Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Megmondjam a...

Mit tegyek? Megmondjam a bátyámnak a véleményemet?

Figyelt kérdés

Bátyám barátnője amikor melóba megy,mindig tőlünk visz kaját,annak ellenére,hogy othhonról jön.Lányának most volt a szülteésnapi bulija,anyu adott nekik mindent,ami a kajához kellett,de még kóstolót sem küldtek aztán,ami pofátlanság szerintem.A nő egyre furcsább,szerintem csak kihasználja a bátyámat,maúgy 15 év korkülönbség van köztük.A nőből kezd elegem lenni,egyre szemtelenebb,kérdezés nélkül visz el tőlünk mindent,amit akar,s tőlem pedig azt akarja,hogy barátkozzak a lányával,aki elég furcsa haverokkal van körülvéve,s elég zűrös életet él,pl szülinapi bulijáról lelépett,pedig még ott voltak a vendégek.

Meg mondjam,hogy elegem van?


2010. júl. 6. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan megmondhatsz neki dolgokat. A lényeg: csak olyanokat, ami Téged érint, a Te személyes életedet érinti. De arról nem kellene beszélni, hogy általában baj van ezzel a nővel, vagy hogy szerinted a bátyádnak nem jó ez a kapcsolat. Erre neki magának kell rájönnie. Egyrészt alapvetően nincs közöd ahhoz, hogy a bátyád kivel jár, másrészt meg ha elkezded szidni neki a párját, könnyen lehet, hogy ellenedfordul.


Különben ha a nő tényleg borzalmas (a soraidból annak tűnik) a bátyád pedig normális, előbb-utóbb ki fog nyilni a szeme.

2010. júl. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
már másfél éves a kapcsolat,s csak kihazsnálja a nő
2010. júl. 6. 14:03
 3/8 anonim válasza:
100%
Mindenképpen mondd meg! Még ha a bátyád is, ha rendes, meg fogja érteni. ő irányítja a saját életét, de azt megmondhatod neki, hogy pofátlan a csaj nagyon egyes dolgokban, és hogy nem akarsz barátkozni olyannal, akivel nem szeretnél!
2010. júl. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg megkérdezhetnéd azt is a bátyádtól, hogy miért szereti ezt a nőt. Lehet, hogy vannak olyan tulajdonságai, oldala, amit Te nem látsz, pedig szerethető.


A bátyádat boldognak látod mellette?

2010. júl. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem,inkább ideges
2010. júl. 6. 14:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, beszélgess vele, de ne támadj, ne a barátnőjét beszéljétek ki egyből, hanem inkább az aggódásodat fejezd ki, hogy boldogtalannak, feszültnek látod, keressétek együtt az okokat és ha a barátnőre terelődik a szó, akkor mondd el finoman, hogy milyennek látod a viselkedését, mondd el miket csinál.
2010. júl. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elmondhatod a véleméyned a tesódnak, de fontos, hogy VÉLEMÉNYT mondj, ne ítéletet. Tehát ne azt mondd, hogy "Szerintem ez és ezt kéne tenned..." hanem azt mondd amit gondolsz. És ha idegesnek látod a tesód, akkor szerintem Ő is tudja ezeket a dolgokat a bnőjéről, csak nem akarja észrevenni.
2010. júl. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért ne beszélhetnél a bátyáddal erről? A te életedre is kihat, ami történik.
2010. júl. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!