Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kati névről vélemény?

Kati névről vélemény?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon ronda ez a becézési forma. Én kifejezetten sértőnek érzem ha így becéznek. Katalin a nevem ezzel önmagában semmi bajom nincs de ha elkezdenek Katizni azt gyűlölöm. Sajnos gyakran előfordul ha új emberekkel ismerkedem meg és bemutatkozás után le Katiznak. Ilyenkor először normálisan szólok hogy Kata ha értelmes veszi a jelzést de van hogy siman nem érdekli őket vagy csak nem figyelnek.

Én ilyenkor ölni tudnák a tekintetemmel. Jó lehet hogy gyerekes de vagy 8 éve így vagyok ezzel. Előtte nem érdekelt mert még kicsi voltam.

Valaki még ilyen problémával? Vélemények?

Kata 19


2010. júl. 6. 23:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
54%
Nincs olyan, hogy 'tudnák', esetleg tudnék. Paraszt.
2010. júl. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
64%
A Kata sztem is jobb:)nekem Zsófia a nevem,mégis mindenki Zsókának hiv:Snem tudom miért,de volt aki meglepődött hogy neked nem Zsóka a neved?:Dmár megszoktam...
2010. júl. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
73%
Nekem Kata a nevem csak így simán, nem Katalin, mégis a legtöbben elsőre Katiznak. Én is gyűlölöm, de nekem nem is az a nevem, úgyhogy ne hívjanak így. :D
2010. júl. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Kati vagy Kata mindegy csak Katika ne legyek.

Ferjem (kulfoldi) o Ketinek hiv :D

2010. júl. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Én Johanna vagyok. Eleve nem vagyok oda a nevemért, de ráadásul szerintem ennek a névnek vannak a lehető leggusztustalanabb becenevei: Johi és Johanka...jó hogy nem Aranka. Ezekért ölni tudnék... Na mindegy. Szerencsére engem mindenki Johannának szólít, amíg nem közlöm, hogy inkább hívjon Hannának, de senki nem "johizik" vagy "johankázik" általános iskola óta...kivéve az általános iskolai exosztálytársaimat, ha véletlenül összefutok velük az utcán :D

A nővérem Katalin és mindkét becenevet használja: én Katizom, de van aki Katázza, és nekem egyikkel sincs semmi bajom, bár a Kata egy árnyalattal jobban tetszik nekem is.

Szerintem is inkább mutatkozz be úgy, hogy Kata. Te megteheted...én nem, mert a becenevem egy különálló név is, a Katáról viszont általában feltételezi az ember, hogy hivatalosan valószínűleg Katalinnak hívják az illetőt.

2010. júl. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

a nővéremet Katalinnak hívják, és mindenki Katizza. nincs vele semmi baja, a Katalinnak a Kati a legelterjedtebb becézési formája.

nekem is tetszik, és illik is hozzá.


viszont a Katától kb rosszul vagyok. de persze minden névvel úgy vagyok, hogy attól függ hogy tetszik e, hogy kiket ismertem azzal a névvel..

eddig akárhány Katát ismertem, rosszindulatú, rövidrevágott felzselézett hajú férfias bunkók voltak. nemtudom hogy jött ki így, hogy mind pont ilyen volt, de ez van.

a tesóm meg, akit ugye Kati-ként szoktam meg, egy elegáns, intelligens, gyönyörű lány.

2010. júl. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
53%

szerintem:

Katalin-komoly név

Kati-aranyos, kissé falusi

Kata-UNDORÍTÓ!!!

2010. aug. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Volt egy barátnőm, őt mindig Katicának kellett hívni...
2010. aug. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Én is Katalin vagyok, de engem nagyon sokan úgy hívnak, hogy Katám. Persze csak az ismerőseim közül, de egy idegennek ha bemutatkozom, akkor kapásból Katikának hív. Valószínűleg azért mert elég alacsony vagyok. Férjem is így hív az első perctől.


Engem egyik forma sem zavar.

2010. aug. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nekem a Katalin nem tetszik.
2010. aug. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!