Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek nem volt átlagos...

Akinek nem volt átlagos élete, kérdeznék?

Figyelt kérdés

miben volt eltérő az életed illetve a gyerekkorod másokétól ahogyan felnőttél?vagy ha most nem átlagosan élsz,mesélnél?


(én 10 éves koromtól egyedül voltam otthon szüleim estig dolgoztak,tesóm nincs.13 éves koromtól éjjel is sokszor egyedül voltam,mert apa meghalt ,anya gyakran éjszakás volt,nappal alutt vagy dolgozott.20 éves koromban ő is meghalt.barátaim nem voltak vagy kevés,szinte ugy nőttem fel,hogy gyakran voltam az üres házban,ugy érzem nem szocializálódtam eléggé,otthoni munkám volt,nem is tudnék közösségben dolgozni.furcsának éreztem magam mindig. lett férjem gyerekem,mivel tesóm sincs,és mindig másokat irigyeltem milyen jól elvannak a szüleikkel,tesójukkal,én sok gyereket szerettem volna,de férjemék 3-man voltak,ő csak 1-et akar.ugy látszik ebben az életemben nem is volt és nem is lesz nagy családom...... mindenki története érdekel...


2019. febr. 18. 08:40
 1/8 Polaris25 válasza:
Meg fogsz lepődni. Nekem boldog gyermekkorom volt. Egészen addig, míg 20 évesen meg nem tudtam, hogy édesanyám rákos. A pénzügyek apám kezébe kerültek, aki nem tudott bánni a pénzzel, és ennek függvényében gyakran előfordult, hogy valamit kikapcsoltak nálunk. (Vizet, áramot) A kezelések is drágák voltak, de végül másfél év alatt győzött a rák. Akkor én még a felsőképzésben tanultam. Otthon a nővéremmel és apukámmal ápoltuk anyát, de végül hiába. A nővéremmel nagyon depressziósak voltunk akkor. Apaukám is. Ezért nagyon rászokott a cigire, és anya halála után végleg visszaesett az alkoholizmusba. Azóta egy anyagi feketelyuk lett belőle. Kocsit-motort vett, amiket össze is tört részegen. Több munkahelyéről kirúgták már a pia miatt. A nővéremmel nem bírjuk ketten a hiteleket és a ház fenntartásának költségeit... El kell adnunk a házat. De apa még több hitelt rejteget előlünk, ami végül mind ránk terhelődik majd. Megőszült, ráncos lett, és szomorú-reménytelen az arca. Potyogank a fogai, büdös a cigitől meg ha iszik a piától is, és szerintem most már butulni is elkezdett. Ritkán szólok hozzá, pedig egy házban lakunk. Viszont nagyon haragszom rá. Úgy érzem anyám emlékét sérti meg minden korty itallal (Mert apa a halálos ágyánál ígérte meg, hogy erős lesz, és nem iszik.) Állandóan hazudozik nekünk... már szavát sem hiszem. Legszívesebben kitörölném őt az életemből. De hozzáköt a vér, és az a mocskos pénz... Vajon vissza tudjuk majd valaha fizetni azt a sok adósságot, amit ő egy élet munkájával gyüjtögetett össze? Az a baj, hogy a nővéremmel így nem tudjuk elkezdeni a saját életünket. Ő már 30, én 25... Ha gyereket szeretnénk, biológiai szempontból már erősen csörög a vekker... De így... egyikünk sem akar gyereket...
2019. febr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Apám világéletében gyógyszerfüggő volt, mellette kegyetlenül agresszív. Anyám 13 évig tűrte, hogy veri őt meg nagyobbik tesómat.


Most végre külön vagyunk attól az embertől, de anyám még mindig szereti és hiába próbálom meggyőzni, a különélés ellenére nem tudom rávenni a válásra. Megszállottan azt hiszi anya, hogy majd ő megmenti apát. (Apa nem is akar gyógyulni, sose akart.)

2019. febr. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem is tudom mi az átlagos..

Engem kiskoromban az apám le akart szúrni egy késsel, anyám megfojtani. Rendszeres volt az utcán alvás már óvodás korom előtt. Szóval valószínű a legtöbb gyereknek viszonylag nyugodtabb élete van ennél. Ennek ellenére nem mentem tönkre lelkileg, max megedzettek a nehézségek.

2019. febr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat és nagyon sajnálom... :( érdekel mások története is írjatok :)
2019. febr. 18. 14:31
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szegények voltak a szüleim, hogy kis koromban egy 3 szobás tanyán laktunk nagymamáméknál körülbelül 15-en, ahonnan a legközelebbi város 30 km-re volt.

