Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan legyek önálló?

Hogyan legyek önálló?

Figyelt kérdés

21/F


Szüleimmel lakom. Elmesélem a mindennapi programomat. Mivel nincsenek barátaim, se barátnőm, otthon vagyok állandóan. Amit kell segíteni, segítek, amire megkérnek engem otthon, hogy ezt-azt csináljam meg, megcsinálom. Csakhogy mindig belém cseszegetnek, hogy nem segítek semmiben. Igaz! Magamtól nem csinálok semmit, csak akkor, ha valamire megkérnek. Azt is úgy próbálom megcsinalni amire megkérnek, hogy minnél jobban végezzem el a munkát, csak néha azt mondják: “semmire való vagy, nem tudsz semmit”, mindent elvárok a szüleimtől. Azt, hogy nem az ő elképzelései szerint végzem el a munkát, hibát találnak bennem, oké, szüleim, azt akarják, hogy valami legyen belőlem. De amikor valamiben segítek, nem dicsérnek meg. Néha-néha előfordul, hogy megdicsérnek, de állandóan csak a hibát keresik bennem. Tudom, hogy azt akarják, hogy legyen belőlem valami. Állandóan csak rájuk hagyatkozom, nem tudnék nélkülük létesülni.


1 hét múlva lesznek az érettségi vizsgáim. Hogy nem tanulok. Tanulok, olvasgatom. Hogy miért nem megyek dolgozni, mint megállapodás alapján, amikor nem megyek iskolába. Minden 2 hétben 2 napot járok iskolába, ügynökség keresztül van a szerződésem, de nincs mindennapra szabad műszak. Hogy már menyjek vőnek, hogy a jövendőbeli barátnőm szülei rendbehozzanak. Visszatérve a munkára. Nem tudják felfogni, hogy nincs mindennapra szabad műszak iskolások számára. Hogy alig várják, hogy már lépjek be állandó munkahelyre. Hogyha nem lépek be, fog kellenem otthonról fizetni a 60-70€-ot szociális biztosítást. De ki mondta, hogy nem akarok/fogok dolgozni iskola után??? Ezt ők mondják, és nem pedig én. Hogy most miért nem megyek dolgozni. Megyek, amikor az ügynökség megmondja, hogy van szabad műszak, akkor beléphetek. Azt mondják, ha nem tetszik nekem otthon, akkor elköltözhetek. Hogyha nem megyek július 1.-jén dolgozni, kidobnak. Hogy nagyon gyenge szülők. Csakhogy vannak rosszabbak is nálam. Visszatérve az elköltözéshez: Szabados vagyok, megérné külön költöznöm? Azon jár az agyam, hogy minnél messzebb mennék el dolgozni, és ott laknák valahol, és vannak olyan munkalehetőségek, ahol ingyen ajánlanak szállást. Nem nagyon szeretnék külön költözni, főleg egyedül nem. Ha lenne barátnőm, mindenképp külön mennék vele lakni. Mivel csak 1 gyerek szoba van, és az is közös a testvéremmel. Hol lennék a “barátnőmmel”? Erre is kell gondolni. Csakhogy nehéz normális lányt találni magamnak, akivel lehetne közös tervek, közös célok, és más ember lennék biztos, ha kapcsolatban lennék. Amit a párkapcsolatokat illeti, most már azt akarják, hogy legyen végre barátnőm. Csakhogy amikor lehetett 14-15 éves koromban akkor ráérsz. 16-18:” nem ez a lány való hozzád, ne csinálj szégyent a szüleidre”. Most amikor már szó szerint a lányok többsége RI B@NC (természetesen tisztelet a kivételnek), de nekem állandóan csak olyan lányokra van szerencsém, akik piszkos dolgokat végeznek, vagy prostituáltak. Nincsenek nekem nagy elvárásaim amiket a lányokat illeti, csak legyen normális lány, akivel fogjuk érteni a közös szót.

Máma megyünk családi bálba, és nem tudom, hogy lesz-i akit felkérjek táncolni. Félek attól, hogy mindenkinek lesz párja, csak nekem nem. Én nem nagyon voltam benne abban, hogy mennyjek bálba. Mondom anyukámnak; dönts úgy, ahogy jónak látod. Akkor végül kifizette és megyek én is. Nem örülök nagyon ennek őszintén megmondom, mert megint mondogatja, hogy minek jössz te bálba, csak ott fogsz ülni, és nyomni a telefont. Megint csak csata-paté volt.


Hol változtassak, hogy jobb felé forduljon az életem? Hogyan legyek beszédesebb? Eléggé szégyenlős srác vagyok, félek reálisan megszólítani egy lányt, mer mi van ha elutasít, vagy van barátja.


