Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor kinek van igaza?

Most akkor kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Egy mindennapi szituáció az életemből: egy adott helyen anyámmal beszélgetek X témáról. Én beszélek, ő hallgatja. Odajön egy harmadik valaki. Én beszélek anyámhoz, aki gondolkodás nélkül mintha ott se lennék odafordul és elkezd az oda érkezett harmadikkal beszélgetni. Én félbehagyom a mondandómat egy pillanatra, várva hátha észreveszi hogy én még beszélek. Amint félbehagyom, ingerülten rámförmed hogy "figyelek, mondjad nyugodtan". Erre én mondom neki hogy megvárom amíg a másikkal befejezi, nem akarok fölöslegesen beszélni. Ekkor általában több órára besértődik és elvonul, utána kapom az osztást. Amúgy ennyire nagy elvárás a másiktól, hogy amíg beszélek hozzá, addig rám figyeljen? Nem értem.
2010. júl. 3. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Ismerös szitu. Nem érdekli, amit mondasz. Ki az a másik? Amugy ez engem is nagyon tud zavarni. Az is ha meg nem fejeztem be a mondatot, es kozbevag egy masik tortenettel.
2010. júl. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
velem is szokott ilyen lennni h beszélek és egyszercsak a hugaimra kezd figyelni anya. de mondjuk nálunk nem ő szokott ezen besértődni hanem én.:) bár egyre jobban hozzászokom már...:S
2010. júl. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mintha az én anyámról írnál... Durva. Én otthagyom, aztán mindig utánam jön sértődötten, hogy "ezen nem kell megsértődni, figyelek én közben". 22L
2010. júl. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Udvariatlanság, ha valakire nem figyelnek.Az ezo tv .hu jósai azért kapják a fizetésüket, mert meghallgatnak személyeket.Nem hiszitek hány embernek nincs kivel beszélgetni.
2010. júl. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem téged bámul, még figyelhet.
2010. júl. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minden embernél más és más, hogy hányfelé tud figyelni, az is, hogy hogyan figyel, ahogy az is, hogy mit tart fontosnak a másik mondandójából. Az is eltérő mindenkinél, hogy mennyire fontos neki, hogy figyeljenek rá, és milyen szintű figyelmet vár el. Az emberek különbözőek. Te is, én is, anyukád is másfélék vagyunk.

Ha ő tud rád figyelni, akkor is, ha közben másra figyel, a saját szempontjából nem követ el bunkóságot (sőt a rádförmedéssel implicite jelzi, hogy ez a helyzet). Ettől még neked szükséged lehet anyukád osztatlan figyelmére, sé nemcsak arra, hogy felfogja a mondandódat, ezért normális, hogy abbahagyod és megvárod, míg befejezik.

Annyit kell megérteni, hogy mindezek természetes dolgok. Nem kell ráförmedni egymásra, sem megsértődni. Kölcsönös empátiával meg kell beszélni a helyzetet.

Az elmérgesedésért kölcsönös a felelősség. Ahelyett, hogy azt mondod neki, hogy megvárod, míg a másikkal befejezi, válaszolhatnád azt is, hogy "tudom, hogy képes vagy többfelé figyelni, nekem viszont az osztatlan figyelmedre van szükségem, szivesen folytatom egy kicsit később". Mindezt persze mosolyogva, hogy véletlenül se vehesse sértődésnek a viselkedésed.

Persze ez sem univerzális megoldás. Ha viszont sehogyan sem érhető el, hogy ilyenkor megakadályozzon az osztatlan figyelmével, de neked arra lenne szükséged, akkor keress valakit, aki megadja azt neked. Anyukád meg fogadd el olyannak, amilyen.

2010. júl. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!