Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyivel kellene beszállnom...

Mennyivel kellene beszállnom a családi kiadásokba ebben az esetben? Többel, kevesebbel, vagy pont jó?

Figyelt kérdés

30N/33F házaspár vagyunk, én vagyok a feleség, két gyermekünk van (1/L és 3/L). Külön kasszán vagyunk.


Az én havi bevételeim: nettó 120e Ft GYED + 26e Ft családi pótlék.


A férjem havi bevételei: 280e Ft fix munkabér + céges autó (magánhasználati üzemanyagot fizetni kell).


A családi adókedvezmény (30e Ft) a magánnyugdíj alapunkba megy egyenlő arányban. Hitelmentes panellakásban lakunk, ezt a szüleinknek köszönhetjük.


Minden hónap elején 50e Ft-ot adok a férjemnek, amit a saját keresetéhez hozzáadva fizeti a család rezsi, élelmiszer, drogéria, gyógyszer költségeit. A saját és a babák hétköznapi ebédeit, ruháit (HÁDA), hétköznap napközbeni gyerek programokat (pl. táncház, kézműves foglalkozás, stb.) én fizetem.


A férjem havi kiadásai: rezsi mindennel együtt 55e Ft, autó 15e Ft, élelmiszer (a napi meleg ebédjével együtt) 100e Ft, gyerekek költségei (ovi díjjal együtt) 50e Ft. Havi megtakarításai: nyaralásra 35e Ft, váratlan eseményekre és a jövőre 50e Ft, költőpénz, ajándék és programok 20e Ft.


Az én havi kiadásaim: férjemnek adok 50e Ft, babadolgok és ebédek 25e Ft, költőpénz és ajándékok 20e. Havi megtakarításaim: nyaralásra 10e Ft, jogsira, nyelvtanfolyamra és a jövőre 40e Ft.


A fent leírt esetünkben több, vagy kevesebb pénzzel kell-e hozzájárulnom a kiadásokhoz, esetleg éppen megfelelő az 50e Ft?



2019. febr. 13. 16:21
1 2 3 4
 21/38 Karena26 ***** válasza:
91%

Én egyedülálló vagyok, és ha férjhez megyek, biztosan közös kasszát szeretnék, de az ismerős családokban, akik teljesen vagy részben külön kasszán vannak, ott mindig úgy osztják el a terheket, hogy összeadnak minden kötelező családi havi kiadást+váratlan eseményekre tartalékot, és ennek a terhét annak alapján osztják el, amennyi jövedelemmel rendelkeznek.

Szóval ez alapján: ha a férjed többet visz haza, arányosan nagyobb terheket is kell vállalnia a közösből jelenleg. Ha pedig te majd visszamész dolgozni, és többet keresel, mint ő, akkor te fogsz majd többet bedobni a közösbe.

Bocsánat, nem a kérdésre válaszoltam.

Amúgy igen, sztem nagyjából korrekt, ahogy most csináljátok, ha a családi közös költségek felezésében állapodtatok meg.

2019. febr. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
Külön fogtok nyaralni menni? :D
2019. febr. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy baromi jól csináljátok, segélyből meg lóf**; fizetésből fejenként havi 100ezret félretenni nyaralásra meg ajándékokra, az azért tök jó.
2019. febr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
GYED után dolgozni megyek, de nem teljes àllásba, a fizetésem kb ugyanennyi lesz.
2019. febr. 13. 18:38
 25/38 A kérdező kommentje:
Nyaralni természetesen együtt megyünk, a költségeit ugyanebben az arányban fizetjük.
2019. febr. 13. 18:41
 26/38 anonim ***** válasza:
69%
Ez csak is a te dolgod,hogy mennyit adsz és mennyit nem adsz.
2019. febr. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
Férj és apa vagyok, de b.sszátok meg, én nem tudnék így élni, hogy azt számolgassam most az asszony mennyit adott a gyerek kajájára...
2019. febr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
92%

Van 146.000 amit te kapsz

A férjed 280.000 keres

Összesen: 426.000 forint


Miért nem ezt osztjátok el normálisan?


A gyerek költségeiben a havi 50 ezer mit jelent ? Ajándékok? WTF mi ez, ennyit az ajándékoztok? Fél év alatt egy kezemen meg tudom számolni mennyi ajandekot adtam.


Rezsi: 55 ezer

Autó: 15 ezer

Élelmiszer : 125 ezer

Nyaralás: 45 ezer

Jövőre: 90 ezer

Ajándékok költőpénz: 40 ezer

Babadolgok: 50 ezer (ezt nem értem)

Összesen: 420.000

2019. febr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Mit jelent, hogy NORMÁLISAN elosztani? Pont erre lennék kíváncsi!!! A babák költségeiként az 50e Ft így áll össze: magánovi (délelőttre) 30e Ft + leosztott havi költsége a pelusnak, orvosnak, gyógyszernek, játszóháznak, stb.
2019. febr. 13. 20:11
 30/38 A kérdező kommentje:
Az "ajándék" sokakat megzavart. Ez a kategória az a pénz, amit nem raksz a közösbe de nem is takarítod meg.. ..például ajándékot vehetsz belőle, vagy magadnak bármit. :)
2019. febr. 13. 20:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!