Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért erőltetik a családban...

Miért erőltetik a családban az alkoholt?

Figyelt kérdés
"Csak egy pohárral" "Ne sérts meg" "magyar ember az iszik" stb. Miért nem lehet megérteni, hogy én nem iszom? Nem, még egy pohárral sem. Nem, meg sem szagolom azt a szart. Hogyan lehetne leallitani az ilyeneket? Amúgy tényleg érdekel, miért ilyen a legtöbb magyar ember?
2019. máj. 5. 21:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%

Mert idehaza gyakorlatilag népszokássá vált az alkoholizmus.

Igen, lehet erre mindenféle hazafias ideológiákat gyártani, mert ugye nyilván attól lesz valaki jó magyar, hogy 40 éves korára rommá issza a máját.... aztán csodálkozunk, hogy miért beteg a társadalmunk? Amikor "társadalmilag elfogadott", hogy egy apa alkoholista legyen? Amikor "természetes" emiatt az agresszió, és alig van gyerek, aki ne szenvedne emiatt több-kevesebb lelki sérülést. Arról nem is beszélve, hogy aztán sokaknak ez lesz a minta, amit követnek, így jó eséllyel a gyerkőcből is felnőtten alkoholista lesz. Aki meg mégsem ezt az utat akarná követni, azt minden eszközzel megpróbálják erre terelni, lásd pl. a kérdező példáját.

És nem, sajnos nem pusztán kirívó esetről van szó.


De további szövegelés helyett azt mondom: mert ők ilyenek. Korlátoltak. Egy korlátolt embert pedig nem fogsz tudni észérvekkel meggyőzni. Ehelyett inkább legyél rá büszke, hogy értelmesebb felfogásod van, mint nekik.

2019. máj. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
1 pohárral én is meg szoktam inni mert évente 3-4 alkalommal jól esik,de ha nem akarok inni akkor megmondom hogy gyógyszert szedek.
2019. máj. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
#11 a legviccesebb az egészben, hogy annyira hungarikum az ivás, hogy Angliában, Írországban, Csehországban, Oroszországban és még sorolhatnám mennyi helyen szintén "hagyomány" az alkoholizmus :')
2019. máj. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Annyira ismerős!

Párom családja nagy ivó, van köztük alkoholista is - még ha nem is ismerik be... -, és ők is állandóan a piával kínálják az embert, rohadt unalmas. Kivéve ha vezetek, azóta nem kérdezgetik egymás után százszor, csak sajnálattal néznek rám, de nem értem miért mikor vedelés nélkül is jól érezheti magát az ember! Sajnos sok a hülye értetlen ember, akiknek a pia az egyetlen örömük az életben...

2019. máj. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

11-esnek minden szava arany! Szívemből szóltál, tesó.

Én pl. rosszul reagálok az alkoholra - beindul tőle a szívritmuszavarom, azért absztinens vagyok már két éve. Van a családomban ilyen ember, aki tudja ezt rólam, mégis minden ünneplésnél megkínál, hogy: "Na, csak egy kicsit? Ennyi is megárt? De hát ez gyenge!"

Egy éve játsszuk ezt el minden alkalommal. Ő az a típus, aki minden adandó alkalommal iszik, ha teheti, és ökör iszik magában, és na gyere, és tukmálja mindenkire. Engem nagyon taszít ez a mentalitás.

2019. máj. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy gyógyszert vettél/fogsz bevenni, vagy vezetni fogsz, vagy melóba mész és szondáznak. Én ezeket szoktam mondani, de csak ha tényleg így van, mert amúgy iszok :-)
2019. máj. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi családi rendezvényeken, ünnepeken szoktunk inni legalább egy koccintás erejéig. A fiam viszont antialkoholista. Ő egyszerűen, közli, hogy nem kér. Egy időben több helyen, vendégségben erőltették, mire megunta, és közölte, kicsit erélyesen, hangsúlyosan: NEM iszom alkoholt. Melyik része nem érthető? Többet nem erőltették, tudomásul vették.
2019. máj. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!