A volt párom beperelt 110000 ftos gyerektartásra (2 közös lányunk van.6 ill 12-éves).110000ft-t szeretne havonta. Fizetésem kb 330000ft. Figyelembe veszi a bíró, hogy én albérletben lakom, ő maradt a közös házunkba a gyerekekkel és az új párjával?
Régen azt mondta ki a törvény, hogy egy gyerek utàn a fizetés 20%-àt kell fizetni, kettő vagy több gyerek esetén a fizetés 40%-àt.
Ügyvéddel beszélj, mert fogalmam sincs, hogy ez vàltozott-e.
A bíró különben a jogszabály alapjàn dönt, nem "érzelmi" alapon, bàr túlzàsnak tartom a 110.000-et.
Mi közös megegyezéssel havi 50.000 ft.-ban àllapodtunk meg a bírósàgon, egy gyermek van.
"lezajlik ez a per,utána be tudja adni a vagyonelosztási keresetet.nekem ez jön le!"
A vagyonelosztást te is kezdeményezheted, egyáltalán mire vársz 2 éve?
Olyat lehet, hogy a lakás feléért cserébe kevesebbet fizetsz.
Na, most kicsit ràkerestem.
Gyermekenként az àtlagos jövedelem 15-25%-a vonható le, de a bíró figyelembe veszi annak a szülőnek az anyagi helyzetét, ahol a gyerek(ek) el vannak helyezve, figyelembe veszi a gyerek(ek) szükségleteit (pl mennyi idôs, igényel-e valamilyen fejlesztést)
Keress rá, talàlsz bőven erről cikket.
Cuki a privátod, de ide nem csak tinik kommentelnek;)
Nem számít, mennyit keres az exed, mert nem neki kellene pénzben hozzájárulnia a gyerekneveléshez, hanem csak neked.
Értem én, hogy irigy vagy a keresetére, de ne a gyerekeken töltsd ki a dühödet, megérdemlik, hogy az apjuk annyit költsön rájuk, mint minden más, hasonló keresetű apa a gyerekekre.
Fele fele volt a ház tulajdonjoga? Már rég el kellett volna intézned, hogy kifizesse a részed. Tessék, itt a lehetőség, ahelyett, hogy telekre kuporgatsz, szerezd be azt a pénzt, ami jár neked..
Bár el tudom képzelni, hogy az exedé a ház, ha már többet keres nálad..
Az érzelmektől túlfűtött válaszok helyett mehetnek a tények is:
"Fontos újdonság, hogy megszűnik a tartásdíjfizetésre kötelezett szülő százalékos marasztalása, vagyis ezentúl nem a kötelezett fizetésének meghatározott százalékában kell a díjat megállapítani, hanem egy meghatározott összegben, igaz, hogy ezt a kötelezett jövedelmének 15-25 százalékából kiindulva kell kiszámolni. Új lehetőséget jelent a jogosult számára, hogy a kötelezett munkáltatója köteles a jogosult közvetlen kérésére tájékoztatást adni a kötelezett munkabérének és egyéb juttatásainak összegéről.
A tartásdíj automatikus emelkedésének biztosítását a jogalkotó úgy oldotta meg, hogy a bíróság - ha indokoltnak tartja - a tartásdíjat évente indexálhatja a Központi Statisztikai Hivatal által közzétett éves fogyasztói árindex mértékével. Ez jobb megoldás, mint a szerződéses gyakorlatban kialakult infláció követés, mert a fogyasztói árindex változása jobban mutatja a gyermekkel kapcsolatos kiadások növekedését.
A tartásdíj mértékének meghatározásánál a bíróság figyelemmel van:
a gyermek indokolt szükségleteire,
mindkét szülő jövedelmi és vagyoni viszonyaira,
a szülők által eltartott más gyermekekre,
a gyermek saját jövedelmére, vagyonára,
és az egyéb szociális és családtámogatásokra is."
Ebből induljatok ki az ügyvéddel, akit ma felkeresel.
A kérdező leírta, hogy házassàg alatt eltartotta a feleségét, hogy az tanulhasson, és most válás után már bánja..
Kérdező, a véleményem nem változott, tökmindegy, házasságban mennyit feccöltél bele a nőbe és sajnálod(most, hogy már elmúlt a szerelem) a nő nem neked köszönheti az egyetemet, a posztját, a fizetését, emiatt nem kellene a gyerekeitektől megvonni olyat, ami jár nekik.
Majd írd meg, mennyit ítéltek meg, szerintem 100 at fognak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!