Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan is voltak ezek a...

Hogyan is voltak ezek a dolgok annak idején (1995-ben)?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok,aki 1995-ben született,Budapesten.1 éves koromban örökbe fogadott egy nagyon kedves,sokat küzdött nő,és egy félig-meddig már akkor is alkoholizáló férfi,akit ugyan kedveltem,de mára már nem tudok tisztelni(a mostmár elfajzott alkoholistasága miatt)

Anyám ezeket mesélte a vérszerinti anyámról még elsős koromban,amikor először mesélt arról,hogy örökbefogadott vagyok:

-Bementek az intézetbe kiválasztani,hogy kit fogadjanak örökbe,és állítólag engem ajánlottak.A vérszerinti anyám állítólag ittas volt akkor is,mikor bement szülni a klinikára.Anyám ekkor azt is mesélte nekem,hogy mesélték neki a klinikán,hogy egy fekete hajú nő volt,lány volt,alkoholista volt.

De nem értem én a történetet,több helyen is akadozik.Például 1 éve megint felhoztam anyámnak a történetet,mert kíváncsi voltam rá,hogy még mindig ugyanazokat mondja-e el.És bevált a gyanús,itt nem stimmel a sztori!Anyám azt mondta,hogy ő semmi olyat sem mondott nekem,hogy az én vérszerinti anyám fekete hajú!Pedig szintisztán emlékszem,sajnos arra,hogy ezt mondta,és nem tudom,hogy miért tagadta le nemrég!

És persze az 2 éve elhunyt "mama" is másképp azonosított a képen..azt mondta nekem,hogy "ez az a kislány,akit a (örökbefogadó anyám neve) hozott..",nem is mertem rákérdezni arra sem,hogy az orvosok miért 1996-ot írtak rá a legrégebbi babakori képemre..az még a kórházba volt,és Erika volt a nevem(akkor még nem kereszteltek át (nevem) sem,és mi ez,egy új születési dátum,vagy a kép készítésének a dátuma lehet?Anyám sem tudja,vagy tudja,csak ezt is szépen elsumákolja.)

A történet még ott is vérzik,hogy én hamar kigyógyultam minden betegségemből,pedig a vérszerinti anyám állítólag a terhessége alatt is nagyon alkoholizált..az egyik határozatban pedig nem szerepel ez.Állítólag sokat keresték a vérszerinti anyámat,rengeteg levelet irkáltak neki,meg minden hajléktalanszálóra elküldték.

JA ÉS MÉGEGY!

Amikor engem átkereszteltek a régi nevemről az újra,akkor abba a babás könyvbe,amibe az oltások is voltak,abba áthúzták a vérszerinti anyám lakhelyét..ODA MIÉRT NEM KÜLDTEK LEVELET??Arról miért nem szól az írás sem,hogy hogyan leeht egy gyereket vérszerinti anyai lemondó nyilatkozat nélkül örökbeadni??Meghát a vizsgálatoknak sem felelhettem meg,hiszen kórházi kezelésre szorultam.

Szeretném megkeresni a vérszerinti anyámat,nem várom el tőle,hogy ő keressen.Csak félek,hogy nem találom,vagy majd egy pesti sírhoz kell elmennem,mert oda kalauzolnak:(:S hátha igaz az alkoholos sztori,és ha 14 éve iszik,akkor már tuti belehalhatott..vagy ki tudja,hogy ivott-e?:S

Azért aggódok,mert félek,hogy nem tudom meg az igazságot soha,és hogy mostmég megtudnám,de 4 év múlva(amikor majd 18 éves leszek,és kevésbé befolyásolhat a szülő) már nem tudnám me gaz igazságot,vagy már nem találhatnám meg a vérszerinti anyámat,hogy elmagyarázza,hogy mit miért tett..:(

Megbocsájtanám!Akárki lenne az.Ha pedig visszautasítana,akkor felkeresném a rokonokat(ha róluk tudnék valahonnan információt szerezni)!

Próbálnám támogatni,hogy felgyógyuljon,segítenék neki bármiben..csak tudni akarom,hogy ki ő,mert a gyökereimre,az őseimre kíváncsi vagyok!

