Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek hogy fogadta az anyukája...

Kinek hogy fogadta az anyukája, mikor megkapta élete első személyi igazolványát?

Figyelt kérdés

Nekem már 10 éve volt, mégis élénken emlékszem rá. Most 24 vagyok, 14 évesen szóltam anyunak, hogy nem most kellene nekem személyit kapnom? Akkor nagyon dühbe gurult, hogy miért akarok én felnőtteskedni, amikor ők voltak 14 a tesójával, ők se akartak személyi igazolványt, még gyerekek voltak hozzá, mit képzelek én, ilyenekkel nem is nyúzták az anyjukat.

Nem is kaptam személyit, csak kis idő múlva, amikor eleget könyörögtem érte, de akkor is nagy morogva, hogy minek az nekem, úgyse kell még nekem semmire (egyedül nem járhattam sehova), és egy kibírhatatlan tini vagyok, aki felnőtteskedni akar.

Azt hiszem, nem lett volna kötelező kiváltani, de így, hogy kértem, nagy haragot gerjesztettem benne. Nem tudom, hogy mikor kaptam volna, ha nem kérem.

Ez tényleg ilyen borzasztó mérföldkő másnál is?


2010. júl. 1. 13:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A személyigazolvány nem felnőtteskedés kérdése. Törvény írja elő, hogy 14. életév betöltése után kötelező elkészíttetni, és (lehetőleg) magadnál hordani mindenhova.

Nekem nem szóltak semmit, mikor megérkezett a személyim.

2010. júl. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

semmit igazából, teljesen természetes volt, 8-os koromban mndenkinek megcsinálták a suliban.

én kisfiam anyukája pedig úgy reagált, azaz ÉN, hogy örültem! ugyan ő még csak most lesz 10 hónapos, de nem rég óta kötelező babáknak is. elképesztő, hogy van személyije, lakcímkártyája, adókártyája. változik a világ... :)

2010. júl. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!