Kérlek segítsetek, adjatok tanácsokat. Köszönöm szépen.


2019. márc. 2. 14:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
50%
Azt hittem 15 éves vagy, ennyi rinyálást..,
2019. márc. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
72%
Már volt vagy 20x,tudjuk felvidéki vagy,a cigány lányt se engedték,21 évesen érettségi nincsenek barátaid,de ez nem a szüleid sara. :O És még melegnek is tünsz. :O
2019. márc. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Vártam normális választ. Ha nem tudtok normális választ adni, ne eroltesd magad azzal hogy válaszolsz a kérdésemre. Kösz
2019. márc. 2. 14:41
 4/29 anonim ***** válasza:
76%
20szor kérdeztél már,az h nem tetszenek a normális válaszok,nem a mi hibánk. Sajnálom a szüleidet,h 21 évesen itt tart a gyerekük..
2019. márc. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
És csak az én hibám?
2019. márc. 2. 14:48
 6/29 anonymousreview60 ***** válasza:
94%

Kiérezhető az akcentusod/dialektusod, de érthető az írás.

Véleményem: A szüleid cseszték el a dolgot 10-20 éve, nem te az elmúlt 2-5-ben.


1. Most ÉRETTSÉGIzz le minél jobban, hogy azután, ha tovább akarsz tanulni, minél jobb lehetőségeid legyenek. De ha szakmád lesz és dolgozol, akkor is jobb, ha nem csak kettesek és hármasok vannak az érettségi bizonyítványban. Az érettségire készülés mellett csak a minimum munkát végezd el!

2. Az érettségi után vegyél erőt a LUSTASÁGodon, és kezdd el magadtól elvégezni azokat a munkákat, amikre eddig meg kellett, hogy kérjenek.

3. ALKALMAZKODÁS: Ha nem tetszik a munkavégzésedben valami a szüleidnek, akkor kérdezd meg, mit és hogyan csinálj másképpen. Legközelebb csináld úgy! Ha akkor is azt mondják, akkor szembesítsd őket azzal, hogy ezt ők mondták.

4. TÁNC: Akik párban mennek, azok sincsenek jellemzően mind örökre összeragadva. A tánctanárom is szokott a férjével vagy anélkül menni és olyankor is táncol másokkal, és a férje is. Pont az a lényeg, hogy kiszabaduljon egy kicsit a megszokottból is.

5. ELUTASÍTÁS: Ez benne van a pakliban, de jellemzően nem azért nem táncol velem, mert barátja van, hanem mert fáradt éppen vagy vár valakire (pl. barátnő), akivel beszélgetni akar, vagy csak nem vagyok neki rokonszenves.

6. ELKÖLTÖZNI igyekezz mielőbb! Akkor nyugalmad is lesz, és nagyobb jogalappal kezdhetsz ezekről a dolgokról a szüleiddel beszélni.


A szüleiddel való viszonyban alapvető hiba van, és ezt ők alapozták meg. Az más kérdés, hogy 1. nem biztos, hogy be akarnák ezt látni maguktól, 2. ha te mondanád el, akkor valószínűleg megsértődnének, mint az enyéim.


Sok elvárást támasztanak veled szemben, amiknek te nem tudtál/nem tudsz (esetleg már tudat alatt nem is akarsz már, mert cseszegetnek) megfelelni. (Koraszülött vagy esetleg, sokdioptriás szemüveges vagy bármiben korlátozott?) Mivel úgy érzed nem felelsz meg azoknak, akiknek elvileg a legfontosabb vagy, ezért nem is tartod elképzelhetőnek tudat alatt, hogy valaki elfogadjon akár csak egy táncra. Ez majdnem pontosan az én egykori helyzetem.


Az amit a szüleid cseszegetésének tartasz, az számukra lehet, hogy csak a lustaságból/mélaságból kimozdítani szándékozó "ösztönzés"/kezdőrugás. Sajnos ezt ők nem fogják fel, hogy ezzel téged bántanak, akármennyire jószándékból/nemtörődömségből teszik.


Érdemes lehet beszélni ezekről az egyik, együttérzőbbnek tűnő szülőddel, hogy az amit vagy ahogyan mondanak neked, az bánt téged, nem ösztönöz téged. Nem megsértődsz, csak bánt.


