Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyes barátok, rokonok miért...

Egyes barátok, rokonok miért nem tartják elég fontosnak h felköszöntsék az embert?

Figyelt kérdés
Szóval névnapom volt és jópáran teljesen elfeledkeztek rólam. Pedig ugye a névnapot a tv, rádió is bemondja. Én mindig felköszöntöm ezeket az embereket, nem értem miért olyan nehéz lökni egy emailt, sms-t, elektronikus képeslapot v ne adj isten egy telefont megereszteni....a legtöbb még külön pénzbe se kerül! Miért nem figyelünk egymásra?
2010. júl. 6. 12:15
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
látom vannak itt elfoglalt emberek....:)
2010. júl. 6. 12:54
 12/17 anonim ***** válasza:
Az en nevnapomon ha az egyik haver nem latja meg a neten hogy aznap nevnapom van, akkor senki nem koszont fel( zarojelben en sem tudtam rola) es ez igy jol is van. Annyi nev van, egyes neveknek tobb napja is van egy evben, s ha meg az embernek az ismerose is sok, akkor teljesen el lehet veszni benne. A nevnap szerintem nem valami fontos. Az hogy nem koszontottek fel, azt jelenti hogy masnak sem annyira fontos:) Szerintem ha szulinapodon nem koszontenenek fel az lehetne esetleg ok a felhaborodasra.
2010. júl. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

bocsi, szerintem elbeszélünk egymás mellett.....én nem a haverok, spanok és egyéb lényekről tettem fel a kérdést....

Van egy bizonyos szűk kör, pár barát és a szűk család.....kb 10-15 ember.....

2010. júl. 6. 13:06
 14/17 anonim ***** válasza:

Engem névnapomon életemben először rendesen, ajándékkal, versecskével a munkahelyemen köszöntöttek föl, 21 évesen. :D Se a családban, se a baráti körben nem volt szokás a névnapot ünnepelni, ha eszünkbe jutott viccesen boldogoztunk egyet, ha nem nem, sosem volt ez probléma. A családban sem nagyon köszöntgettük föl egymást, a névnapot jelentéktelen dolognak tartjuk, mondva csinált baromság, hogy még több ünnep legyen...

Nekem ilyen a hozzáállásom, szóval mástól se várom el, hogy fölköszöntsön, gyakran nekem se jut eszembe.

2010. júl. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Uhh O_o 15 ember neked szűk kör? :D Hát le a kalappal, ha te meg tudsz jegyezni 30 dátumot (névnap, szülinap)! Sokaknak nincs erre kapacitása. :P
2010. júl. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Húha, engem a névnapom sosem hozott ilyen izgalomba...én sem tudom megjegyezni, néha észreveszem a naptárban, vagy az iwiwen, de nem tör össze, ha valakiét elfelejtem. Az én családomban nem fontos a névnap. De pl a sógornőim még az 1 éves gyereket is felköszöntik. Ez már szerintem röhejes. Mielőtt valaki kitalálná, hogy majd ha lesz gyerekem, megértem, van gyerekem, és még mindig nem értem meg, miért kell egy 1 évesnek névnapi/nőnapi köszöntő.
2010. júl. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
igen, összeszámoltam, mivel szűk család ezért 10....nálam az az ember+ legfontosabb barátok.....tudom h adott hónapban kinek lesz valamije mondjuk a hónap első felében....ne értsetek félre nem azt gondoltam h majd meglepetéspartival csapnak le rám, de mivel nálunk ünnepeltük a névnapot és én meg szoktam emlékezni a másikéról ezért nem értettem.....valahogy régebben mikor még nem volt mindenkinek internetje akkor jobban mentek ezek a dolgok....persze most nem jövök a bezzeg az én időmben dumával, mert nem vagyok olyan öreg, mindössze csak plusz tizen évvel mint a válaszolók többsége, most meg a saját apám is csak másnap dob rám egy sms-t.....na ez van, kössz a kulturált válaszokat, szép napot!
2010. júl. 6. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!