Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a nevelésen...

Szerintetek a nevelésen múlik, hogy valaki homofób lesz?

Figyelt kérdés

Aki homofób, mikor vette észre, hogy az? Mindig is az volt, vagy vissza tud emlékezni egy olyan pontra, olyan eseményre, ami kiváltotta? A szüleitek is azok? Vagy van valaki a környezetetekben aki az?

Mindig csak arról hallani, olvasni, hogy aki meleg az mitől lett az, de még nem hallottam soha, hogy a homofóbia kialakulásáról beszélgetnének.

Csak elgondolkodtam rajta egy beszélgetés kapcsán, mert én nem vagyok homofób, de a szüleim azok. Viszont ezt mondhatni csak véletlenül tudom, mert ez nem téma nálunk, sose volt róla szó. Szóval nem tudom, hogy ha erőteljesebben adtak volna hangot a véleményüknek a témában, akkor én is az lennék-e, vagy nem.


2019. febr. 18. 23:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%

90% látensek a homofobok,irigyek h van aki meri vállja és akár boldogabb mint aki hazug képmutato életet él egy nővel akit nem kiván és átveri és fuj mindenkire. 3 fiunk van egy meleg ugyan ugy értékes.

Egy meleg fiu édesapja.

64F

2019. febr. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos szerintem a homofobok egy belso fusztracio miatt azok. Akik teljesen biztosak a nemi identitasukba, biztosak magukban azok efogadjak azokat is akik masok...
2019. febr. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%

Igen, a nevelésén múlik, DE sokat számít a környezet nevelő hatása is.

A nagyszüleid (valószínűleg) úgy nőtték fel, hogy nem csak a társadalom volt elítélő, de bűncselekménynek is számított.

Ma meg azt nézed a tévében, hogy meleg párok gyereket fogadnak örökbe.

2019. febr. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%

Miért utolso jobb lenne ha kivégneznének kiskoruakat fiatalokat csak a nemi identitásuk miatt h nem ellentétes embert szeretnek idehaza? Mondjuk megyünk vissza.

64F

2019. febr. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Igen, a nevelésen IS múlik. Ha egy gyerek odahaza a gyűlölködő, bu*zizó szöveget hallja, akkor elfogadja-legalábbis egy ideig-hogy a szüleinek igaza van. Igen, úgy gondolom lehet ostoba, gyűlölködő embereket nevelni sajnos.
2019. febr. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Tesóm homofób, nekem viszont vannak meleg barátaim, pedig ugyanazt a neveltetést kaptuk.
2019. febr. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%

Az egyik ismerősöm olyan országból jött, ahol a törvény még mindig bünteti a homoszexualitást, ő mégsem homofób.


Egy bizonyos életkor után már nem lehet a neveltetéssel meg a környezettel takarózni, muszáj felelősséget vállalni a viselkedésünkért.

2019. febr. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem tanult. A homofóbok többsége nem hiszem, hogy napi gyakorisággal ki lenne téve annak, hogy látnia kelljen, ahogy meleg emberek csókolóznak körülötte és ölelgetik egymást. (Legalábbis nekem volt olyan homofób ismerősöm, aki még ilyet sosem látott, de mindig arra hivatkozott, hogy ez milyen undorító).


Akkor meg mi az ami zavarja? Maga a gondolat? Nem gondol rá és meg van oldva az ügy. Ha meg tömegközlekedésen látja, szimplán nem néz oda. Nyilván ez egyszerűbb, ha gyerekkortól lát meleg embereket és megtanulja kezelni a helyzetet.


Nagymamám szerint gáz volt, ha valaki nyilvánosan csókolózott. Egyszerűen folyamatosan fusztrálta, hogy a fiatalok nem tudnak megfelelően viselkedni az utcán, és szó szerint mindig úgy hivatkozott rá, hogy "gusztustalan, amit művelnek".


Azt gondolom, hogy a mi korosztályunkból is van akit zavar a nyilvános csókolózás, de megtanulta kezelni. Ugyanígy, ha valakit zavar, hogy két egynemű személy csókolózik, meg tud tanulni a másik irányba nézni és nem fogja zavarni.

2019. febr. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonymousreview60 ***** válasza:
89%

Alapvetően tanult. Illetve önmaga generált. Kell egy ellenség, mert gyűlölni jó, ugyanis addig sem a saját problémával kell szembenézni. Ez öntudatlan folyamat.

Emellett szerepet játszhat, de kevésbé, a nem eléggé sikeres heteroszexuális életpálya, és még sokkal ritkábban a látens homoszexualitás.

2019. febr. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Tévedés. Kamasz korban teljesen természetes. Kamaszok között a legnagyobb sértés a b...zi. Ahogy elkezdenek vonzódni a másik nemhez, úgy kezd taszítóvá válni azazonos neműek közti testi kapcsolat (persze heteroszexuálisoknál). Az elfogadás később jön.
2019. febr. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!