Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy békén hagyjon?

Mit tehetnék, hogy békén hagyjon?

Figyelt kérdés
Van egy fiú, egy nevelőszülőknél nőttünk föl, csak ő idősebb pár évvel, és korábban elmehetett. Én egy éve tudtam eljönni, most vagyok 19 éves. Két hetet voltam pszichiátrián, 4 napja engedtek ki. Nem vagyok bolond, öngyilkos akartam lenni, és begyógyszereztem magam. Van ez a fiú, aki nem száll le rólam és nem hagy békén. Miután eljöttem a nevelőszülőktől, egy albérletbe laktunk (dolgozom, tehát én is beszálltam a költségekbe), és mindig le kellett feküdnöm vele, vagy bántott és fenyegetett, hogy kórházba juttat. Pár hónapig voltam ott, míg már nem bírtam és eljöttem egy másik albérletbe. Azután se hagyott békén, folyton hívogat, odajön a ház elé és dörömböl az ajtón, míg be nem engedem. Azt mondta ha hívom a rendőrséget, úgyse csinálnak semmit, mert mire kijönnek, ő elmegy. Múltkor annyira durva volt, hogy meg is látszódtak a foltok a karomon. Nem mertem rendőrségre menni, mert féltem úgyse hinnének nekem, csak kinevetnének. Ugyanis nagyon csúnya vagyok. Alacsony vagyok, nagyon vékony, se mellem, se fenekem. Ha elmennék a rendőrségre ezzel, hogy megerőszakoltak, félek nem hinnének nekem és magukba azt gondolnák, csak kitaláltam, mert senki nem akarna megerőszakolni egy ilyen lányt. Ez a fiú is mindig azt mondja, hogy ő bárkit megkaphatna, szóval örüljek neki, hogy őt érdeklem. És egyébként szokott is lenni más lányokkal, tudom. Ezután próbáltam öngyilkos lenni, csak mikor kezdett hányingerem lenni, megijedtem és fölhívtam a volt nevelő szüleimet és ők hívták a mentőt. Pszichiátriára kerültem, szörnyű volt bent, csak annyi volt a jó, hogy arra a két hétre megszabadultam ettől a fiútól. Azóta kell járnom pszichológushoz minden héten, de neki se meséltem még erről a fiúról, félek ő is csak azt hinné kitalálom. Miután kijöttem, azóta folytatódik minden, folyton hívogat és találkozni akar. Mit tehetnék, hogy békén hagyjon?
2019. máj. 17. 18:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem gondol ilyet. Az a munkája, hogy megállapítsa. Ennyi erővel amikor a hírekben benne van, hogy egy 70 vagy 80 éves nőt megerőszakolnak akkor azt is mindenki poénnak hiszi?
2019. máj. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a nevelőszüleiddel is erről. Szerintem mindenképpen kellene tudniuk erről.
2019. máj. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Okvetlenül mondd el a pszichológusnak!!! Menj el a rendőrségre is, és orvosnak mutasd meg a sérüléseidet (ne csak ott lent, de másol is: karodon, combodon foltok stb.).

F.

2019. máj. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha a következményektől rettegsz, semmi sem fog változni.

A rendőrségnek és a nőgyógyásznak is van egy munkája, amit elvégez. Ez a munka az emberek segítése. Nem fognak megszólni semmiért, hisz ez a kötelességük, hogy segítsenek. Ha meg gondolnak is valamit, akkor mi van? Többet ér pár ismeretlen ki nem mondott véleménye a te testi és lelki egészségednél? Nem!! És ezt ők is így gondolják. Fontosabb nekik, hogy biztonságban légy, és csak úgy lehetsz biztonságban, ha beszélsz. Beszélj a nevelőszüleiddel, a pszichológussal, a rendőrséggel! És bármit is mondott neked valaha akár ez a fiú akár bárki más, te egy csodálatos ember vagy, aki megérdemli a boldogságot, az egészséget és a szeretet!!!

2019. máj. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológusnak mindenképp mondd el, kiindulópontnak jó.

Abban is fog tudni segíteni, hogy hogyan kérhetsz segítséget, hogy ne ez lebegjen előtted, hogy biztosan csak kitaláltad.


Ha nem vagy őszinte, hogy miért volt az öngyilkosság meg a többi, nem ér semmit, hiába jársz oda.

2019. máj. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!