Hogyan tudnék olyanokkal kapcsolatba lépni,akik megkeresték vagy megfogják keresni valamelyik rokonjukat,vagy vérszerinti szüleiket,úgy,hogy egész életükbe alig találkoztak velük?:S


2010. júl. 6. 13:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
kevés az infód, fogadj nyomozót
2010. júl. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
miből?kiskorú vagyok,munkám sincs,amiből fizethetném..:S
2010. júl. 6. 13:29
 3/13 A kérdező kommentje:
De ha lesz munkám,és leszek 18 éves,akkor lehet h fogadok egy nyomozót,vagy pedig megyek a gyámhatóságra..amúgy leeht h gyivi hiba..:S
2010. júl. 6. 13:29
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Sajnálom a helyzeted.Remélem sikerül megtalálni az őseidet. Én se tudok semmit az enyémekről. Még azt se árulja el a nagypapám hogy van-e testvére. Annyit tudok hogy hol született. S a nevét,de az ahol született nagyon gyakori igy nehezebb a dolgom.Főleg hogy nem is Magyarországon született. De én is kikutatom majd! Csak Kolozsvárott_/on sok van állitólag ilyen névvel:(((
2010. júl. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A törvény szerint örökbe fogadni egy gyermeket csak úgy lehet ha a vérszerinti szülők lemondanak róla..Anno annak idején mi is örökbe akartunk fogadni egy kislányt,de szinte alig volt olyan gyerek akikről lemondtak a szülők..Nevelőszülők lehettünk volna csak.

Írtad,hogy az "édesanyád"alkoholista volt...Ezt nem rögzítik sehol sem,és azért mert 14 évvel ezelőtt ivott,még nem biztos,hogy meghalt..Sőt..Az én anyám is alkoholista(elég durván)-Amikor én születtem olyan részeg volt,hogy nem tudták mint csináljanak vele.Előbb szüljön és utána józanítsák ki? vagy fordítva...Én most 38 éves vagyok.Az anyám még él,és ugyanolyan alkoholista mint régen..

Szóval nem biztos,hogy a pia miatt hallott lenne..

De elég kevés adatod van..Mivel nem vagy még felnőtt,a szüleid segítsége nélkül jelenleg nem nagyon fogod tudni megkeresni a vérszerinti szüleidet..Ilyenkor vagy ők segítenek,vagy megvárod míg 18 éves leszel,és saját szakálladra nyomozol...Ahogy írták magán nyomozó segítségével.Vagy te magad járod végig az utat.PL: elmész oda ahonnan örökbe fogadtak.Vagy a kórházba ahol születtél,vagy a régi lakcímhez tartozó önkormányzathoz( ahol a biológiai anyud címe volt megadva) ,és után érdeklődsz..Sok lépést tehetsz,de gyerekként nem fognak csak veled szóba állni...

De érdemes végig gondolni,hogy megérné az egész procedúra.hogy nem érdemes-e inkább hagyni az egészet,és élni az életedet boldogan...Gondolom a szüleid akik felnevelnek azért jó emberek...

Csak azért kérdezem,mert már most félsz a "rossz hírektől" pedig még el sem kezdted..A"halálnál" van rosszabb is...Pl: Ha megtalálod az anyádat de ő hallani sem akar rólad..Ezt hogyan dolgoznád fel????

38/N

2010. júl. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm pár éve kereste (és találta meg) az unokatestvérét, akit 38 évvel ezelőtt fogadtak örökbe.

Az unokatestvéremék a nyolcvanas évek elején fogadtak örökbe 2 babát (2 év különbséggel fogadták örökbe, 1 év körüli volt mindkettő) A falunkban is van örökbe fogadott gyerek, őt 80-ban fogadták örökbe.

Lemondó nyilatkozat nélkül úgy lehet gyereket örökbe fogadni, ha a vér szerinti szülei bizonyos ideig egyáltalán nem érdeklődnek utánna (sem személyesen, sem levélben, sem telefonon) Ezzel pont a baba érdekeit védik, hogy családba kerülhessen.

A szülőanyádat a gyámhivatalon keresztül tudod megkeresni, ha majd nagykorú leszel. Ott sem adják ki az adatait, hanem megpróbálják felvenni vele a kapcsolatot, megadják a te adataid, elérhetőséged, és ő kereshet meg téged (ha akar) A barátnőm is így találta meg az unokatestvérét, párszor találkoztak (elég messze laknak egymástól), néha felhívják egymást telefonon.

