Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy jussunk konszenzusra a...

Hogy jussunk konszenzusra a névválasztás tekintetében?

Figyelt kérdés

Először is még nem várunk babát, de már beszélgetünk róla...

A párom szeretné, hogy ha fiúnk születik, az ő keresztnevét örökölje meg. Nekem nem tetszik ha a gyerek a szülő nevét kapja

(kivétel, ha a családban már több nemzedék óta megy tovább egy név). Én abban benne lennék, hogy a gyerek megkapja második névként az apja keresztnevét. Nálatok volt hasonlók vita? Hogy oldottátok meg, ki engedett, milyen érveket hoztatok fel egymásnak?



2019. ápr. 28. 00:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

A gyerek önálló lény, nem kicsi én és miniklón szerintem jár neki a saját név.

A legtöbb magyar családban hagyomány továbbörökíteni az apa nevét (mindig csak az apáét...) mostanában kezd megszűnni ez a hagyomány hála az égnek.

Nálunk is a fél családot ugyanúgy hívják.

2019. ápr. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Jaj, ne is mondd. Nálunk is, ha szólt valaki, hogy Gerzson, öt férfi kapta fel a fejét. (nem ez volt a név, csak a pénda kedvéért írtam)

Én is az anyám nevét kaptam, utáltam, hogy egész gyerekkoromban én voltam a kis Gizi/Gizike. Évekbe telt leszoktatni őket a gyűlölt kicsinyítő képzőről.

Pitiáner és nyominger szokás.

2019. ápr. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk a férjem mondta, hogy nem szeretné, ha a gyerek az ő keresztnevét kapná (ekkor még nem tudtuk a nemét). Utána ugrattam is azzal, hogy létezik a Zoltána női név, úgyhogy a lányunk is lehetne Zoli. Végül Zoé lett - nem gondoltuk át, mert ha nem artikulálok eléggé, mindkettő jön a hívásra.
2019. ápr. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
63%

"kivétel, ha a családban már több nemzedék óta megy tovább egy név"


Nekem a dédapám, a nagyapám és az apám is József. Én megúsztam és rendkívül hálás vagyok ezért az apámnak. Szerintem ez rettentő bugyuta szokás.

2019. ápr. 28. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 aHermann ***** válasza:
63%

Szia!


Nálunk az egyik kizáró tényező volt, hogy valamelyikünk nevét vigye tovább. Pedig a férjemnek nagyon szép örök neve van, és náluk hagyomány volt az apa első keresztnevének többörökítése másodikként.


Mindkettőnk családjában volt/van a névörökítős hagyomány. Én már gyerekként sem tudtam sokszor kiről van szó. Ma is visszakérdezek, hogy pontosan kiről van, amikor ilyen családra terelődik szó, pedig már kevesebb generáció van.

Az én szüleim szerencsére nem folytatták a hagyományt.


A másik sarkalatos pont volt, hogy nem lesz 2 keresztneve a gyereknek. A két nevet ugyanis (amíg meg nem változtatja) világ életében mindenhol szerepeltetni kell. A férjem emiatt sokszor dühöng, mert konkrétan nem használja a másodikat, és sokszor elfelejti a hivatalos papírokon szerepeltetni mindkettőt. (A változtatást meg érzelmii, és adminisztrációs okokból nem szeretné.)


Nagyon sok szép név van, mi azokból választottunk, olyat amit szerintünk egész életükben (több gyerek van) bátran viselhetnek.

2019. ápr. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%
A konszenzus az lenne nálam, hogy a gyerek megkapja az apja nevét, melle pedig en valasztok egy másikat. Tok mindegy, hogy Szabó János Krisztoferkent vagy Szabó Krisztofer Janoskent lesz anyakönyvezve.
2019. ápr. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%
szerintem szép szokás ez, nem pitiáner és nyominger, az a pitiáner aki ezt úgy ráerőlteti a párjára, hogy nem hagy választási lehetőséget.
2019. ápr. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Én ki nem állhatom ezt a szokást, a családban mindenkit ugyanúgy hívnak, szólsz, hogy Kati, s ugranak öten...levelek is jönnek majd idősebb, ifjabb, legifjabb, meg ifjabb Tóth János névre..
2019. ápr. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is ritka 1 idióta szokás ez a minden fiúgyereknek ugyanazt a nevet adjuk... A végén meg már azt se tudni hogy kiről van szó.

Én mondtam is férjemnek, h kizárt, hogy ha fiúnk lesz tovább vigyük ezt a gagyi szokást. Ő is egyetértett, neki se tetszik a neve, nem szereti ezt a "hagyományt". Persze anyósék morogtak, de hát ez van, ebbe nem volt beleszólásuk!

2019. ápr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%
Biztos, hogy nem adtam volna az apja nevét a gyereknek! A hagyomány sem tetszik, a párom neve meg végképp nem. Mondtam, a károgóknak, hogy örüljenek, hogy az apja vezetéknevét kapta, mert az sem a legszebb, csúfolni szokták kiskorban. Viszont nem szeretem a hosszú neveket, ezért nem lett dupla vezetéknév, az enyémet meg azért nem választottam, mert meg szeretném kímélni a "zabigyerek" fogalmától, ugyanis még mindig nem ment ki a divatból az ítélkezés😒. Egy esetben adnék dupla keresztnevet, ha az apja ragaszkodik a saját nevéhez is, de akkor is 2. névnek, és az 1. néven szólítjuk. Ez a kompromisszum. Első névnek meg olyat választunk ami mindkettőnknek tetszik.. Ha csak a szülei nyomására szeretné a saját nevét adni, akkor egyértelműen nem adnánk. Hiszen ebben szinte nincs kompromisszum. Mindkettőnknek tetszenie kell, és ha az egyikünknek nem, akkor a másik akarata sem érvényesülhet. Ez abban az esetben is igaz, hogy ha nekem tetszik egy név, a másik utálja, akkor egyértelműen nem..
2019. ápr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!