Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyes barátok, rokonok miért...

Egyes barátok, rokonok miért nem tartják elég fontosnak h felköszöntsék az embert?

Figyelt kérdés
Szóval névnapom volt és jópáran teljesen elfeledkeztek rólam. Pedig ugye a névnapot a tv, rádió is bemondja. Én mindig felköszöntöm ezeket az embereket, nem értem miért olyan nehéz lökni egy emailt, sms-t, elektronikus képeslapot v ne adj isten egy telefont megereszteni....a legtöbb még külön pénzbe se kerül! Miért nem figyelünk egymásra?
2010. júl. 6. 12:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek olyan fontos a névnap, mint neked.
2010. júl. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
jó, de van egy szűk kör, akivel ezt tartod, teszem azt a nagyanyám se volt képes felhívni......ez azért valahol bánt
2010. júl. 6. 12:24
 3/17 anonim ***** válasza:
40%

Miért csak akkor barát valaki, ha felköszönt téged?


Az én nagyanyám még a születésnapomat sem tudja.

2010. júl. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Engem is letoltak a napokban, mert nem köszöntöttem fel a barátnőmet, de még a pasim névnapja is kiment a fejemből. Szégyen-nem szégyen én nem tudom észben tartani, és nem is nagyon bír érdekelni. :S Lehet hogy hihetetlen, de én pl. a sajátomról sem mindig szoktam tudni, és egyáltalán nem sértődök meg, ha nem köszöntenek fel. Az utóbbi estekben meg vizsgáztam, kb mást sem csináltam csak tanultam, és sem újságot, sem iwiwet nem néztem, hogy eszembe jussanak a névnapok. Ez még nem azt jelenti, hogy lesz@rom az illetőt, egyszerűen csak nem tudom észben tartani. A születésnapokat mondjuk komolyabban veszem. De hidd el, sokan vannak ezzel így, nem kell emiatt megsértődni.
2010. júl. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én sem tartom fontosnak,hogy engem felköszöntsenek,sosem foglalkoztam ilyesfajta butaságoknak.Attól még lehetek fontos valakinek,hogy aznap nem hallgatott rádiót...

Érdekes módon,én mindenkiét,az összes osztálytársamét tudom és fel szoktam őket köszönteni,és igazad van,hogy nagy örömet lehet nekik szerezni,látom,mennyire meglepettek,hogy honnan tudom én egyáltalán az ő születés vagy névnapjukat,és örülnek,de én ezért nem várok cserébe semmit.

2010. júl. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
nah hát szerintem ebből nem kéne ügyet csinálni.megesik hogy az ember elfelejti, elfoglalt azt sem tudja épp milyen nap van.én ha épp meglátom valahol hogy hoppá x névnap van akkor dobok egy sms-t vagy felhívom az illetőt. de ha épp elfelejtkezem róla abból sem csinál senki nagy ügyet. én a születésnapokat fontosabbnak tartom és be is van állítva az emlékeztető a telefonomban. persze csak a közeli barátok, család.
2010. júl. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

nem írtam le senkit és nem is sértődtem meg....és azt ne mondjátok légyszi h aznap pont nem hallgatott tv-t rádiót, minden évben ugyanazon a napon van...:)

Ettől akkor tekintsünk el, jó a névnap nem fontos, de mivan manapság: ha kiváncsi vagy valakire, akkor felmész az iwiw-re lecsekkolni, nem felhívod, a névnap meg alapból nem fontos.....nem szájberesedtek el kicsit az emberek?

2010. júl. 6. 12:44
 8/17 anonim ***** válasza:
45%

Én nem járok iwiwre, myvipre, nem hallgatok rádiót, nem nézek tv-t (ahol mondják a névnapokat). Akkor én most ugye akkor nem vagyok senkinek se barátja.

pff, ne várd már el, hogy kinyalják a sgged...

2010. júl. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Pf, hát én nem a közeli ismerőseimet "csekkolom le" iwiwen, hanem pont azokat, akiket amúgy sem köszöntenék fel, mert nem vagyunk olyan viszonyban. A névnap meg jó hogy minden évben ugyanazon a napon van, de basszus majd pont megjegyzek 10 különböző dátumot. A születésnapokat is elég, nemhogy még a névnapokat is. :S Manapság az embernek amúgy is számos dolgot kell észben tartania.
2010. júl. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem ez nem fontos, csak a közeli családtagjaimat tudom észben tartani és inkább csak rájuk figyelek. Ha mindenkit köszöntgetnék, elmenne vele napi fél óra. Arra sincs időm, hogy a ma kapott szülinapi köszöntőimet megköszönjem.:(
2010. júl. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!