Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A családom lelkile...

Mit tegyek? A családom lelkileg terrorizál! Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Minden nap vagy 10x elmondják, hogy keressek munkát, ne rajtuk élősködjek (most végeztem a sulival, és nem olyan könnyen találok munkát). Már a barátomat se merem elhívni hozzánk, mert folyton csak azzal fenyegetnek, hogy le fognak járatni előtte, meg úgy se szeret engem, mert engem senki se szeret. Ha valaki eljön vendégségbe lehordanak mindenféle szemétnek...Pedig én nem csinálok semmit. Állandóan én takarítok, a ház körül mindent megcsinálok, sose kérek tőlük semmit, nem úgy mint tesóm...mégis én vagyok állandóan a szemét:( Már teljesen ki vagyok készülve. Barátommal is úgy érzem ez miatt kezd megromlani a kapcsolatunk. Mit tehetnék?
2010. júl. 4. 13:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
64%
Biztosan te vagy a jószívű kihasználható családtag, aki úgyis mindent eltűr. Én tényleg nem csinálnék semmit, hadd lássák, milyen egy igazi élősködő.
2010. júl. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Tesómmal ők nagyon jól elvannak. Pedig folyamatosan csak lehúzza őket anyagilag... Neki sose mondják hogy ingyen élő, mert tanul még. De mikor én tanultam még akkor is ez volt. "Feleslegesen tanulok, úgyse fogok elhelyezkedni, ők nem finanszírozzák a tanulmányaimat"...de tesómnak igen. Nekem nagyon fáj ez.
2010. júl. 4. 14:57
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nézd. Én tényleg tudom, hogy milyen érzés. Azt kell tudni, hogy sok ember akiből szülő lesz nem lesz egyszerre pszichológus is. Nem veszi azt figyelembe, hogy mit tesz a tetteivel, sok azt hiszi, hogy kitaníttatás után már nem kell figyelni a gyerekre. Nem azt mondom, hogy otthon kell ülnirajtuk, ebbe igazuk van ha tényleg így volna. Figyi én nem rajta ülök otthol, mégis megkapom hogy nem dolgozok, pedig köze nem nagyon van hozzá, mivel egy fillért nem kérek tőlük. Nekem és neked is megkell tanulni azt, hogy nem kell zokon venni ha a szülő ilyen. Válogatni kell a szemrehányásokból és tanácsokból. Ők sem mindenhatóak hogy tudnak mindent. Kitartás.
2010. júl. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy tesód is oda fug jutni ahol most te vagy. Mi is így voltunk akkoriban bátyámmal, na nem úgy, hogy mi lehuztuk anyut, hanem hogy nemtudtuk azt elképzelni hogy anyu a rossz, és tényleg mi is megkaptuk mikor a sulit kijártuk. Nemtom mi a szakmád amúgy, meg hány éves vagy azt nemírtad, de ez lényegtelen is. A szülők mint a filmekben szokott lenni azt várják az egybőli kirepülést a fészekből, az hogy válság van, kevesebb a munkahely azt nem hiszik el, hiszen a " szomszéd, meg a munkatárs " is mondja, hogy az ők gyerekük. Én azokkal is néha elbeszélgetnék mertnekem ez van, szal hogy fogják már be a pofájukat , örüljenek hogy az ő gyereküknek van, az én anyámat meg ne uszzítsa. Mert nem tudják de azt teszik a dicsekvéseikkel.
2010. júl. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok! Pénzügyi-számviteli ügyintéző szakon végeztem. Egyetemre szeretnék majd menni, de mivel a szüleim nem finanszíroznák, dolgozni szeretnék egy ideig.
2010. júl. 4. 15:27
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyi. Akkor hogy időbe elkezd az egyetemet hisz az öt év akkor diákhitel, esetleg melette egy kis diákmunka de az kemény így együtt. Ha nem akarják finanszírozni akkor nem lesz más sokba kerül egy ilyen tanulmány főleg ha kolis leszel meg ilyesmi
2010. júl. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kérdező.

Nálam ugyanez van.Én már vagy négyszer költöztem el (munka miatt)otthonról albérletbe, külföldre, munkásszállásra, stb-be(40éves vagyok) Annyi kiegészítéssel az én esetemben hogy(kikötötték) ha legközelebb munkalehetőség miatt elköltözök otthonról(akkor elkezdenek fenyegetőzni )akkor lecserélik a zárat lakcím nélküli státuszba tesznek kitagadnak meg bíroságra mennek ügyvédhez meg pszihiáterhez meg Atyaúristenhez meg afsz.m tudja kihez .Folyik a nyáluk vicsorognak háborognak csapkodják az asztalt meg az ajtót üvöltöznek meg állandóan arra verik magukat hogy ők már milyen k.rv. sokat dolgoztak ay életükben meghogy mekkora sztárok hogy korengedménnyel eltudtak menni nyugijba meg hogy én mekkora egy sz.rcsöves vagyok hozzájuk képest. (Sajnos a családom totál elmeháborodott akik sűrgős korházi kezelésre szorulnak)

Úgyhogy ismerős a helyzet. Hát ez nehéz ügy.Igy élni napról-napra valóban kemény. (Én is már hét éve munkanélküli vagyok.)

2016. febr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!