Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy jussunk konszenzusra a...

Hogy jussunk konszenzusra a névválasztás tekintetében?

Figyelt kérdés

Először is még nem várunk babát, de már beszélgetünk róla...

A párom szeretné, hogy ha fiúnk születik, az ő keresztnevét örökölje meg. Nekem nem tetszik ha a gyerek a szülő nevét kapja

(kivétel, ha a családban már több nemzedék óta megy tovább egy név). Én abban benne lennék, hogy a gyerek megkapja második névként az apja keresztnevét. Nálatok volt hasonlók vita? Hogy oldottátok meg, ki engedett, milyen érveket hoztatok fel egymásnak?



2019. ápr. 28. 00:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Érvek mellette: Szép szokás, szép hagyomány, tisztelgés az idősebbek előtt, nagyon jó érzéssel tölt el, melegség önti el a szívemet, hogy az apám/anyám nevét kapja (ez nem az én véleményem. :) )

Ellene: A legfontosabb, valahogy mindig ide lyukadtam ki: ő egy különálló személyiség, egy új ember, egy másik valaki lesz, és én el nem tudtam képzelni, hogy bármelyikünk nevét kapja. Egy ideig játszottam a gondolattal, milyen szép lenne, ha az apám nevét kapná, mert ő már nem él, és a neve is nagyon tetszik, de gyorsan átlendültem ezen, mert mondom, ő egy másik ember lesz.

Ha úgy hívnák, mint a férjemet, engem borzasztóan zavarna. Egyrészt tényleg nehézkes, állandóan össze lesznek keverve mindenhol. Másrészt: teljesen más érzelmeket táplálsz a férjed iránt, mint a gyermeked iránt, nekem olyan bizarr a kettőt keverni. Lenne mondjuk két "Zolim", áhh, nagyon-nagyon rossz érzés lenne nekem. Az is mindennapos lenne, hogy beszélsz az egyikőjükről, közben azt hiszik, a másikról beszélsz. Szerintem nem ér ennyit az egész, még akkor sem, ha más beceneve lesz vagy ha a család tudja ezt kezelni.


Ő egy új ember lesz.

2019. ápr. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
46%

A második név is kiszúrás a gyerekkel. Nekem is két nevem van, utálom, most, hogy megházasodtam, kötőjellel vettem fel a férjem nevét - nem akartam -né lenni, viszont a saját vezetéknevem is meg akartam tartani.

Mikor megcsinálták az új okmányokat, még az ügyintéző nő is felsóhajtott, hogy hú de hosszú nevem van.

Sajnos drága, és körülményes a második utónév elhagyása, úgyhogy egyelőre marad, majd ha jobban fogom utálni, akkor rászánom az időt és a pénzt.

Egyébként sem látom semmi értelmét, mert senki nem használja a második nevét, soha. Teljesen értelmetlen.

2019. ápr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekem sem tetszik ez a szokás, pároméknál még dívik, ezért lesz majd egy-két " meccsünk", de tuti nem adom majd az övét, mert én is utálom, ha valaki "csak" a "kisbéla", vagy "béluci", mintha az apja klónja lenne.

Amúgy a két néven problémázókat nem értem. Nekem 3 utónevem van hivatalosan (mikor születtem, lehetett hármat adni), de soha semmilyen hivatalos papíron (és egyáltalán sehol) nem tüntetem fel a másik kettőt, csak az elsőt.

2019. máj. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Nekem 3 utónevem van hivatalosan (mikor születtem, lehetett hármat adni), de soha semmilyen hivatalos papíron (és egyáltalán sehol) nem tüntetem fel a másik kettőt, csak az elsőt."


Ezzel csak par probléma van. 1, Az elmúlt kb minimum 100 évben csak és kizárólag 2 utónév volt anyakönyvezhető. 2, A hivatalos iratokon minden esetben a teljes nevet kell feltüntetni, tehát ha te Kisalsomackofalvi-Hegyaljai Anasztazia Laurencia vagy, akkor ez így kellett hogy szerepeljen mindenütt. Más kamu? Valami hihetobb?

2019. máj. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!