Mivel láthatóan az önbizalmnad egy kalap kaki, ezt el kellene kezdened erősíteni. Kezdj el testépíteni vagy karatézni! te tudhatod mi kell neked. Képzeld el, hogyan néz ki az a Te, aki önbizalmas és "erős". Biztosan van 2-5 ilyen-olyan tulajdonsága. Nézd meg melyik a legkönnyebben elérhető, és kezd el magadat azzá formálni.


Ha félsz a bálozókat felkérni, akkor segíthet, ha előtte tánciskolában vagy magántanárnál megtanulod, hogyan kellene ezt "szabályosan" csinálni, és amikor ott vagy élesben, kevesebb/semennyi görccsel fogsz táncolni.


És vesszőparipám, de érdemes lenne egy pszichológushoz is elmenned.

2019. márc. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

15:17: Mi kiérezhető?


1. Van szakmám, de nem érdekel a szakma, és nem szeretnék menni fősulira. Mindenképp szeretnék dolgozni érettségi után.


2. Igyekszem.


3. Én megkérdezem, de egyből “támadnak”. Attól függ milyen hangulatjuk van.


4. Csakhogy én szégyenlős vagyok, és szótlan.


5. Legtöbbször azt érzem, hogy hülyének néznek, vagy szégyenlenek. De szerintem szép srác vagyok. Sokan azt gondolják, hogy foglalt vagyok, van barátnőm, csakhogy nincs, és nem tudom mit tegyek azért, hogy végre összejöjjön valakivel.


6. Elköltözni csak a jövendőbeli barátnőmmel szeretnék.


Nem viselek szemüveget, nem értem miért mindjárt ezt feltételezted rólam.


Miért éppen tornázni, vagy karatezni? Félelem van bennem. Félek a változástól, de nem tudom hogy legyőzni a félelmemet.


Régen táncoltam, körülbelül 5-6 éve amikor ki maradtam az alapiskolából.

2019. márc. 2. 15:46
 8/29 anonim ***** válasza:
69%

"Amit kell segíteni, segítek, amire megkérnek engem otthon, hogy ezt-azt csináljam meg, megcsinálom. Csakhogy mindig belém cseszegetnek, hogy nem segítek semmiben. Igaz! Magamtól nem csinálok semmit, csak akkor, ha valamire megkérnek. ...

Hol változtassak, hogy jobb felé forduljon az életem?"

Ne akard az egész életedet megoldani azonnal. Sokkal kisebb, rövidebb távú célokat tűzz ki. Pl. azt, hogy amikor tudod, hogy egész nap otthon leszel, akkor ne várd meg, hogy megkérjenek valamire, hanem nézz körül, és próbáld meg előre kitalálni, hogy mikre fognak megkérni - aztán még mielőtt elhangzana a kérés, csináld is meg.


"1 hét múlva lesznek az érettségi vizsgáim. Hogy nem tanulok. Tanulok, olvasgatom."

Olvasgatni meg tanulni nem ugyanaz. :)

Egyelőre legyél túl a vizsgákon, arra koncentrálj, egy hetet már ki lehet bírni, aztán jobbra fordítod az életedet. :)

2019. márc. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
53%
Hogy kinek a hibája? Azért 21 évesen már nem illik a szülőkre mutogatni.
2019. márc. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonymousreview60 ***** válasza:
91%

15:17: Mi kiérezhető?

Az, hogy nem magyarországi, magyar anyanyelvű vagy, hanem határon túli (ld. alapiskola). Valaki lefelvidékizett téged rosszindulatból. Én csak azt mondom, érezhető ilyesmi, de nem kell törődni vele.


1. Van szakmám, de nem érdekel a szakma, és nem szeretnék menni fősulira. Mindenképp szeretnék dolgozni érettségi után.

Ez rendben van.


3. Én megkérdezem, de egyből “támadnak”. Attól függ milyen hangulatjuk van.



4. Csakhogy én szégyenlős vagyok, és szótlan.

Én kezdetben egy kisebb itallal, ami nem penetráns illatú (pl. 4 cl rum) lazítottam magamat. Ma már nem kell.


5. Legtöbbször azt érzem, hogy hülyének néznek, vagy szégyenlenek. De szerintem szép srác vagyok. Sokan azt gondolják, hogy foglalt vagyok, van barátnőm, csakhogy nincs, és nem tudom mit tegyek azért, hogy végre összejöjjön valakivel.



6. Elköltözni csak a jövendőbeli barátnőmmel szeretnék.

Ezt felejtsd el! A cseszegetés alapjaiban ássa alá az önbizalmadat vagy annak megteremtését. Ezt a hatást minimalizálni kell.

