Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állítsuk le a családot...

Hogyan állítsuk le a családot a baba témában?

Figyelt kérdés

Már benne vagyunk a korban, én 31 vagyok, a párom 32. Hozzáteszem, nem is akartunk soha gyereket 30 éves korunk előtt. Meg, én akkor sem tudtam volna előbb szülni, ha akarok, de ezt most nem részletezném.


Azóta fut a baba projekt, mióta én 30 lettem, pont egy éve, de még nem sikerült. A párommal 7 éve vagyunk együtt. Az ő családjának semmit nem mondtunk arról, mikor tervezünk gyereket, pont azért, hogy elkerüljük a vájkálásukat (ebbe sem mennék bele). Ez egy ideig hatott, mert szimplán azt hitték, még nem is akarjuk, és nem is hozták fel.


Viszont az elmúlt pár hónap már nagyon "vicces" volt. Anyósom folyamatosan ki akarja vallatni a férjemet, "mikor kezdtek próbálkozni?", "próbálkoztok már?"; "nem ám rágörcsöltök", és három hetente meséli a szorikat a kolléganőiről, akik különféle meddőségi kezelésekre járnak. Plusz jön az "okos" szövegével, "ne görcsöljetek, mert úgy nem lesz". A férjem ezekre a dolgokra semmit nem mond neki, csak annyit, hogy egyszer majd lesz gyerek,és kész. De nem száll le a dologról. Én meg agybajt kapok tőle. Mert magamtól rég elfelejteném azt is, hogy próbálkozunk, tehát elengedném a témát, de ezekkel a hülye beszólásokkal anyósom egyfolytában eszembe juttatja. Pedig semmi köze hozzá.


Apósom még rosszabb. Jön az alpári megjegyzéseivel, hogy "mert nem tudtok d*gni", "d*gni ugye még tudtok?", "kijön rendesen a cucc?", "mért nem mentek orvoshoz?". (Őt se avattuk be semmibe, viszont, szerintem ő azt gondolja, hogy sok éve nem sikerül a baba, pedig, egy éve álltunk neki.)


Rosszul vagyok az ilyen megjegyzésektől. Ismerem őket, tehát voltak eleve feltevéseim, ezért is nem mondtunk nekik semmit. De ez már nem válik be.


A párom nagymamája a következő. Újabban ő is rákezdte, hogy "ugye hamarosan nálatok is lesz?", "nem ám nem lesz", "ezt még meg akarom élni", "nem kell tablettát szedni". Ő még a normálisabb a kategória, ezért múlkor annyit mondtam neki, hogy nekem attól nem lesz ám könnyebb, hogy ezeket a dolgait mondogatja. Azt is mondtam, hogy nem úgy tapasztalom, hogy csak saját elhatározás kérdése, kinek, és mikor születik gyereke. Ő erre vette is a lapot.


2019. febr. 18. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

1. Megvárod, amíg valaki felhozza a témát.

2. Azt mondod "Kussoljál."

3. Amennyiben nem kussolnak, ugorj a 2. ponthoz.

4. Amennyiben kussolnak, dobj fel valami jobb beszélgetőtémát.

2019. febr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A párodnak kellene leülnie a családjával beszélni. Állítsa le őket. Ha nem veszik a lapot, akkor hanyagoljátok a családi öszejöveteleket. Én is utáltam, amikor ez volt a téma folyton. Mi aztán elmondtuk, hogy nem jön össze és nem szeretnénk róla beszélhetni senkivel. A legszűkebb családdal sem. Eleinte kérdezgettek, aztán elfogadták. Jó ideje nem kérdezgetnek.
2019. febr. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Gratulálok a türelmedhez. Őszintén. Én nem bírnám ezeket az embereket elviselni, főleg nem a bunkó proli apósodat. Erőszakosak és gusztustalanok, képtelen lennék egy levegőt szívni velük. Leállni úgysem fognak, az ilyen típusú emberek miatt csak feleslegesen jártatnád a szádat. Csak az segít, ha határozottan rájuk szólsz, hogy ne ugassanak bele az életetekbe, és ha ez sem használ, nem kell összejárni velük.
2019. febr. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazából én már így is nagyon ritkán találkozom velük, akkor, ha "muszáj". Apósomnak sajnos alapból ilyen a stílusa. Mikor megszületett a párom húgának a 2. kislánya, azt mondta a sógormnak, mikor először találkoztak: "na mi van te lukba csak lukat tudsz csinálni?" - Nekem pl. ez is kiveri a biztosítékot, még, ha nem is rossz szándékból mondja.
2019. febr. 18. 22:01
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Nyíltan megmondod: Anyuka,ha lesz miről,majd tájékoztatva lesz időben. Vagy belekérdezhetsz, hogy apuka tud-e teljesíteni mèg, hogy ennyire a másé érdekli. Amúgy: nem tudom mennyire vagytok italosak- de egy kis pezsgő nagyon el tud lazítani.😉.
2019. febr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Nyilvánosan kérdezz rá h Após vállalná e a fia helyett a baba projektet,na soha többet nem fogják felhozni az tuti..

40N

2019. febr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%

Én érintett vagyok, 9 év után végül örökbefogadás lett a vége.


ÉS egyszerűen nem értem azokat, akik nem bírnak erről normálisan beszélni a családdal. Fájna elmondani, hogy szeretnénk, de eddig nem sikerült.

Nekünk sokat jelentett a támogatásuk, de az csak akkor működik, ha beavatjátok őket abba, mi történik veletek.

2019. febr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%
Osztom az első kommentelő tanácsát. XD
2019. febr. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Kijön rendesen a cucc"


Ugye ez csak vicc???

2019. febr. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!