Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy lakásba nem tudtak...

Ha egy lakásba nem tudtak betörni, akkor újra fognak próbálkozni, és ha igen, kb meddig?

Figyelt kérdés
kis lakásról van szó, semmi extra, az éjjel megpróbáltak betörni hozzánk, de nem sikerült, és most nagyon rossz érzés, hogy újra próbálkoznak-e
2010. júl. 7. 11:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

miért nem sikerült?

riasztó?megzavartátok őket?

attól függ,mi miatt nem sikerült

2010. júl. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem lennék a helyedben nyugodt!

de biztosan próbálnék valami védelmi intézkedést

létrehozni, de mivel a körülményeit a betörésnek nem

ismerem nem nagyon tudok hozzászólni 26 L

2010. júl. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Talán nem olyan hülyék, hogy még egyszer megpróbálják, mostanában nem hiszem, később ki tudja..?

Mindenestre ne publikáld hogy mikor nem vagy otthon se interneten se telefonon!!!meg van olyan lámpa, ami időkapcsolós, helyezz el a lakás több pontján olyat, nem drága, talán még a baumaxban is leht ilyet kapni

2010. júl. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Valószínű nem fognak újra próbálkozni, rossz ómen az a betörőknek, ha nem sikerül elsőre. Félnek attól, hogy bárki megláthatta őket, és hogy figyelik a lakást.

Gondolom nyoma van, hogy próbálkoztak, minden épeszű betörő tudja, hogy ilyenkor a tulajdonosok ill. rendőrök figyelhetik a lakást. A világért nem kockáztatnának újra. Most valószínűleg elmentek más környékre. Aztán hónapok múlva újra visszamehetnek hozzátok is, mivel meghiúsult az akció és remélhetik, hogy van mit elvinni. Addig csináltassatok valami védelmi rendszert, egyszerű riasztó is megteszi, az talán elrettenti őket.

2010. júl. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, elképzelhető, mert ezek az alakok nem könnyen adják fel.


Egy barátunkhoz egy héten belül háromszor mentek, harmadszorra sikerült kipakolni őket. Szegények két elhárított betörés után nem is sejtették, hogy a szemetek vissza mernek még menni.


Hozzánk két éve novemberben próbáltak éjjel betörni (kertes ház, az épület riasztózva van), de ahogy a kertkaput feszegették, felébredtünk és elzavartuk őket. Négyen voltak. Sejtettük, hogy a közelgő ünnepek miatt sem - és kivagyiságból sem - fogják annyiban hagyni, hát figyeltünk és vettünk dudasprayt is. Még Karácsony előtt újra jöttek, még többen, de akkor kiosontunk az erkélyre (persze azért remegtünk az ijedségtől) és a dudasprayvel kergettük el őket :). Úgy betojtak, hogy azóta sem jött erre senki (gondolom, híre ment a szíves fogadtatásnak). Talán még mindig nem értik, hogy mi volt ez az éktelen lárma :).


Mocskos, elvetemült emberek ezek, vessetek be minden védekezési módot (pl. harapós kutya matrica, esténként több horgászdamilt feszítesz az ajtód elé kb.1 m-re, ahol normálisan rajtatok kívül senki sem jár, ha egyet észre is venne, a következőben tuti pofára esik stb.). Ezt a horgészdamilos módszert még az apukám találta ki, amikor az én kislakásomba próbáltak fényes nappal betörni. Meg tudtuk oldani, hogy az ajtó előtt nem sokkal a falba rögzített csavarokat és lefekvés előtt, ill. ha eljöttem otthonról, csak beakasztottam a damilokat. A szomszédoknak szóltam, a postás lent a ládákba dobta a leveleket, sosem jött fel, senki sem volt veszélyben. Az egyik idős szomszéd mesélte nem sokkal később, hogy valaki hasra átesett rajta és amikor kiszaladt kikucskálni még látta elszaladni :)

