Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? (anyós-élettárs kontra nagymama) Kinek a sérelmére engedjek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A nagymamámnak van egy nyaralója (örökölt, ő nem jár oda, csak a család). Amikor örökölte, aláirattak vele egy papírt, hogy csak a közvetlen családtagok használják, így nem úgy adózik utána, mintha "idegeneknek" is odaadná.

Eddig ímmel ámmal, de megengedtük, hogy az anyósom a sógornőm gyerekeivel ott nyaraljanak, de a mamám már nagyon rossz szemmel nézi, neki eddig se tetszett. Most ismét itt van a nyaralás ideje, és én megmondtam a páromnak, hogy nem mehetnek, és a fent írt indokot is. Erre ő felkapta a vizet, hogy milyen bunkó vagyok, nem áll szóba velem, nem eszik a főztömből stb.

Most kinek is van igaza? Kinek kellene engednie?

A fent említetteken kívül tudni kell, hogy nem a legjobb a viszonom az anyósommal. Egy évig éltünk együtt, ezalatt vádolt meg alaptalanul lopással, többször meghazutolt a párom előtt, amikor elköltöztünk, közölte, hogy fogjam be a pofámat, hozzá többet ne szóljak, és különben is minek tettem be a seggemet az ő engedélye nélkül a lakásba (persze ez nem így volt, ő ajánlotta fel, hogy lakjak náluk a gyermekünk születése után, amíg nincs más). Az előző évi nyaralást mi ajánlottuk fel neki, hogy menjen el a két kisgyerekkel, erre a tudtunk nélkül vitte még a sógoromat, a sógornőmet, a nagylányt a barátjával. + a nagylányról még tudni kell, hogy ezelőtt pár évvel belenyúlt a pénztárcámba és meglopott (amiért még bocsánatkérést se kaptam).

Ezek még csak a nagyobb sérelmek az én szememben, a kicsiket nem említem.

Ezek után én vagyok a bunkó?


2010. júl. 5. 13:50
1 2
 1/11 Mirr Murr válasza:
Próbálj meg beszélni a pároddal, és elmondani neki, hogy a nagyid nem örül a dolognak, és a döntés az övé. Ha már alapból az anyósodék kibírhatatlanok teljesen mindegy mit csinálsz, te már szálka vagy a szemükben. Ez hosszú távon sajnos nem egyszerű dolog, ismerősök között is előfordul, de úgy vettem észre, ha valaki h*lye pi, akkor az is marad. A párod "nem áll szóba velem, nem eszik a főztömből" viselkedése 5 éves szinten van, ha a duzzogásnak vége elmúlik.
2010. júl. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ő úgy gondolja, hogy sajnálom az anyóstól a nyaralót, és ha anyós nem mehet, akkor ő sem, hiszen ő sem hivatalos családtag. A kajára meg annyi, hogy ha én ilyen "irigy" vagyok, akkor őmiatta ne kelljen "fáradnom".
2010. júl. 5. 14:07
 3/11 anonim ***** válasza:

Mégis mit képzel a férjed?A nyaraló nem a tiéd,nem Te rendelkezel róla.Ez nem elég magyarázat neki?Neked sincs sok közöd hozzá,a férjednek meg a pereputtyának meg aztán végképp semmi.Mit követelőznek?A hisztiéről meg annyit,hogy ne is főzz rá,ne is moss rá...stb,sőt,szóba se állj vele amíg nem kér bocsánatot.Azért tudja már hol a határ.

Én ne értem meg egyébként milyen férfiak vannak,némelyiknek mindenki fontos,csak a feleségük nem.

2010. júl. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
a másodikkal egyetértek, de az aláírt papírt nem értem, kinek és mit írt alá a nagyanyád, mert a saját tulajdonával azt csinál, amit akar, ha ingyen megengedi a családnak, barátoknak vagy akár a szomszédjának, hogy ott nyaraljon, az után nem kell adóznia...
2010. júl. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A férjed hivatalos családtag, hiszen a férjed. Enninem kötelező, én nem erőlködnék ezen, egyszer úgyis megéhezik otthon is... Hadd lássa, hogy neked ez nem probléma, ha nem kér, hát nem kér.

Közlöd, hogy nem a te nyaralód, és nem is az övé, igy ti nem hivhattok oda vendéget, ennyi.

Ha ezt nem tudja tudomásul venni, az az ő baja, majd lenyugszik...

2010. júl. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Idegenforgalmi adó köteles lenne még a rokonok után is!!!

Ez lehet hogy az elmúlt évek alatt változott.

2010. júl. 5. 14:37
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hali. Ez a család csak élősködik rajtad. Nehogy már a férjed tegyen neked szívességet azzal, hogy eszik a TE főztödből, amivel TE dolgozol. Egyértelmű, hogy a nagymamának van igaza, egyrészt övé a nyaraló, másrészt nyilván látja, hogy viszonyul hozzád a férjed családja, és ez nem tetszik neki, ezért nem látja őket szívesen. Figyelj, szerintem tanulj az esetből, mert szerintem ott követtél el hibát, amikor a férjed családjának azok után ahogy hozzád viszonyultak, a kedvében jártak. Az ilyen embereknek ne tegyél soha szívességet, mert csak visszaélnek vele. Neked semmi közöd azokhoz az emberekhez, a minimális tiszteletadáson kívül semmivel nem tartozol nekik. Nyilván ha jó lenne a viszony köztetek, és megbecsülnének téged, a nagymamádat se zavarná, hogy odamennek, hiszen barátként gondolna rájuk. Ez viszont így kihasználás. Ne hagyd.
2010. júl. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ezt az idegenforgalmi adó marhaságot honnét vettétek? :-o
2010. júl. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az idegenforgalmi adó nem marhaság, sőt a Balaton környéki nyaralókat rendszeresen ellenőrzik, hogy ki tartózkodik ott. Unokabátyámnak is van ott nyaralója és mikor 2-3 autó állt a nyaraló előtt, akkor becsöngettek és megkérdezték, hogy kik nyaralnak ott. Egyedül egyenesági rokon után nem kell fizetni, de minden más rokon, barát, ismerős után kell.
2010. júl. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Döntsön a nagymamád, beszéljék meg négyszemközt.
2010. júl. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!