Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetési költségek?

Temetési költségek?

Figyelt kérdés
Abban az esetben, ha az elhunyt édesapa nem tartotta a kapcsolatot a gyermekeivel évek óta és csak élettársa volt, akkor ki fizeti a temetési költségeket? A gyerekek valószínűleg nem örökösök, mert minden a nő nevére lett iratva már korábban. Ilyenkor mi van?
2019. febr. 10. 20:08
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
67%

Elküldöd a linket de nem olvasod el..

Mit nem értesz???

Van 2 ember. Nem házasok, csak együtt vannak mint barát-barátnő. Vesznek egy ingatlant. Ingatlanvásárlásnál az első, hogy megváltozik a tulajdonlapon a tulajdonos neve. A régi tulajdonos neve lekerül a tulajdonlapról (aki eladta), és felkerül az új tulajdonos neve (aki megvette) Ha a tulajdonlapra mert ők úgy döntenek csak az egyik fél neve van fent akkor azt jelenti, hogy az ingatlan egyedül ő vette meg. ( a szerződésbe nincs beleírva, hogy ki mennyi milliót adott bele a házba) Vagyis egyszerűen mondva a nő vett egy ingatlan magának (más pénze segítségével)


Ha mondjuk a barát az ingatlanvásárlásnál az ő neve is szerepel a tulajdonlapon, és úgy dönt, hogy elajándékozza, akkor ajándékozási szerződést kell kötnie a nővel.. Ezt nevezik ajándékozásnak. Vagyis csak azt lehet elajándékozni ami a tied.

általad linkelt oldalon is le van írva, kiemelem neked,

" Az ajándékozás fogalma:

Ajándékozási szerződés alapján az ajándékozó arra vállal kötelezettséget, hogy a szerződésben meghatározott dolog (ingatlan, ingóság, készpénz, takarékbetétkönyv, bútor, művészeti alkotás, gyűjtemény, jog, követelés stb.) tulajdonjogát mindenféle ellenszolgáltatás nélkül, ingyenesen átruházza, a megajándékozott pedig a dolgot átveszi.


ngatlan ajándékozása esetén szükséges továbbá a dolog birtokának átruházása és kötelező a szerződést írásba is foglalni, amit az ügyvéd ellenjegyezésével lát el. Ingatlan ajándékozásánál a tulajdonjog megszerzésének feltétele, hogy a földhivatal átjegyezze a tulajdonjog-változást."


Csak akkor beszélhetünk ajándékozásról ha az ingatlan vásárlásakor a férfi neve felkerült a tulajdonlapra vagyis tulajdonos volt..

2019. febr. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
38%

20: Ezt jó tudni, de erre az esetre nem vonatkozik, hiszen nem elválásról van szó.

Különben emiatt fordultunk már ügyvédhez, és ő mondta azt, ami szerinted tévhit.

Elég fontos volna, mert anyukám együtt él egy férfival, akivel semmilyen vagyonközösséget nem akar, és bizony jócskán volt vagyonszaporulat.

Különben is egy másik nő a házastársa a férfinek, nem tudom, hogy lehetséges, hogy mégis az élettársával volna vagyonközösségben.

2019. febr. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
15%

21: Én mindent értek, nincs bennem kérdőjel.

"Vagyis csak azt lehet elajándékozni ami a tied."

A pénz a férfié.

És azon vesz egy ingatlant a nőnek, ekkor nem a pénzt, hanem az ingatlant kell az ajándék tárgyának tekinteni. Ezt írja.

Te jogász vagy?

Szigorlatoztál polgárjogból?

Mert én igen.

2019. febr. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
79%

"Különben is egy másik nő a házastársa a férfinek, nem tudom, hogy lehetséges, hogy mégis az élettársával volna vagyonközösségben" - sehogy... akkor ők NEM élettársak, ez ilyen egyszerű...

"6:514. § [Az élettársi kapcsolat létrejötte és megszűnése]


(1) Élettársi kapcsolat áll fenn két olyan, házasságkötés nélkül közös háztartásban, érzelmi és gazdasági közösségben (a továbbiakban: életközösség) együtt élő személy között, __akik közül egyiknek sem áll fenn mással házassági életközössége, bejegyzett élettársi életközössége vagy élettársi kapcsolata__, és akik nem állnak egymással egyenesági rokonságban vagy testvéri kapcsolatban."


Na látod, pont ezért nem lehet így jogi tanácsot osztogatni, mert te azt mondod, hogy "élettársak", erre az ember ír valamit, aztán kiderül, hogy jogilag nem is azok.

2019. febr. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
13%
24: A köznyelvben amit élettársnak hívnak, az, hogy együtt laknak. Nem jogi kategória. Szerintem a Kérdező apósáék sem élettársak jogilag, én ezt vettem alapul.
2019. febr. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
78%

#3 A kérdező kommentje:


"Felnőttek a gyermekei már. Az egyikük konkrétan az én férjem. 10 éve mikor a párom szülei a nő miatt elváltak,"


Ha _elváltak_ a kérdező anyósáék, akkor jog szerint is élettársak. (kivéve, ha a nőnek van egy élő férje a talonban és nem hajadon, elvált, vagy özvegy)

2019. febr. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
47%

Időpont ma 22:43

Ha te jogász vagy, akkor nagyon rossz jogász vagy!


A pénzre senki nem írja rá, hogy kié.

Senkinek nem mondjuk, hogy

- Hello, én megveszem a házadat, és Én Józsi adom a 10 millió forintot, és nem Bea a nőm adja.

A pénz csak fizetőeszköz. Az számít, hogy az ingatlan szerződéskötésekor kinek a neve szerepel a tulajdonlapon.

Ha az apuka vesz egy házat a gyerekének a pénzéből, de az ingatlan tulajdonosa csak a gyerek, akkor sem beszélünk ajándékozásról.

Ajándékozásnál ajándékozási szerződést kell írni, ingatlan esetén rögzíteni kell az ingatlan összegét is.

Jogászként tudnod kéne.. szóval kétlem, hogy jogász vagy. Ha igen, akkor régen rossz.

Itt be is fejeztem. Nem vitázom senkivel. Kérdező majd ha elolvasta a kommenteket, fogja tudni, hogy mit nézzenek meg.

Van ajándékozási szerződés? Ha van akkor beszélhetünk ajándékozásról, és akkor utánajárhatnak, hogy ilyen esetben mi jár az elhunyt gyerekeinek.

Ha nincs ajándékozási szerződés, ha az ingatlan tulajdonlapján csak a nő neve van, akkor nincs szó ajándékozásról. Tulajdonlapot meg ők is ingyen lekérhetik, megtudhatják ki a tulajdonos a szerződés szerint. További szép napot mindenkinek.

2019. febr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
69%
"Tulajdonlapot meg ők is ingyen lekérhetik, megtudhatják ki a tulajdonos a szerződés szerint." - ügyfélkapus regen simán le lehet kérni ingyen évente 2 db-ot... 5 perc múlva ott az ember előtt...
2019. febr. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
28%

Részvétem!

Nagyon szerethette a nő ha még a költségeket se állja éns is azt tenném hogy elmondanám neki hogy vagy ő is fizet vagy nem de akkor nem jöhet a temetésre

2019. febr. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
50%
Miért nem utasítják vissza a hagyatékot? Már ha lesz.
2019. febr. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!