Amikor általános iskolás lettem, kapott anyukám egy szobás kis önkormányzati lakást egy bérházban, onnan jártam ki az általánost. Egyáltalán nem vagyok rasszista annak ellenére, hogy csak roma származású osztálytársaim voltak, akik minden nap megvertek, mert más volt a bőrszínem és mert "ciki volt," hogy minden nap hajnali 4-kor már az iskola kapujában ücsörgök, mert anya akkor ment dolgozni biciklivel és annyira rossz volt a környék, hogy egyedül nem mertek elengedni iskolába.


Kitűnő bizonyítvánnyal mentem tovább gimnáziumba, akkor kapott rendes munkát édesapám. Emiatt megnőtt a hitelkeretük és fel tudtak venni a szüleim egy svájci frankos hitelt egy szinte omladozó parasztházra a város másik felében. Mindezt a gazdasági válság előtt...


Ruháim nem igazán voltak eddig sem, ezután sem, csak olyanok, amiket kaptunk, mert megsajnáltak minket anyukám munkatársai. Néha vettünk egy-egy "csinosabb" darabot a turkálóban. Depressziós lett édesanyám, én is az voltam, de igyekeztem titkolni előttük, apukám első dolga pedig az volt a munka után, hogy leült inni. Ételünk szerencsére volt, mert anyukám menzán dolgozott és hozhatott haza annyit, amennyi elég volt nekünk. Kis városban éltünk, nem volt évközben diákmunka, de nyaranta minden nap dolgoztam, hogy legyen pénzem akár ruhákat is venni magamnak vagy csak hogy el tudjak menni egy-egy osztálykirándulásra.


Azóta eltelt 10 év, jelenleg huszonévesen a fővárosban élek, a műszaki egyetem vége felé járok már kis csúszással, amit leginkább a lelkiállapotomnak köszönhetek - próbálom kezeltetni magam. A suli mellett diákmunkázok. A szüleim nemrég külön mentek. Apukám egyre zavartabb, nagyon sokat iszik. Anyukámra büszke vagyok, hogy van ereje új életet kezdeni. A nagymamám, akinél kiskoromban laktunk rákos lett, de sikeresen kigyógyult belőle. Az anyukám felőli rokonokat mi szoktuk pénzzel segíteni, tehát ott sem jobb a helyzet, sőt. Apukámnak sajnos csak a szülei voltak, de őket eltemettük az évek során. Egyébként anyukám nem fogad el segítséget tőlem, néha még csúsztat is egy kis pénzt a kolira, hogy ne dolgozzak, hanem tanuljak helyette rendesen és valósítsam meg az álmaimat.


Az emberek nem ismerik a történetemet, de akinek elmondom, azt általában sokkolja.


N

2019. febr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát ez durva !!! elismerésem neked is meg anyukádnak is hogy még ilyen sokra vagytok képesek ezek után.
2019. febr. 18. 17:27
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyám + apám házasok voltak, tehát nem futókalandból születtem, mégis mire megszülettem, már külön voltak.

4 és fél éves voltam, mikor összejött anyám egy agresszív, alkoholista pasassal, akitől 2 hónap múlva terhes lett. Az nem is akarta a gyereket, de anyám gondolta, majd jobb lesz minden, megszülte az öcsémet. Semmi nem lett jobb. Heti, vagy napi szinten veszekedés, agresszió, lelki, fizikai terror, 9 éven át folyamatos oda-vissza költözködés, mert hát anyám szerette, meg mittudomén... Engem folyamatosan anyám pszichológusokhoz, pszichiáterekhez hordott, miért vagyok olyan, amilyen (ez tényleg nagyon nehéz kérdés), meg persze apámra fogta, hogy örököltem genetikailag a depresszív hajlamot, az antiszocialitást, meg az alvásproblémákat. Nyilván csakis genetikai eredetű... A szuicid hajlamokról inkább nem is beszélek, azt is a hülye apámtól örököltem.

13 évesen végleg otthagyta anyám azt a faszt, az anyjához költöztünk. Ott szintén hasonló nyugodt hangulat volt, néha eltört pár tányér, vagy nem tudtam leöblíteni a sampont a hajamról, mert nagybátyám lekapcsolta a melegvizet, mert mi túl sokat fogyasztunk, meg ilyen apróságok. 17 éves voltam, mire végre lett különálló lakás, ahol anyám, az öcsém meg én laktunk.

Mikor felnőttként szétmentem az exemmel (akitől volt egy gyerekem már), anyámnál laktunk, élmény volt mindennap hallgatni, hogy egy büdös kurwa vagyok, mert ott hagytam az exem, és voltak mások az életemben a gyerekem apján kívűl. (hmmm.... Jó hogy ő apámon kívül nem volt senkivel ugye...)

Utána az apám lakásában laktam a lányommal bérleti díjért, amíg nagyapám ki nem verte a balhét, hogy menjünk el onnan... Azóta végülis sokminden nem történt.

2019. febr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*13 éves koromban
2019. febr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!