2010. júl. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hú, ebben az esetben nagyon vigyázzatok. Ami amellett szól, hogy újra próbálkoznak, az az, hogy kiismerték a "terepet". Szerintem riasztót mindenképp szerezzetek be. Vagy nagyitól kölcsön a kutyáját. De kell egy olyan tényező, ami előtte nem volt, és nem számoltak vele. Meg mindig legyen otthon valaki (ne a gyerek), hogy lássák, nem üres a lakás.. Én egy olyan környéken lakom, ami kertvárosnak minősül egy nagyobb városban, de bp-ről települtek ide a "gazdagok" (hülye kifejezés, csak arra akartam vele utalni, hogy kicsit elitebb környék lett az elmúlt 10 évben). És itt is megszaporodtak a betörések. Csak ebben a kb 10 km-s körben vagy 60 házba betörtek, köztük sok ismerősömhöz, utcánkban is 2 helyre. Ha egyszer kiismernek egy területet, onnantól nincs megállás... Mi is vettünk kutyát, meg riasztó. De eszméletlenül bosszantó, hogy sétálok haza este egyedül, és látom jönni a cigányokkal megrakott kisbuszt. Biztos csak városnéztek... :(
2010. júl. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%

Hozzánk minden hónapba beakarnak törni :)

Kertes ház,elől hátul bejárati ajtó!

Elől nem szoktak általába betörni de ott az ajtón amúgyis riasztó van!

Hátul 2 ajtó van! És a külsön (amit feszengetni próbálnak) van két kampó :) És nem értik hogy-hogy nem nyílik ki ha nincs bekulcsolva..:) felől alul kampó :D

de ha kinyítnák is .. még ott a másik ajtó :)

amúgy tényleg nem szabad az ilyesmivel játszani..legalább egy gagyi riasztót szerezz be nekünk is olyan van kinyitod az ajtót és szirénázik mint 1 hülye ha bekapcsolod :D talán volt vagy 2000 ft!

én úgy gondolom kutyával manapság semmit nem érnek az emberek mert megmérgezik őket,vagy ha nem is mérgezik de adnak neki valami húst és a kutya elvan vele míg ők szépen bejönnek! nekem apukám külföldön dolgozik és nemvolt itthon semelyik betörésnél ill. próbálkozásnál de mi kimentünk anyával az erkélyre és kiabáltuk hogy szólj apának szólj apának :D:D

2010. júl. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor ha nagyon nagyon buta az illető. Ha abból indulunk ki, hogy az már okos ember nem lehet, aki más házába akar betörni, akkor megvan az esélye, hogy újra próbálkozik. Hozzánk is be akartak törni, nem sikerült(fegyverviselő az egész család), és nem is próbáltak azóta(2 éve volt). Minden bűnöző más, mindenesetre valami alapvető védelmet nem árt beszerezni, és legalább egy gumilövedékes revolvert a fiókba. Szabadon tartható.
2010. júl. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%
Hozzánk is próbáltak betörni pár hónapja.A poén aznvolt, hogy fél9 volt még az ajtók sem voltak zárva és a hátsó terasz erkély ajtóját feszegette.De észrevettük elmenkeült sajnos:( Azóta szereztünk egy kutyust kamukamera előre(mozgásra villog és köröz) riasztó hátra(mozgásérzékelős) illetve ha nyílik a hátsó ajtó szirénázós kisebb riasztó. Valamint hátra egy mozgásra kapcsolódó refit szereltünk fel. Reméljük ez elég, de félek még ígyis:( Errefelé nagyon gyakoriak mostanában abetörések, és feltehetőleg egy banda csinája ezt, előtte csöngetnek aztán ha nem megy ki senki mennek..nálunk is ígyvolt..Mindenestre csak remélni tudom,hogy nem jönnek vissza, de nincs garancia erre...
2010. júl. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ördög nem alszik, induljatok ki abból, hogy igen. A válaszokat olvasva van is rá esély. Nézz körül, milyen védelmi eszközök vannak. Például most az jutott eszembe, hogy az ajtókra-ablakokra kellene valami érzékelő, hogy ha kinyitják, akkor szólaljon meg a dudaspray... csak talán akkor késő, inkább akkor lenne jó, ha van rács az ajtó előtt, amit ha kinyitnak, akkor szól. Ezt akár házilag meg lehet buherálni, bár macerás.

Vegyetek riasztót, és szerezzetek hozzá olyan matricát, hogy a rendőrségre bekötött riasztó van. Emellett ha udvar van, azért nem árt egy-két nagy testű kutya, meg persze a kapura tábla, hogy harapós kutya. Sőt én még egy üzenetet is kiraknék, hogy a rendőrséggel figyeltetitek a házat. Esetleg kamerák vagy kamerának látszó tárgyak az eresz alá, de persze jól látható helyre :)

2010. júl. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!