MEGSZÜNTETÉS: A csesztetést otthon valami nagyon hosszú, bizalmas beszélgetésekkel teletűzdelt folyamatban tudod otthon felszámolni. Sajnos te itt alárendelt helyzetben vagy érzelmileg, anyagilag. Nem valószínű, hogy ha fel is hozod ezt a cseszegetés megszüntetés témát, a szüleid partnerek lennének. Talán fel sem fognák, mi a baj VELÜK. Az általad leírtakat mondják úgy, hogy (lelkileg) „mérgező szülő” (toxikus szülő).

ELKERÜLÉS: A csesztetés gyors kikerülése, ha elköltözöl.


Nem viselek szemüveget, nem értem miért mindjárt ezt feltételezted rólam.

Nem az a kérdés, hogy szemüveges vagy, vagy sem. Hanem az, hogy mi az ami nem tetszett a szüleidnek benned, amivel esetleg küzdeniük kellett, amiben te nem fejlődtél úgy, ahogyan elvárták, és emiatt lettek veled elégedetlenek abban a dologban, és később mindenben. Én koraszülött vagyok, kicsit lassabban fejlődtem ebben abban. Nem a tanulásban, hanem a szociális képességekben, a mindennapi életben. Emiatt volt elégedetlenség és cseszegetés, mert a szemetet kivittem, porszívóztam, a leckével nem volt gond. 3 éve járok én terápiára, és kb. mostanra értette meg a családom a bajomat.


Miért éppen tornázni, vagy karatezni?

Ez csak ötlet. Egyébként nem tornázni, hanem testépítésre gondoltam (nagy muszkli, jól néz ki, ha ízléses, az tetszik a csajoknak és a férfiak szemében is tiszteletre méltó) Lehet más is. Ha tudsz ütni és védeni, az neked azt sugallaná NEKED, hogy erős vagy, hogy képes vagy valamire. Hogy a diszkóban egy részegtől meg tudod a partneredet védeni.


Félelem van bennem. Félek a változástól, de nem tudom hogy legyőzni a félelmemet.

Én is féltem. Máig bánom, hogy nem léptem ki a komfortzónámból, csak már egyre kevésbé fáj. De tudtam, hogy nem lesz nőm, ha nem járok társaságba. Elmentem haverommal valamerre. Inkább kérdeztem és hallgattam. Aztán gyakrabban már én is mondtam valamit. Aztán nem közeli, hanem már távoli haverral mentem valamerre. Ez a férfias társasági oldal. A nőkről: Táncolni nem mertem, mert úgymond nem tudtam. Akkor irány a tánciskola. Felszedtem az alapokat. Ennek ellenére is görcsöltem. Emiatt egy kevés szíverősítővel indítottam az estét, pedig még csak ismerős csajokkal táncoltam, nem idegenekkel. Az ottaniakkal mentem táncos rendezvényre eleinte. Még most is jellemzően velük indulok el szombat este, de lassan már inkább egyedül fogok menni.

Csak megerősíteni tudom, hogy én is féltem 14 éves koromtól 34 éves koromig. Baromi sok öröm és szórakozás és párkapcsolat és minden más lehetőségét pazaroltam el, ami már nem jön vissza. Hidd el, sokkal rosszabb lesz elpazarolni az időt otthon gyáván, és utána sírni a párnába évekkel később, mint 10-ből 8 lánytól elutasítást kapni, és csak 2-vel topogni/táncolni valahol. Ne akard izomból az első csajt felkérni, hacsak nem jelez neked, hanem figyeld meg, mennyire figyel az előző partnerére, és ha mosolyog, stb. akkor érdemes felkérni.


Régen táncoltam, körülbelül 5-6 éve amikor ki maradtam az alapiskolából.

Akkor érdemes felfrissíteni a tudást.


21 évesen még semmi nincs veszve. Éppen jó időben vagy, hogy kijavítsd azt, amit a szüleid elrontottak.

„Nem viselek szemüveget, nem értem miért mindjárt ezt feltételezted rólam.” Ez a reakciód azt mutatja, hogy sokat bántottak téged, és te is hajlamos vagy már agresszívan reagálni, ami logikus, hiszen ha sokat ütnek, te is visszaütsz (vagy „meghalsz”). Ezt sértődékenységnek értékelik a szüleid alighanem.

Nagyon hasonló lelkiállapotban voltam 21 éves koromban. Akkor sokkal kevesebb terápiával helyre lehetett volna hozni a dolgokat, mint 35 felett. Kérlek, vedd a fáradtságot, és menj el pszichológushoz. 5 alkalom alatt biztosan kiderül, hogy kell-e neked terápia vagy sem. Szilárd meggyőződésem, hogy igen.

2019. márc. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!