Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is bemegy a párjával az...

Más is bemegy a párjával az orvoshoz?

Figyelt kérdés

Legyen szó vérvételről,bőrgyógyászról,vagy akár patikáról,menni kell vele,25 éves férfi.Háziorvoshoz az anyja "viszi",de szinte szó szerint,mert magától el se menne,sosem hazudik,kivéve ezt,ha nem menne vele valaki,akkor képes azt mondani,hogy volt,semmi baja...

Holnap bőrgyógyász,már 2 hónapja halogatja,és tiltakozik,hogy menjek,szerinte ciki...(igazából meg irtózik a gondolattól,hogy le kell szedetni a fején megvágott szemölcsöt,ha nem megyek vele,nyakam merem rátenni,hogy ugy jön haza,hogy azt mondta a doki,hogy nem kell vele semmit csinálni).Hozzáteszem,mikor áram rázta meg picit,és megfigyelésen tartották benn,akkor nem érdekelte,hogy ciki kinyigni a nővérkétől,hogy 2 óra látogatási idő helyett én vele lehessek reggel 8tól este 8ig...

Más párja is ilyen?


2010. júl. 7. 16:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
58%

Nem. Ez nem átlagos.


Ha az élet más területén megállja a helyét, akkor fóbiája van, ő sem nagyon tud vele mit kezdeni.


Ha máshol is ennyire hasznavehetetlen, akkor ott komoly bajok vannak...

2010. júl. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig elkísérem a kedvesemet, ha lehetőségem adódik rá. Ha nem, megy egyedül, önálló. Én is szeretem, ha elkísér, de olyan ritkán megyek orvoshoz, hogy az az évi 1-2 alkalom belefér, ha pedig nem ér rá, megyek egyedül.

Ez érdekes, hogy anyukája viszi...

2010. júl. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

élet más területén átlagnál még jobb is,nincs olyan amit nem oldana meg,mérnök a drága,meg egyetemitsa mellette még mindig,önálló mindenben...ezt kivéve...



háziorvoshoz azért anyukája és nem én,mert még mindig oda van bejelentve,és anyukája ismeri a házidokit,egyszerűbb ha ő megy vele...

2010. júl. 7. 16:34
 4/23 anonim ***** válasza:
81%

Nemhiszem...De lehet, hogy a fejében valahol mélyen, ahol még ő sem látja tisztán ez egy "betegség". Mint valami fóbia. Meg kéne kérdezni. Esetleg pszihológus is segíthetne. Lehet, hogy kiskorában érte valami ami kihatott erre.

Egy kis off:

Nekem egy ilyen "fióbiám" van. Kiskoromban sok megrázkodtatás ért, aminek hatására nem voltam képes aludni sötétben. Rettegtem ha egyedül kellett maradnom és nembírtam néhány zártabb helyett (nem klausztrófióbia, mert van olyan, ahol nem félek, van olyna ahol igen) nagyon rossz volt. Esténként rettegve ültem az ágyban és nemtudtam elaludni. Magam sem tudom mitől féltem. Amúgy normális gyerek voltam. 16 évesen összeismerkedtem egy sráccal, akinek az anyja pszihológus. A sráccal jobban összemelegedtünk és mesélt anyujának a "dolgaimról". Nagynehezen, sok-sok unszólás után belementem egy beszélgetésbe. Azután hetente kétszer jártam ilyenekre. Kiderítette, hogy a kiskori megrázkodtatások maitt van ez, aztán ahogy jártam elkezdtem gyógyulni. Javulni látszottak a tűnetek. Ma már csak ha úgy érzem, akkor kell elmennem ehez a nőhöz, akinek a fia a férjem mára...:) Bár a tűnetek nem multak el, például akkor tudok csak zökkenőmentesen és tökéletesen aludni, ha a párpm ölel..:)

26/N

2010. júl. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
ő nem kisér el engem soha...kocsival elvisz,parkolóban ha kell akkor 2 órát vár,de be nem jön csak ha nagyonmuszáj...
2010. júl. 7. 16:35
 6/23 anonim ***** válasza:
Az én férrjem is mérnök és ő is orvos-fóbiás. Nem is megy soha:)) A múltkor kötelező üzemorvosi vizsgálat volt, már reggel totál kész volt.Van ilyen.
2010. júl. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
pszichológus...az is doki...amig nincs komolyabb tünet,addig nem vontatható el dokihoz...(és neki a fóbia szó nem elég ok)
2010. júl. 7. 16:37
 8/23 anonim ***** válasza:
52%

"2 óra látogatási idő helyett én vele lehessek reggel 8tól este 8ig"


Ez gyerekes mafla viselkedés és az nem igaz hogy másban határozott ilyen nincs.

2010. júl. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

pedig van ilyen...élet más területét nem tudok mondani,amiben ne lenne határozott...


Bár ha azt veszem,itt is határozott..határozottan nem akar doki közelébe se menni:D

2010. júl. 7. 16:38
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Ő is elvisz engem, de be nem lép az épületbe. Nála egyébként ez kisgyerekkori trauma.

Szerintem fogadd el így, ezen nem nagyon lehet segíteni, csak hosszadalmas kezeléssel, de nem hiszem hogy megérné, így is lehet élni.

2010. júl. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!