Anyám meghalt. A végrendeletbe pedig hülyeségek vannak.60 ezret kellene fizetnünk, hogy felolvassák a végrendeletet, de én nem öröklök semmit. Nekünk ki kellene fizetni azt a 60 ezret, vagy kötelezhetnek rá, hogy fizessük ki? A többi lent.
Hárman vagyunk testvérek. Van 2 öcsém, meg egy húgo, de az egyik öcsém már meg halt, így vagyun hárman: öcsém, húgom, én.
A végrendeletben az áll, hogy amikor édesapám meghalt (1982), akkor utána 2 évre rá (1984-ben) a húgom megvette azt a házat, amiben laktunk. Csak 1984-ben a húgom nem vehette meg azt a házat, mert ő 1973!-ban született. Apánk halála után a két öcsém és én a középiskola befejezése után elmentünk dolgozni, és bérpapírostól leadtuk a fizetésünket. A mi fizetésünkből (mármint sz öcséim és az en fizetésemből) anyám kis részletekben megvette a házat.
Nem arról van szó, hogy azért nem fizetnénk, mert nem akarunk, hanem mert nincs miből fizetni. De ha lenne is miből, akkor se fizetném ki, ha nem muszáj, mert feleslegesnek tartom, hogy azért fizessünk 60 ezer forintot, hogy felolvassák nekünk, hogy a hugomé minden.
Kötelezhetnek rá, hogy kifizessük, vagy nem?
Az első hagyatéki tárgyaláson (tehát ha nem póthagyatékolás van) akár a hagyaték ismerete nélkül is lemondhatsz a teljes örökségről, ekkor az eljárás költségeit sem kell viselned.
Végrendelkezés esetén amúgy a kötelesrész megillet, tehát ha nincs olyan körülmény, amely a kitagadásod lehetővé tenné (pl. az életére törtél), az amúgy járó örökség fele a végrendelettől függetlenül is megillet téged, tehát hiába hagyja az örökséget a végrendeletben a teljes egészében a húgodra, a többi testvért a kötelesrész megilleti.
A végrendelkezés mindig komoly jogi aktus, érdemes megfelelően felkészülni belőle a hagyaték megnyíltakor. Javaslom szakember közreműködését.
Keress egy ügyvédet itt a hugi lesz a hunyó,bár nem birom ezt a nőgyülőlö 40ft,de itt nem áll messze az igazságtól.. Keress egy jó ügyvédet,a semmiért ne fizess 60 ezret.
58N
Miért szidjátok a húgot? Nem tudok róla semmit, csak hogy 11 éves korában az anyja (elméletileg) kavart valamit a nevében. Vagy tényleg annyira elburjánzott már itt a nőgyűlölet, hogy már egy kislányról is azonnal azt kell feltételezni, hogy az apja halála után az első gondolata, hogy hogy szerezze meg a házat? Van itt pár nagyon beteg ember...
Kérdező, minden bíróságon van ingyenes panasznap. Megnézed a közeledben lévőben mikor van, bemész és ott elmondják, hogy milyen lehetőségeid vannak.
A bírósági panasznap nem az a fórum, ahol segíteni tudnak.
Ami a kérdezőnek kell, az az ingyenes jogi segítségnyújtó.
A húgod nem vehette meg a házat 11 évesen. Amit el tudok képzelni, az, hogy édesanyátok neki ajándékozta (itteni közkedvelt kifejezéssel élve "ráíratta"), de ezt édesapátok halála után már csak a saját házrészével tudta megtenni, mert az apátok után a halála pillanatában mindannyian örököltétek.
Tehát a szituáció az alábbiak egyike:
- Amennyiben öcséd hamarabb halt meg, mint apukátok, úgy az apa halála után a fél ház (feltéve, hogy szüleitek közös háza volt) háromfelé oszlott közted, másik öcséd és húgod közt. Így 1/6 ház a tiéd. Anyukátok házrésze lehet, hogy később a húgodnak lett ajándékozva, de az 1/6-ot ez nem érinti.
- Amennyiben öcséd később halt meg, mint apukátok, úgy az apa halálakor a ház fele négyfelé oszlott a gyermekei között, vagyis a ház 1/8-a a tiéd. Öcséd halálakor, amennyiben nem voltak gyermekei, az ő része anyukátokra szállt mint legközelebbi hozzátartozóra, így az anyának 5/8 háza volt. Megint csak akármit csinált ezzel, az 1/8 a tiéd marad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!