Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kati névről vélemény?

Kati névről vélemény?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon ronda ez a becézési forma. Én kifejezetten sértőnek érzem ha így becéznek. Katalin a nevem ezzel önmagában semmi bajom nincs de ha elkezdenek Katizni azt gyűlölöm. Sajnos gyakran előfordul ha új emberekkel ismerkedem meg és bemutatkozás után le Katiznak. Ilyenkor először normálisan szólok hogy Kata ha értelmes veszi a jelzést de van hogy siman nem érdekli őket vagy csak nem figyelnek.

Én ilyenkor ölni tudnák a tekintetemmel. Jó lehet hogy gyerekes de vagy 8 éve így vagyok ezzel. Előtte nem érdekelt mert még kicsi voltam.

Valaki még ilyen problémával? Vélemények?

Kata 19


2010. júl. 6. 23:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%

figyelj kati..

najó csak vicceltem:D

én andi vagyok .szóval nekem nincs próblémám,egyébként a kata szerintem szép név,de a kati meg a katalin,meg a katinka.szörnyű.:)

elnézést a katiktól,katinkáktól:D

2010. júl. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%
Katalin a második nevem :) De sosem szólít ezen senki mondjuk. Szerintem nem sértő a Kati, ez csak egy megszokott becézési forma. Persze ki így szereti, ki úgy. A Kata szerintem is jobban hangzik, de van, akinek elsőre nem áll rá a szája.
2010. júl. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
50%
en a Katikat utalom
2010. júl. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Engem is Katalinnak hívnak, és főleg Katinak becéznek. Soha nem éreztem sértőnek, nekem speciel tetszik a nevem. Szerintem ha neked nem tetszik ne csak annyit mondj, hogy "Kata", hanem mond meg, hogy te nem szereted a Katit, és szólítsanak Katának. Így nem fognak elsiklani a dolog felett.
2010. júl. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
34%

Akkor mutatkozz be úgy, hogy xy kata. S onnantól katának fognak szólítani.


Sok névnek a becézéséért ölni tudnék, annyira utálom. Ilyenek:

Ildikó helyett Ildi,

Mónika helyett Móni,

Zoltán helyett Zoli (bár van, akinek jól áll)


most nem jut több az eszembe...

2010. júl. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem meg a Kata kifejezetten ronda. A Kati sokkal szebb :)
2010. júl. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy a Kata szerintem is ronda becézés. Bár nekem a Katalin név nem tetszik alapból.
2010. júl. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem a Kati névvel van a baj, hanem azzal, hogy hiába nem tetszik, vannak olyan becézési formák, amik "örök érvényűek", mert így szokták meg őket. Sajnos amíg nem kérsz meg valakit arra, hogy Katának szólítson, addig mindig fogsz találkozni olyannal, aki Katinak szólít először.
2010. júl. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
A Kati lágyabb,kellemesebb,nőiesebb ,a Kata kemény és rosszabb hangzású.
2010. júl. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
48%

én is Katalin vagyok és csak nagyon nyilvános és fontos helyeken mutatkozom be xY Katalinnak,új barátok ismerősök esetén mindig xy Kata :)

am én sem szeretem a Katit,mert az olyan öreges,na jó ez lehet csak az általános iskolai egyik tanáromból kifolyólag gondolom így.

2010. júl. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!