérdés
2 éve meghalt a babánk... Megbeszéltük a férjemmel hogy nem lehet és nem is akarjuk őket pótolni. Már lassan nem merek kimenni a házból, mert mindenki azzal cseszeget hogy mikor jön már a gyerek?

2019. máj. 29. 16:09
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, nincs semmiféle elvárás, ez kizárólag az adott pár döntése.

Ha legközelebb valaki megtalál ezzel, akkor szépen, artikuláltan közöld az illetővel, hogy "majd, ha a párommal ketten úgy döntünk, egyébként meg bocs, de semmi közöd hozzá!" és kész.

2019. máj. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
72%
Nincs elvárás mi? Csak beleugatás a rokonok, szomszédok, vadidegenek részéről.
2019. máj. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem oszt ugathatnának. Hagyd őket figyelmen kívül, máshogy nem megy.

Én pl sose akartam gyereket, mai napig kiráz tőlük a hideg. Más kérdés h hála istennek egy szívbetegség miatt nem is lehetne gyerekem. N32

2019. máj. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
12%
Azt mondod nem érdekel mit csinálnak mások. De örülsz a betegségednek, mert így megfelelő kifogásod van mások számára miért nincs gyerek?
2019. máj. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
96%

Hát kérdező nagyon sajnálom ami történt a veletelmes szégyellje magát az, aki ennek tudatában mégis faggat titeket, hogy mikor lesz már gyerek.

Én speciel abszolút nem akarok gyereket, sem most, sem később és ha bárki egynél többször felhozza a témát vagy már szabályosan nyaggat vele, ugyanis volt rá példa rokoni körben, azzal nemes egyszerűséggel közlöm, elmondtam hogy nem lesz, tehát legyen szíves és másszon ki a méhemből és magánéletünkből. Ha én nem akarok, akkor nem fogok szülni és a nincsen hozzá a világon senkinek semmi köze! Ez csak az én és a férjem döntése és mit így döntöttünk. Aki akar, szül, aki nem az nem, soha nem értettem miért kell elvárásként kezelni ezt a szülés dolgot és főképp h miért érzik néhányan feljogosítva magukat arra, h másokkal szemben elvárást támasszanak és kerdore vonják a döntésüket illetően...🤷🏻‍♀️

2019. máj. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 Metionin ***** válasza:
93%
Mert az emberek nagy része még mindig nem fogta fel, hogy más életéhez semmi köze. A gyerekvállalás magánügy. Ilyen szempontból nem számít, hogy akarsz-e/nem akarsz/van-e már/volt már csak elhunyt. Semmi közük hozzá hogy te és a férjed vállaltok-e gyereket és miért. Egyébként birka türelmed lehet, én a többedik alkalomnál úgy kiosztottam volna őket akár a bolt közepén, hogy a Holdon is hallották volna.
2019. máj. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 14es válaszoló. Nem a betegségemnek örülök, amit már több mint 10 éve sikeresen megoperáltak, hanem annak h erre hivatkozva lerázhatok mindenkit, ha valamikor megkérdezik. De eddig még soha senki nem jött ezzel a kérdéssel. Egyébként fizikalig lehetne gyerekem, csak nagy az esélye h egy esetleges terhesség esetén újra kiújulna a betegségem.
2019. máj. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem nem elvárás, csak magadról kivetíted ezt a problémát a világra.

Bár nem egészen értem, egy baba volt, de "őket" nem akarjátok pótolni...meg neve is volt, de te is csak babánknak nevezed.

2019. máj. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
71%
#12 elvárni az tud valamit, akinek komoly befolyása van az életedre... amikor kvázi-vadidegenek "elvárnak", "kioktatnak", nos azt (bele)ugatásnak hívják, és eszerint kezelendő.
2019. máj. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Kedves 18 as én azért hívtam őket a kérdésbe babáknak mert ha azt mondom hogy Balázs és Botond az olvasónak fingja sincs hogy azok kik (de akik tőlem kérdeznek ők pont tudják... Még a kutyámat is nevén nevezik de a gyerekemet nem és igen is bánt)... A Tv ből is csak ez folyik hogy szülj 16 gyereket kapsz ingyen hitelt az összes reklám a plakátok a minden... (mondjuk a kedves kormány először a kórházakat tegye rendbe hogy ne kelljen a szar körülmények miatt gyerekeknek és anyáknak meghalni) Igen mára már ott tartok hogy egésznap ki se megyek a házból nem megyek el születésnapokra kerti partira sehova az ég világon hogy elkerüljem az idióta kérdéseket... Csak már kicsit unom hogy nekem kell menekülni.... Fáj hogy úgy csinálnak mint ha nem is lettek volna gyerekeim... Meg hát ügye "ki nem szarja le lesz másik..."
2019. máj. 30. 07:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!