Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy lakásba nem tudtak...

Ha egy lakásba nem tudtak betörni, akkor újra fognak próbálkozni, és ha igen, kb meddig?

Figyelt kérdés
kis lakásról van szó, semmi extra, az éjjel megpróbáltak betörni hozzánk, de nem sikerült, és most nagyon rossz érzés, hogy újra próbálkoznak-e
2010. júl. 7. 11:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja mégegy: ha elég nagy a ház, akkor esetleg érdemes lehet odaköltöztetni nagyszülőket vagy valakit, hogy ne álljon üresen sose :)
2010. júl. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

12.49 hát nem tudom én azért nem költöztetném be a nagyszülőket, inkább más módszer, mint egymás agyára menjünk.


Hozzánk is betörtek egyszer, ezért most nagyon "örülök" a kérdésnek, nagyon jó és változatos módszerek vannak itt felsorolva, biztos hasznosítom majd én is.

2010. júl. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Még egy tipp, ami kimaradt: ne felejtsétek bezárni az ajtót-kaput. Errefelé maximum fél méteresek a kerítések és senki se zárja a kaput, nosza a múlt hónapban be is törtek vagy 20 helyre. :)

Az álkamera jó ötlet, valamint lehet kombinálni időkapcsolós világítással(vagy rádióval/TV-vel), ami nappal annyira azért nem segít.. De lehet továbbgondolni a dolgot: Az előkertbe kitenni néhány dolgot: asztalt, tányérral, pohárral, rá egy rádiót, ami alacsony hangerőre van állítva. Egy időkapcsoló vezérelhetné ezt, hogy x időben kapcsoljon be, mintha valaki épp otthon lenne, csak épp hátrament valamiért.. de ez elég könnyen kiismerhető dolog.

Érdemes az időkapcsolóval kombinálni.

A sok kamera és riasztó néha ellentétes hatást vált ki, pláne, hogy a szokásos álkamera kockaalakja már messziről felismerhető a szakavatottabb betörő előtt.

Ha pedig látszólag valamit nagyon védenek, miközben maga a ház/lakás nem túl értékes, akkor az a betörőnek fel fog tűnni és csábítóbb célpont lesz.

Nem kell túlzásba vinni a védelmet.

Szerintem ennyi elég:

Szabvány riasztó(ami működik is), kutyaház az előkertbe(a legtöbb betörő tovább fog állni, mert mindig van könnyebb célpont), és időkapcsoló, ami 10-20 percenként fel-le kapcsolja a világítást a ház különböző részein.

De a legjobb tényleg a nagymama-nagypapa, akik ott laknak. :)

2010. júl. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

sztem a távfelügyelethez bekötött riasztó a tuti.

vagy új ajtó, ha van rá pénzetek. persze abból is vmi nagyon hiper-biztonságos, amire garit vállal a készítő.


ha féltek, akkor legyen éjjel vmi spray, akár chemotox, akár paprikaspray az ágy mellett, ha netán bejutna a kedves betörő úr, akkor azért kapjon már valami meglepetést is az arcába. persze nagyon remélem, hogy ez nem fog bekövetkezni.

2010. júl. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%
Hát nem tenném rá a nyakam, de sztem ha hozzánk betörnének, amikor otthon vagyok, mindent megtennék, hogy ne élve távozzon a házból. Pusztuljanak az ilyenek, ne a dolgozók pénzéből zabáljon, akár szabadon, akár börtönben.
2010. júl. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Pepperspray(gázpisztoly) a zárt lakásban öngyilkosság, ezért javasoltam inkább a gumilövedékes fegyvert. Egy sokkoló sem rossz, csak ugye ahhoz már közel kell engedni a betörőt.
2010. júl. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak


őszintén szólva, nagyon ideges vagyok, egy kis kertes lakás, semmi extra, még arra sincs pénzünk, hogy a kinti lámpát megjavítsuk ami mindjárt leszakad..., tehát nincs nálunk semmi nagyértékű


múlthéten valaki 3 napon keresztül hívogatott minket, de mikor felvettem a telefont, senki se szólt bele, hanem azonnal lecsapta, aztán tegnap éjjel kinyitotta a nagykapunkat, majd megpróbálta kinyitni az egyik bejárat előtti ajtót, de nem ment neki, a nevelőapám, csak a kilincs nyikorgását hallotta, ezért gyorsan felkapcsolta a kinti lámpát, valószínűleg ekkor el is ment, reggel ott volt a kapu tárva nyitva, és egy hatalmas lábnyom a kapu előtt, de viszont semmi hiányzott az előtérből, vagy a garázsból, és a kaput valószínűleg azért hagyta nyitva, hogy a kutya elmenjen...


az ilyen "embert" mindenféle lelkiismeret nélkül fejbe lőném...

2010. júl. 7. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!