Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért erőltetik a családban...

Miért erőltetik a családban az alkoholt?

Figyelt kérdés
"Csak egy pohárral" "Ne sérts meg" "magyar ember az iszik" stb. Miért nem lehet megérteni, hogy én nem iszom? Nem, még egy pohárral sem. Nem, meg sem szagolom azt a szart. Hogyan lehetne leallitani az ilyeneket? Amúgy tényleg érdekel, miért ilyen a legtöbb magyar ember?
2019. máj. 5. 21:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
El kell fogadni és ki kell önteni hátha tanulnak belőle :D
2019. máj. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Nyücü ***** válasza:
93%

Elfogadod koccintassz es leteszed az asztalra.

Én így szoktam.

"Nem iszol" a reakció válasz rá, "Nem , de megtiszteltelek hogy koccintottunk " utanna nem.erőltettik.nekem.

2019. máj. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Azért mert akinek ez a természetes, és szembekerül egy olyan emberrel akinek ez nem, akkor azt furcsának találja.
2019. máj. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Én nem bírom az alkoholt. Egész pontosan vagy hányok tőle, vagy annyira fáj a fejem, hogy nem éri meg innom. Ha kínálgatnak, ezt el szoktam mondani. Ezzel rövidre is zárom. Ha valakinek ez sértés, akkor megsértődhet, nem zavar.

A magyar embernek muszáj innia. Akik jól bírják az italt, el sem tudják képzelni, hogy valaki nem szereti vagy rosszul van tőle. Azt hiszik, hogy csak kéretjük magunkat, ha nem fogadjuk el, amit kínálnak. Pláne a saját pálinka, vagy a saját "ecetes" bor.

2019. máj. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon bosszantó szokás. Utasítsd vissza bátran, egy idő után megszokják, hogy Téged ne kínáljanak.
2019. máj. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
Én se iszok és falusi vagyok. Kicsit furán néznek rám, de az van. Megmondom, hogy már nem iszok egy ideje. Ha kérdezik, akkor egészségügyi okokból és kész.
2019. máj. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
Nem, nem szokják meg. Apósom 16 éve kínálgat. Szerintem azt hiszi, vicces... -_-
2019. máj. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Nyugi, azt se értik meg, ha nem kérsz a süteményből.

Drága anyukám egy mondaton belül szokott aggodalmaskodni a túlsúlyom miatt (jogosan), majd közölni, hogy alig ettem vacsorából (az asztalon lévő tíz féle felvágott, sajt, lekvár, körözött.... kínálatból mondjuk 5-ből ettem csak), és megnyugat, hogy máris hoz egy kis süteményt. De ő már 80 fölött van, nem fog megváltozni.

Ha közeli, kedves rokon, akkor légy türelmes, és mondd el ötezerszer, hogy nem kérsz az italból. Ha nem akarsz tekintettel lenni az illető érzékenységére, akkor figyelmeztesd, hogy még egy kínálás és el fogsz köszönni. Vagy kérdezd meg, hogy probléma van-e a hallásával, esetleg nem ért jól magyarul. A köszönöm, nem kérekből melyik szót nem érti? Esetleg a fejrázás az ő családjukban más jelentéssel bír, mint általában?

Szerintem egyszerűen mélyen a lelkükbe vésődött, hogy kínálgatni KELL. Akkor teljesítette a vendéglátói kötelességét, ha a vendégét bőségesen etette és itatta.

2019. máj. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Én nem vagyok absztinens, szeretek is inni, de nem mindig és nem minden időpontban és főleg nem akármit.


Nekem kiváló hivatkozási alapok a következők:

-vezetek (az autóvezetés egy olyan aduász, aminél a pia erőltetése felér egy bűncselekményre kényszerítéssel)

-a magas vérnyomásomra szedett gyógyszer nem fér össze a szesszel (ami nem igaz, mármint az összeférhetetlenség, de valóban szedek rá)

-fejfájáscsillapítót vettem be (na azzal valóban nem szabad szeszelni)


Ezeket a kifogásokat pont az ilyen reménytelen alakok miatt fejlesztettem ki, mivel belefáradtam a hagyományos és eredménytelen érvelésekbe.

2019. máj. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%
mondd azt hogy allergiás vagy rá
2019. máj. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!