Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zátonyra futott az életem,...

Zátonyra futott az életem, semmit nem tartok fontosnak már. A családomat már nem akarom terhelni, de mi lesz így velem?

Figyelt kérdés
24 éves nő vagyok. Tavaly végeztem az egyetemen, most van munkám, de elég keveset keresek. Egyszerűen teljesen kivagyok már. Nincs rendes párkapcsolatom, semmi nem alakul úgy, ahogy szeretném, 8 éve pánikbetegséggel küzdök, ez sose múlik el, csak vannak időszakok, amikor javulnak a tünetek. Depresszió is párosul hozzá. Voltam orvosnál, szedtem gyógyszert, de nem lett jobb. A nagymamám beteg, az utóbbi időkben rettegek attól, hogy meghal. Az anyám is már egy élő halott, anyagi gondjai vannak, egész életében szétdolgozta magát és még 50 évesen sem tud békésen élni. Én meg egy csődtömeg vagyok, alig vannak igaz barátaim, mert mindenkiben csalódtam, még saját egzisztenciám sincs. Nem is azt sajnálom, hogy most mi nincs, hanem azokat az éveket, amik ugyanilyen semmitérően teltek el. Mindig, állandóan ugyanaz az életforma..elegem van. Változtatni meg már nem tudok, mert öreg vagyok ehhez, úgysem tudom visszahozni a jó éveimet. Annyira feleslegesnek érzem magam, legszívesebben örökre elaludnék. Más velem egykorú már tök boldog, mert van valakije, vannak barátai, el tud helyezkedni a szakmájában, én meg..semmi sem sikerül. Szerintetek mit csináljak? Törődjek bele, hogy így fogom leélni az életemet?
2010. dec. 18. 23:56
 1/8 A kérdező kommentje:
És a családomra sem akarom támaszkodni, ezért teljesen magamra vagyok utalva. Már nincs az, mint régen, hogy anyu mindenben segített, én a fővárosban élek, ő vidéken és alig találkozunk, csak havonta egyszer. Pedig olyan jó lenne, ha még mindig kamasz lennék és el tudnám neki mondani a bánatomat, de teljesen egyedül vagyok.
2010. dec. 18. 23:59
 2/8 anonim ***** válasza:
Változtatni sohasem késő, nem 24 évesen... Miért gondolod magadat csődtömegnek? A munkádban sem találsz örömöt? Ne rágódj a múlton, azon már úgyse tudsz változtatni.
2010. dec. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ez normális. én is szét vagyok esve, és szerintem ilyen emberhez nem méltó körülmények között az szorul kezelésre, aki jól érzi magát.


változtatni nem a korod miatt nem tudsz, hanem a lóvé miatt. külföldön megélnél, és egy idő után rendbe is jönnél mentálisan, de sajnos sosem fogsz tudni annyit félretenni, hogy elmenj innen.

2010. dec. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el.. Kb 24 évesen éreztem én is azt, hogy semmi nem úgy alakult, ahogy szerettem volna.. Nem szerettem a munkám, nem volt barátom, családom. Azt hittem, már soha nem fog változni semmi. Most 34 éves vagyok, és az elmúlt 10 év alatt annyi minden történt velem. Jó dolgok is és rosszak is. Nagyon sokszor elkeseredtem, de valahogy nekem mindig sikerült kimásznom ebből a depressziós állapotból. Szerencsémre én az Édesanyámmal nagyon jó viszonyban vagyok, mindig számíthatok rá lelkileg, ha szükségem van rá.

Most elmondhatom, hogy van egy olyan munkám, amit szeretek. azonban a párommal szakítottunk, pont karácsony és születésnapom előtt. Megsirattam, de végiggondolva mindkettőnk részéről ez volt a jó döntés...

Úgyhogy fel a fejjel. Az Élet a sok rossz dolog mellett annyi szépet és jót is tartogat...

Még nagyon fiatal vagy, sokminden áll előtted....

2010. dec. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Anyukám is pánikbeteg és depressziós is, nagyon nehéz. Próbálj találni egy hobbit, bármit, egy társaságot, ahova nem kell pénz, de jó tartozni. Biztos van ilyen szervezet valahol. Nagyon nehéz, de ha nem teszed meg, tönkremész. Muszáj meglátni a fényt, mert ott van az, hidd el. Én is voltam szétesve, most boldog vagyok a párommal és a két csodálatos fiammal. Kérj segítséget, a gyógyszer nem elég!!!! Anyámnál is csak részben enyhítette a tüneteket. Terápia is kell, valamint anyámnak az unokák jelentik a gyógyírt. FONTOS!! Találj valamilyen cselekvést, ami örömforrás tud lenni ( nehogy drog vagy pia vagy valami jusson eszedbe) és igenis próbálj változtatni! HA ez megvan, találj olyan lehetőséget, amivel továbbképezheted magad, és utána jön a jobb meló is. Sajnos igaz: szegény embert még az ág is húzza, de egyvalamit nem lehet: Feladni. Ha nem adod fel, jobb lesz. Ha meg egy kicsit tudsz javítani, akkor tudsz még többet. Sikerülni fog. 24 évesen meg olyan fiatal vagy, mit atom!!!!!!!!!! Én 30 évesen sem vagyok öreg, még előttünk az élet! Még előtted a boldogság! Meg kell küzdeni érte de a boldogságért küzdeni nem lehet nagy áldozat.
2010. dec. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Miről késtél le? Még csak most kerülsz az életbe bele! Egyidős vagyok veled, átérzem a problémádat. Tavasszal végzek én is a sulival, de nekem mindig voltak céljaim, rövid és hosszútávon is. Neked is legyenek, ne keserejd el ennyire. Én is egyedül vagyok, mégis bírom. Talán a jövő gondolata éltet, nem tudom. Viszont most kell nagyon erősnek lenned mert magadra vagy utalva. Ne elégedj meg a jelenlegi helyzettel, munkahellyel, változtass amíg nem érzed azt, hogy egy darabig jó lesz. Nem kell maximalistának lenni, de törekedni kell a jobbra. Ismerkedni meg azért könyebb, mint vidéken, Szerintem eléggé kirántana a szrból, ha találnál egy rendes srácot, akivel együtt tudnál lakni, élni.


A leírásod alapján eléggé elkeseredett vagy, mindenképp változtass a jelenlegi helyzeten. Ilyenkor néha úgy érzem, bárcsak tudnék segíteni, aki rászorul, de hogyan!?!

24f

2010. dec. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha csak ennyi problémám lenne, a két kezemet összetenném. hogy vannak-e barátaid, hogy tudsz-e változtatni, hogy miképp fogod fel a dolgokat, az csak rajtad múlik. 24 évesen is.
2010. dec. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Mindig, állandóan ugyanaz az életforma..elegem van. Változtatni meg már nem tudok, mert öreg vagyok ehhez, úgysem tudom visszahozni a jó éveimet."


NE visszahozni próbáld a jó éveidet, hanem állja sarkadra, és kezdj valami másba, mint amit eddig csináltál. TUDSZ VÁLTOZTATNI, ha akrsz. Lesznek jó éveid, ha akarod, hogy legyenek és teszel értük. Amíg azon keseregsz, hogy nem tudsz változtatni, segíteni sem tudunk, de amint úgy teszed fel a kérdést, hogy "hogyan tudnék változtatni?" ki sem fogsz látszani az ötleteidből. Ebben az esetben tudnék segíteni is.

2010. dec. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!