Sem az unokatestvérem gyerekei, sem a falunkbeli örökbe fogadott gyerek (mind tudják, hogy örökbe fogadták őket) nem keresték a szülőanyjukat, ha a "családjukból" nem kellettek senkinek (gyámként is nevelhette volna őket bármelyik rokonuk), akkor most felnőtt korukban nem érdekli őket sem az a rokonság. Az örökbe fogadó szüleiket tartják a szüleiknek, és az ő rokonaikat a rokonaiknak.

Azt nem értem, hogy az orvosok hogy írnának bármit is a babakori képedre, de a képekre általában a készítés dátumát szokták írni.

Ha a "mamád" neked azt mondta, hogy "ez az a kislány, akit a ... hozott", akkor sajnos valószínűleg már nem volt teljesen friss szellemileg. Gondolj bele, hogy ha te vagy a képen, akkor nem úgy beszélnek a képen látható babáról, mintha egy harmadik személy lenne.

Attól pedig, hogy a vér szerinti anyád alkoholizált, esetleg a terhessége alatt is, te még kigyógyulhatsz hamar bármilyen betegségből. Egy alkoholistának nem lesz feltétlenül beteges, vagy nehezen gyógyuló a gyereke.

Nekem 2 felnőtt gyerekem van, ha örökbe fogadott lennék, soha nem bocsátanám meg a szülőanyámnak, hogy azt a minimális érdeklődést sem tanusította utánnam, ami ahhoz kellett volna, hogy ne legyek örökbe adható, és nem is keresném. Kamaszkoromban én sem így gondoltam, akkor én is kerestem volna a vér szerinti rokonaimat, de 40 fölött, két felnőtt "gyerekkel" máshogy látom a helyzetet.

2010. júl. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Elég kusza történtet írtál le, de szerintem ebben nincs túl sok rejtély, amit ki kellene nyomozni.

Honnan tudod, hogy az igazi anyukád nem mondott le rólad ? Anélkül nem adhatnának örökbe!

Szerintem inkább tiszteld, és szeresd nagyon azt a nőt, aki felnevelt, és mint írtad, sokat küzdött érted, ami a biológiai anyukádról sajnos nem mondható el, hisz ő ezek szerint inkább az alkoholt választotta.

A hölgy, aki magához vett, pedig gondolom nem igazán örülne neki, hogy ennyi idő után megkeresd az igazi anyukádat, nyilván fél, hogy esetleg elveszíthet, nem gondolod ? Ő nevelt fel, ő volt ott veled, mikor segítségre volt szükséged, mikor betegvoltál, mindig!

Az igazi anyukád pedig ha akart volna, megkereshetett volna :S:(

Persze megértem, hogy kíváncsi vagy rá, de azért nagy rá az esély, hogy ez a kíváncsiság nem kölcsönös.

Eyébként nem hiszem, hogyha azóta is alkoholista, akkor már meghalt volna. Ez azért nem így megy, nem ilyen törvényszerű.Ahogy a sem, hogyha a terhesség alatt alkoholt fogyaszt, akkor te valamilyen testi vagy szellemi fogyatékos leszel. Ez nem így megy, lehet csupán szerencséd volt.

2010. júl. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%
Egy összeesküvés áldozata vagy!
2010. júl. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%
A mostohaanyád valójában egy CIA ügynök, aki titkos információkat akar kihúzni belőled, hiszen előző életeben Oszáma bin Láden anyja voltál.
2010. júl. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Az örökbefogadó anyámat mindig is támogatni fogom,míg tudom,úgy,ahogy pénzzel meg szeretettel!És nem azért vagyok kíváncsi a vérszerinti anyámra,mert őt most húú de szeretem..mert miért szeretném??Az a helyzet,hogy bennem felvetült,hogyha semelyik papíron sem szerepelt az,hogy ő alkoholista,akkor anyám miért mondta ezt nekem??Minek alapján?

És persze az,hogy nem kutatott utánam,nem kíváncsi rám,nem szeret engem a vérszerinti anyám,az engem nem bánt meg.Csak tudni akarom,hogy ki ő,ennyi..:S:(

2010. júl. 6. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!