Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek hogy fogadta az anyukája...

Kinek hogy fogadta az anyukája, mikor megkapta élete első személyi igazolványát?

Figyelt kérdés

Nekem már 10 éve volt, mégis élénken emlékszem rá. Most 24 vagyok, 14 évesen szóltam anyunak, hogy nem most kellene nekem személyit kapnom? Akkor nagyon dühbe gurult, hogy miért akarok én felnőtteskedni, amikor ők voltak 14 a tesójával, ők se akartak személyi igazolványt, még gyerekek voltak hozzá, mit képzelek én, ilyenekkel nem is nyúzták az anyjukat.

Nem is kaptam személyit, csak kis idő múlva, amikor eleget könyörögtem érte, de akkor is nagy morogva, hogy minek az nekem, úgyse kell még nekem semmire (egyedül nem járhattam sehova), és egy kibírhatatlan tini vagyok, aki felnőtteskedni akar.

Azt hiszem, nem lett volna kötelező kiváltani, de így, hogy kértem, nagy haragot gerjesztettem benne. Nem tudom, hogy mikor kaptam volna, ha nem kérem.

Ez tényleg ilyen borzasztó mérföldkő másnál is?


2010. júl. 1. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi 8. osztályosok voltunk, amikor az egész osztály egyszerre kapta meg a személyijét, központilag intézték. Anyum örült neki.
2010. júl. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát engem nem nagyon izgatott ez az egész, nekem anya szólt 14évesen, hogy már lehet személyim. Egyáltalán nem volt ekkora "megmozdulás" a dolog körül, nem is értem...Annyit mondott, hogy milyen fura, hogy már van személyim és kész.
2010. júl. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk köteleznek, és büntetnek ha nem csinálják meg adott időn belül. Szóval ez valami kötelező dolog, úgyhogy nem jelentett különösebb érzelmi mérföldkövet. Kell és kész.
2010. júl. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nálunk 8.-ban az iskola intézte, mindenkinek, egyszerre. Nem is kérdezték, hogy kérjük-e, csak hazaküldtek egy űrlapot, hogy anyuék töltsék ki + írják alá és kellett bevinni fényképet is. Aztán nem sokkal később megkaptuk a személyinket.

Az én szüleim ezt úgy kezelték, hogy ez egy mérföldkő a felnőtté válásomban, legyünk rá büszkék! :=)


Sajnálom, hogy a te anyukád így reagált. Ezek életre szóló emlékek maradnak, kár elrontani.

40/N

2010. júl. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát én 25 vagyok, nálunk is együtt mentünk az osztállyal....nem értem ti h-h nem. És szerintem akkor már kötelező volt...
2010. júl. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem értem min akadt így ki anyukád. Nem azt mondtad, hogy vegyen két liter vodkát, hanem hogy csináltassatok személyit. Ez nem normális reakció.

Ma már a babáknak is lehet. Na, ők vajon mire használják? És mégis. Ha nekik kijár, akkor egy 14 évesnek miért ne? Nekünk kötelező jelleggel csináltatni kellett.

2010. júl. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
én most vagyok 30 éves de nálunk is az egész osztály egyszerre kapta meg. ez nem kívánságműsor :) talán nem magyarországon élsz? amúgy meg nem nagy dolog ,engem nem nagyon érdekelt és szerintem anyuékat sem :D
2010. júl. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nekem amúgy is muszáj volt megcsináltatni, mert nem sok idő volt a szlovákiai kiránduláshoz. abban az évben, amikor betöltöd a 14et (születésnap előtt) különben is ingyenes... lehet, hogy pénzdolog volt, nem? anyukádnak se akkor kellett volna "pattognia", már rég meg lehetett volna csináltatni előtte... nemnormális édesanyád hozzáállása, már ne haragudj..
2010. júl. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
18/L voltam
2010. júl. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kb 16 voltam,mikor megcsináltattam a párommal. Anyámnak sosem volt rá ideje, különben is, minek az, úgyis van útlevelem...

No comm:(

2010. júl. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!