Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan is voltak ezek a...

Hogyan is voltak ezek a dolgok annak idején (1995-ben)?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok,aki 1995-ben született,Budapesten.1 éves koromban örökbe fogadott egy nagyon kedves,sokat küzdött nő,és egy félig-meddig már akkor is alkoholizáló férfi,akit ugyan kedveltem,de mára már nem tudok tisztelni(a mostmár elfajzott alkoholistasága miatt)

Anyám ezeket mesélte a vérszerinti anyámról még elsős koromban,amikor először mesélt arról,hogy örökbefogadott vagyok:

-Bementek az intézetbe kiválasztani,hogy kit fogadjanak örökbe,és állítólag engem ajánlottak.A vérszerinti anyám állítólag ittas volt akkor is,mikor bement szülni a klinikára.Anyám ekkor azt is mesélte nekem,hogy mesélték neki a klinikán,hogy egy fekete hajú nő volt,lány volt,alkoholista volt.

De nem értem én a történetet,több helyen is akadozik.Például 1 éve megint felhoztam anyámnak a történetet,mert kíváncsi voltam rá,hogy még mindig ugyanazokat mondja-e el.És bevált a gyanús,itt nem stimmel a sztori!Anyám azt mondta,hogy ő semmi olyat sem mondott nekem,hogy az én vérszerinti anyám fekete hajú!Pedig szintisztán emlékszem,sajnos arra,hogy ezt mondta,és nem tudom,hogy miért tagadta le nemrég!

És persze az 2 éve elhunyt "mama" is másképp azonosított a képen..azt mondta nekem,hogy "ez az a kislány,akit a (örökbefogadó anyám neve) hozott..",nem is mertem rákérdezni arra sem,hogy az orvosok miért 1996-ot írtak rá a legrégebbi babakori képemre..az még a kórházba volt,és Erika volt a nevem(akkor még nem kereszteltek át (nevem) sem,és mi ez,egy új születési dátum,vagy a kép készítésének a dátuma lehet?Anyám sem tudja,vagy tudja,csak ezt is szépen elsumákolja.)

A történet még ott is vérzik,hogy én hamar kigyógyultam minden betegségemből,pedig a vérszerinti anyám állítólag a terhessége alatt is nagyon alkoholizált..az egyik határozatban pedig nem szerepel ez.Állítólag sokat keresték a vérszerinti anyámat,rengeteg levelet irkáltak neki,meg minden hajléktalanszálóra elküldték.

JA ÉS MÉGEGY!

Amikor engem átkereszteltek a régi nevemről az újra,akkor abba a babás könyvbe,amibe az oltások is voltak,abba áthúzták a vérszerinti anyám lakhelyét..ODA MIÉRT NEM KÜLDTEK LEVELET??Arról miért nem szól az írás sem,hogy hogyan leeht egy gyereket vérszerinti anyai lemondó nyilatkozat nélkül örökbeadni??Meghát a vizsgálatoknak sem felelhettem meg,hiszen kórházi kezelésre szorultam.

Szeretném megkeresni a vérszerinti anyámat,nem várom el tőle,hogy ő keressen.Csak félek,hogy nem találom,vagy majd egy pesti sírhoz kell elmennem,mert oda kalauzolnak:(:S hátha igaz az alkoholos sztori,és ha 14 éve iszik,akkor már tuti belehalhatott..vagy ki tudja,hogy ivott-e?:S

Azért aggódok,mert félek,hogy nem tudom meg az igazságot soha,és hogy mostmég megtudnám,de 4 év múlva(amikor majd 18 éves leszek,és kevésbé befolyásolhat a szülő) már nem tudnám me gaz igazságot,vagy már nem találhatnám meg a vérszerinti anyámat,hogy elmagyarázza,hogy mit miért tett..:(

Megbocsájtanám!Akárki lenne az.Ha pedig visszautasítana,akkor felkeresném a rokonokat(ha róluk tudnék valahonnan információt szerezni)!

Próbálnám támogatni,hogy felgyógyuljon,segítenék neki bármiben..csak tudni akarom,hogy ki ő,mert a gyökereimre,az őseimre kíváncsi vagyok!

Hogyan tudnék olyanokkal kapcsolatba lépni,akik megkeresték vagy megfogják keresni valamelyik rokonjukat,vagy vérszerinti szüleiket,úgy,hogy egész életükbe alig találkoztak velük?:S


2010. júl. 6. 13:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért jegyeznék valahol, hogy alkoholista ? Attól még, hogy valaki az, nincs beleírva a személyijébe, vagy nincs olyan lista, hogy "Alkoholisták jegyzéke" vagy bármi hasonló.
2010. júl. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Mért kellene, hogy a papírokon szerepeljen, hogy alkoholista? XD
2010. júl. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:44 vagyok.

Írtam,hogy az én anyám is alkoholista.Mi 3-an vagyunk testvérek,és már akkor is ivott anyám amikor a nővérem született.Azt,hogy alkoholista,sehová nem írják fel.És egy alkoholista anyától nem fog olyan gyermek születni akinek alkoholelvonási tünetei lennének.Előfordulhatnak betegségek de sokszor ezeket sem azonosítják,az alkohollal.A mi esetünkben például mindkét testvérem egészséges testileg és szellemileg is.Én is egészséges vagyok testileg,és szellemileg.Nálam csak annyi "hiba"van,hogy hallássérülten születtem..(vagyis a magas hangokat PL: sziszegés,sípolások nehezen hallom meg,de a hétköznapi normál beszédnél nekem sincsenek problémáim..) Apám szerint azért születtem sérült hallással mert anyám ivott..de soha sehol nem lett alátámasztva,vagy orvosilag elismerve,hogy bizony az ital az oka..

megint más lenne ha a biológiai anyád kábítószerezett volna.Ott már rögzítik,mert arra már rájöttek,hogy egy drogos anya születendő babájának is vannak drog elvonási tünetei..de ez nem egyenlő az alkohollal..

Egyébként miért nem lehet igaz az,hogy alkoholista anya szült??lehet,hogy tényleg ez az igazság..

De változatlanul azt mondom (anyaként is),hogy ha eddig nem vette a fáradságot,hogy meg keressen téged,akkor nem érdemel annyit sem,hogy tud ki ő valójában..Csak magadnak fogsz fájdalmat okozni....

2010. júl. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!