Hogy kaphatnám meg az örökségem?
Az alapszitu egy kicsit bonyolult. Valószínűleg perre viszem az ügyet, de előtte szeretnék pár véleményt kérni, érdemes-e.
Apám meghalt múlt héten, örökölt egy negyed házrésznyi vagyont korábban az ő szüleitől. 4en vannak testvérek, innen a negyedrész.
Amit tudni kell h apám évekig kórházban volt a halála előtt, ezt az időszakot korlátozott cselekvőképesen vagy teljesen képtelenül töltötte. Erről nincs bírósági végzés, de nyilván az állapotából adódóan nem tudott döntést hozni (nem tudta milyen évet írunk, alapvető döntéseket nem tudott meghozni, magát ellátni sem tudta volna). Sokszor került olyan állapotba, hogy magáról sem tudott.
Az egyik ilyen alkalommal a testvérei bementek a kórházba és aláíratták vele, hogy lemond a teljes részéről (ezáltal az én örökségemről). Vagy fogták a kezét, vagy hamisították az aláírását, vagy kényszerítették..ezt sajnos nem tudom mert csak a kórházi dolgozók mondták hogy láttak valamit.
Bizonyítani nem tudom. Apa később nem emlékezett rá mit írattak vele alá, csak hogy egy papírt.
Kérdésem, érdemes-e családjogi pert kezdeményezni a bizonyítékok illetve a cselekvőképtelenség megállapításának hiányában? Illetve a hosszan tartó kórházi ellátás önmagában jelenti-e, hogy az illető cselekvőképtelen?
Ha hamisították az aláírását, talán az írásszakértő bevonása járható út, ha saját maga írta alá, akkor a csökkent tudatállapotot hogyan lehetne bizonyítani?
23!
"Az egyik ilyen alkalommal a testvérei bementek a kórházba és aláíratták vele, hogy lemond a teljes részéről (ezáltal az én örökségemről). "
Amúgy csak a tisztánlátás kedveert: lemondani az örökségről csak és kizárólag az örökhagyó életében lehet. Ergo a szülők meg életben kellettek hogyblegyenek amikor ez a lemondás megtörtént. A kérdező viszont azt írja, az apja korábban örökölt. A visszautasítás van még, mint lehetőség, itt viszont csak és kizárólag az örökös, tehát eh esetben a kérdező apja mondhat le róla, ez viszont nem érinti a sorban következ ő örököst, vagyis ez esetben a kerdezot; ő örökli azt, amiről az apja lemondott.
Tehát a kérdés kitaláció.
Olyat a polgári jogunk nem ismer, hogy valaki lemond a tulajdonrészéről más javára, ha ezt foglalták írásba, az semmilyen joghatással nem bír.
(Örökségről lehet lemondani, amíg él az örökhagyó, utána az örökség visszautasítására van lehetőség.)
Tudom őrültségnek hangzik és sokkal izgibbek a titkos összeesküvések, de miért nem beszélsz a nagybátyádékkal? Egyszerűen kérdezd meg, hogy mi van a házzal és apád részével. Aztán majd mondanak rá valamit.
Mehetsz ügyvédhez így is, de minek? Nem tudsz semmit. Feltételezéseid vannak, meg hallottál valamit valakitől aki elméletileg látott valamit. Ez semmi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!