Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ez így? Annyira rossz

Miért van ez így? Annyira rossz

Figyelt kérdés
15éves lány vagyok.Szüleimmel semmit sem tudok megbeszélni,mivel anyának egyszer elmondtam valamit bíztam benne visszahallottam apától...itt kezdődött minden azóta nem is mondok nekik semmit.Viszont úgy gondolom hogy lassan a "szerelmi élet" megkéne beszélni velünk.Ilyenre gondolok pl: Mehessek a barátomhoz,bemutassam nekik,vagy ő jöjjön hozzánk! De így nem lehet ha nem bízok bennük :( Hogy lehetne ezen változtatni?
2010. júl. 6. 14:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%

minek elmondani nekik?

nekem kérdezik maguktolis

de nem mondok semmit

15 vagyok és fiu (:

jolnézelki? xD

2010. júl. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Most azért nem bizol benne, mert a problémát, amit megosztottál vele, elmondta apukádnak? Hiszen ő a saját apukád. Szerintem jó dolog, ha annyira érdekelte őket a problémád, hogy ők is megbeszélték, megvitatták.

Nagyon rosszul teszed, hogy nem osztasz meg velük semmit... Szerintem...

Ülj le és beszélj velük egy kicsit magadról. Hidd el, nagyon fognak örülni!!!!

2010. júl. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs abban semmi rossz, ha anyukád beszél rólad az apukáddal. Nálunk is, ha a lányom elmond dolgokat, akkor én elmondom a férjemnek is, ő meg nem szólja el magát, hogy tud róla, de nincs titok a családban, csak intim dologban a lány inkább az anyjához megy.

Nehéz dolog ez, mert ha kezdetektől meg lehet mindent beszélni, akkor természetesen jönnek az életkor adta dolgok, de bele a közepébe módon nehéz elindítani. Egyébként engem anyukám csak attól óvott, hogy nehogy idő előtt teherbe essek, de hogy hogy kerüljem el, annak könyvekben néztem utána.Olvasással is szerezhetsz ismereteket ebben a témában.

2010. júl. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem mond el anyudnak, hogy szerelmes vagy és szeretnéd bemutatni a barátodat. Ez egy olyan téma, amit apudnak is tudnia kell, hiszen ő is otthon lesz, mikor ott a srác vagy mikor nem vagy otthon.

Anyud biztos, hogy nem akart neked rosszat, mikor elmondta apukádnak a titkod, bár szerintem sem volt szép dolog tőle. Már mondtad neki, h mennyire megbántott ezzel a dologgal? Ha ige, biztos tanult az esetből és nem fog többet visszaélni a bizalmaddal.

2010. júl. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat!


persze hogy mondtam neki de nem tudom olyan vagyok hogy akibe egyszer csalódok abban nem tudok megbízni többet és nem is úgy tekintek rá,mint másra :(


de tudom ez most teljesen más..szerintem azért annyi lehetett volna benne hogy ne mondja el apának :'(

2010. júl. 6. 14:42
 6/18 anonim ***** válasza:
mit mondott el neki? mi volt az a nagy titok? :)
2010. júl. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, tudom, hogy ez milyen rossz érzés... :(

(Én 12 voltam, mikor először megjött, nagyon megijedtem, anyunak persze szóltam. Erre meghallottam, amint este apuval ezen röhögcséltek az erkélyen. Na, én azóta nem bízom egyikükben sem!)

Azóta sem mondtam el nekik semmit, a mi családunk sajnos nem volt ilyen nyílt, nem tudtunk soha semmit normálisan megbeszélni. Azt sem mondtam el a szüleimnek, mikor először lefeküdtem a barátommal, pedig a barátnőim mesélték, hogy ők ezeket a dolgokat megbeszélték az anyukájukkal.

Szerencsére én az unokanővéremtől tudtam nagyon sok tanácsot kérni, ő segített mindenben, és ha valami olyan "bajom" volt, amit nem tudtam anyuékkal tisztázni, akkor ő segített megpuhítani őket. Neked nincs valaki ilyen a családodban? Aki tudna neked segíteni, vagy akár csak közvetíteni tudna közted és a szüleid között?

24/L

2010. júl. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem meg igenis van olyan dolog, amit nem feltétlenül akar az ember lánya megosztani az édesapjával, vagy az édesanyjával. Biztosan azért mondta el az anyukájának, mert vele akarta megbeszélni. Nem szép dolog az édesanyádtól, hogy kiadja a titkaidat, még ha az édesapádnak is, mert ha el akartad volna mondani neki, akkor gondolom el is mondtad volna. Hogy a kérdésre is válaszoljak, sztem ülj le velük, mond el ezt a sérelmedet,hogy neked ez milyen rosszul esett, és hogy nem tudsz már úgy bízni bennük. Aztán meg mond el azt is, hogy de ennek ellenére szeretnéd újra a bizalmadba fogadni őket, ezért elmondod, hogy (és itt jön a sztory amiről beszélni akarsz nekik, a szerelmi élet). Ja és a végére tedd oda, hogy szeretnéd, ha megértenék, és gondolkozzanak el rajta. Én így csinálnám.
2010. júl. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

15:09-es és te hogy mutattad be a barátodat?

Hát nekem is az unokatesóm az akivel tényleg sok mindent meglehet beszélni de ő meg nem szereti ezt a témát..

úgy hogy maradt a mamám..viszont ennek örülök hogy legalább vele tudok beszélni erről.

Nagyon irigylem a barátnőimet,hogy megvan a szinte baráti kapcsolat szüleikkel.

"Örülök",hogy végre találtam valaki olyat aki ugyanígy járt mint én :(,viszont megfogadtam,hogy nagyon jó anya leszek majd egyszer ha gyerekem lesz számomra ez elég tanulságos (sajnos).

2010. júl. 6. 15:42
 10/18 anonim ***** válasza:
Szüleid nem vevők arra, hogy meghívj 3-4 fiatalt pl szalonnasütésre, palacsintázásra. Legyen köztük a barátod, vigyen a mamádnak virágot, papádtól kérdezzen a sportról, motorjáról, vagy a kutyájáról/Te beavatod/Aztán lehet, ők mondják majd, milyen helyes volt az a fiú. Aztán kiforogja talán, hogy az a helyes fiú elhívott moziba, elengednétek vele?..:)
2010. júl. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!