Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan legyek önálló egyetem...

Hogyan legyek önálló egyetem mellet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19/L, és most kezdtem a második évemet az egyetemen.

A szüleim úgy döntöttek, hogy megvonják tőlem azt a havi 30 ezer forintot is, amivel eddig támogattak.

Ebből a 30 ezer forintból fizettem eddig a kollégiumot (13 000Ft) a tömegközlekeési bérleteket (3 450Ft+2 140Ft). Így minden hónapban maradt 11 ezer forintom, arra, hogy ellássam magam kajával és ruhákkal, és ha marad, akkor még el tudtam menni szórakozni is a barátaimmal (általában nem maradt).

De most, hogy még ezt is megvonják tőlem, végleg elvesztem. Egyetem mellett nem tudok dolgozni, sehogy sem tudom összehozni a diákmunkák beosztásait az órarendemmel, még a "legrugalmasabb" fajta munkákét sem, ami igazából annyira rugalmas, mint az acél 10 celsius fokon....

Eddig a spórolást úgy oldottam meg, hogy hazajártam hétvégente, ami rengeteg időkieséssel járt, de tudtam magammal vinni kaját, és mint mondtam szórakozni nem jártam el.

Az egyetemi támogatásokhoz, nem vagyok eléggé szociálisan rászorult sem illetve jó tanuló sem.

Japánt tanulok. Gondoltam arra, hogy nyelvtanárként szabadidőmben dolgoznék, de nem hiszem, hogy annyira felkészült lennék, hogy másokat tudjak tanítani.


Segítsetek kérlek, jelenleg nem látok kiutat. Bármilyen tippnek örülök!



2018. okt. 31. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Sokan dolgoznak egyetem mellett. Esetleg átmehetsz levelező képzésre, ha sehogy nem tudod megoldani. Vagy keresel egy Sugar Daddy-t. Nagyjából ennyi.
2018. okt. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mihez értesz? Más nyelvek korrepetálása? Esetleg közepsulis tantárgyaké? 2-3000.- / órát elkérhetsz érte. Heti 1x tanulnak min. az emberek, ez 12ezer forint ha csak 1 embert is találsz.


A felkészültség meg relatív. Ha kell a munka, mert nincs mit enni vagy hol lakni, akkor teszel érte. Minden órádra nagyon készülsz és kompenzálhatod vele a rutin hiányát. (Tapasztalat első kézből. ;) )

2018. okt. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Diákhitelnek hívják ami neked kell. Kevesebbet kamatozik mint az infláció. A max. összeget vedd fel de csak a szükséges mennyiséget költsd el a többit rakd be állampapírba kamatozni, többet hoz mint amennyibe a hitel kerül.
2018. nov. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Soha nem vennék fel hitelt. Az a fajta vagyok, aki annyit költ, amennyije van. Az évfolyamtársaim most is törlesztenek, évekkel később. Nekem meg nincs hitelem és kötelezettségeim. Nyugodtan alszom. Igaz, végig dolgoztam az 5 évet egyetem mellett. De azt mondom, megérte.
2018. nov. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia! Szívesen veszek pár órát tőled japánból. Amúgy meg részmunkaidős állást szerintem tudnál magadnak találni, ha van 20 órád hetente erre.
2018. nov. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nyugodtan alszom."


Ők is nyugodtan aludnak, elhiheted, 2,3% a kamat, tehát 1 millióra is csak havi 2 ezer forint.

2018. nov. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!